CLEAN: Simply Soap (chemolimo)

(červenec 2011)
Mám ráda čisté mýdlové vůně, tak jsem se těšila, vyrobila jsem si představu, z balíčku vypadl flakon přesně podle očekávání, jednoduchý, modře opalizující s nápisem elegantním tenoučkým fontem.
clean_mini

Zdroj: Sephora.com

Zdroj: Sephora.com

No, co vám budu povídat…obsah je přesný opak mýdlového prince. Sice celkově ta vůně vyznívá studeně, ale není to mýdlo, ani nic čistého, jen ovocná limonáda, ovšem Tang, žádný přírodní džus. Hned se mi vybavila reklama, jak paní zamíchala v kulatém akvárku prášek Tang ve vodě a on se proměnil v oranžové mlíko a paní byla neuměle nadabovaná, jako Ježíš na videu na faře v Hošticích. Simply Soap není pomerančový, nabízí spíš “obecný nakyslý ovocný plod”, Patočkův ideál chemického ovoce, a po nějaké době se objeví i chemické fialky, nepřirozené přesně stejně jako ta instantní paní s chemickou limoškou. No a spolu to ladí nějak jako smažené kuře KFC v mléčné čokoládě (nevoní to tak!).

Vychlazené, protože obdivuhodný je chlad vůně, je pocitově studená stejně jako ledová čokoláda, nějaký trik asi, fakt dobrý. Ale čistota v ní taky není, NA-O-PAK!

Vůně je charakterově podobná Light Blue (Dolce&Gabbana) nebo Eclat d´Arpege (Lanvin) a protože jsem vůči těmato dvěm vůním zaujatá, tak jsem dala Clean ozkoušet i okolí: nevoněl nikomu a ani v něm nikdo nenašel mýdlo. Jediná kolegyně, o které vím, že má ty dvě vůně oblíbené, reagovala že je to pěkná vůně, ráda by si k ní občas čuchla, ale nenosila by ji. A že nevoní jako mýdlo.

Výrobce Fusion Brands je privátní značka Sephory, kromě parfémů Clean nabízí i kosmetiku. U nás jsem značku Clean zatím neviděla, ale určitě ještě něco zkusím – zajímalo by mne, jestli i ostatní vůně jsou tak protivné a chemické, nebo jestli jsem měla smůlu při výběru.

Doplněno: jo meloun! už mi to došlo, co to v tom je tak protivně nahnilé – meloun, který zapomenete celou noc a den venku na stole na slunci a on začne kvasit. Tak to je přesně obsahem tohoto flakonku.

Pozn. recenze pochází z roku 2011, teď už se i ostatní vůně Clean se prodávjí u nás a už vím, že jsou všechny stejně dobré.

podpis_ROM

You may also like...

No Responses

  1. Anonym napsal:

    Značka Clean k sehnání v parfumeriích FAnn.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..