• Co by, kdyby… (pokušitelský voňavkový TAG)

Řeč je o vůních a kosmetice (neplést s drogerkou, mýdlem, šamponem a antiperspirantem) a k následování vyzývám mou guru Tutttobene, Verunku&Veroniku (až se holkám podaří probrat z kocovinky) , kosm(et)ickou objevitelku eM, módně zbloudilou USB, módně ani světem nebloudící Chicsicily, kamarádku Derada a naši novou Mirku.

 • 1. Co by sis koupila, kdybys měl/a dnes utratit sto tisíc Ká za voňavku?

Kdyby to měla být jedna věc a nesmělo by to být parfémové cestování (to bych věděla hned a sto by nestačilo), tak bych udělala všechno pro to, abych našla úplně první, nejstarší, zbyteček Tilleulu. A celou částku bych dala za vyzkoušení.
Kdyby to mohlo být víc věcí, tak asi celou kolekci Pierre Guillauma a ještě bych ho vzala na oběd k nám do závodky, ty by čuměly!
pierre guillaume parfumerie generale romana granatova 2013

 • 2. Co by sis koupila, kdyby to měl být jediný voňavý nebo kosmetický produkt na příští rok?

Tak kdyby mne příští rok neodstříhli od vody, tak by mi asi stačil Chanel No. 5. Pusa se dá luxusně mazat máslem, smetanou a medem, silou vůle se přestanu potit, vlasy myju bylinkama, něco bych si našla; jen nehty nevím, to bych asi plakala a plakala, až by se někdo slitoval a dal by mi zbyteček Alessandra. Sedla bych si na Václaváku k východu z metra a když by šla kolem nějaká holka, co vypadá jako bloggerka, tak bych jí ukázala cedulku “Nemám co lakovat! Prosím o kousek OPI!” (“Nebo aspoň malý vzoreček nějaké drahé vůně, prosím?”)
nehty vzorky

 • 3. Co by sis koupila za poslední pajcku?

Váhám mezi leskem na rty a miniaturou No. 5. Ale to jen pro potřeby TAGu, v reálném životě by to byl určitě šunkový a hermelínový chlebíček.
emental syr

 • 4. Jediná věc, kterou bys vzala sebou při požární evakuaci z toho, co máš teď na poličce?

Jako jestli bych něco zachraňovala? Ani nevím, chvíli už o tom přemýšlím, a nemůžu se rozhodnout, jestli tam mám skutečně něco nenahraditelného, abych riskovala život. Určitě bych nebrala Šalimara, toho mám teď sice pořád po ruce (aktualizováno: tak už nemám, právě  jsem ho dočetla), ale dá se nahradit; vzala bych Muzeum nevinnosti, to je pro mne hodně EMO, neodbočuj od TAGu…vzala bych si výživu na nehty Alessandro a čas evakuace bych trávila domobranou nehtových lůžek.
10643913_1489926461257627_1555508258_n[1]

 • 5. Co nikdy mít nebudeš, protože… ?

Nikdy mít nebudu parfém Louis Vuitton, protože jestli se někdy podaří vyrobit, tak na něj nebudu mít peníze. A ledviny si šetřím na oběd s Guillaumem.
louis vuitton
Nikdy nebudu mít Celeste, vůni, kterou jsem si koupila ještě neplnoletá v Tuzexu za 20 bonů, byl to můj první signature parfém, voněl  vesele po konvalinkách a liliích a nebudu ho mít proto, že se po něm slehla zem. Netuším, kdo to vyráběl, z jaké země pocházel, koncentraci, nevím nic; dokonce jsem se ptala paní, která prodávala v pražském Tuzexu vůně a ta si ho taky neapamatuje. To je konec. Ale kdyby přece jen náhodou se někdo z vás chytal, tak to vypadalo takto nějak, bílé víčko, skleněný flakon a omamná bílá vůně. Jediná, která jí kdy potom byla podobná, je Lilychic. Tu mám taky ráda, ale holt první láska to není.
escada lilychic

 • 6. Co kosmetického závidíš kamarádkám a kamarádům?

Jedné, že je tak hezká, že i bezprostředně po flámu může vyrazit mezi lidi bez špetky makeupu. To považuju za Darwinovu křivdu.
Druhé, že jí voní Eau de Merveilles, protože já ji nemůžu vystát a přitom ty flakony si přímo říkají o sbírání.
A třetí kamarádce, Deradovi, že se dokáže rozhodnout a prodat zbývající půlku flakonu vůně, kterou měl rád. Vítězství pevné vůle. Přestala jsem ze dne na den hulit při spotřebě 50 na den. Umím shodit 20 kilo za půl roku. Dokážu nesežrat sušenou šunku vystavenou uprostřed ledničky. Ale vůni prodám jen v případě záchvatu velkodušnosti nebo skrblivosti (jakože: našetřím si na lepší) a pak si to nadosmrti vyčítám.
hermes eau de merveilles

 • 7. Kosmetický sen, který se (asi) nesplní?

První: Jak vzniká oud? Chci být u toho!
Druhý: Ráno se probudit a vědět, čím se dnes navoním.
vero kern
Třetí: Šampon pro ztrojnásobení počtu vlasů, permanentní (stačí pětidenní, jako lak na nehty) řasenka pro trojnásobný objem a prodloužení, a sérum, které kam naneste, tam vyroste chlup – můj celoživotní boj. Zkrátka: více srsti na naše lbi!
bologna hlavy

 • 8. Kosmetický sen, který se splnil/splní?

Být u vývoje a výroby parfému. Ale to už je v plánu, na tom se pracuje, to je jen otázka času (a peněz a nějakých úplatků pro manžela…).
928478_476031805830500_1171010136_n[1]
A co vy, milé přítelkyně a přátelé? Samozřejmě se TAGu ujměte, koho vás bude bavit, a nezapomeňte nám sem dát odkaz, ať se pobavíme i my ostatní. A kdo má náladu a nemá blog, může se vyjádřit rovnou dolů do komentářů.
podpis_ROM

You may also like...

11 Responses

 1. eM napsal:

  Jévanečky, koukám mé jméno mezi takovou elitou nominované….a prej kosmická, téda se tu naparuju jak pávice za takovou poctu. No ale Romčo nasadilas síííílně vysokou lať, kdo to jako má teď přeskočit, zavolám Ence a nějak se s tím sportovně poperem, páč nás nominace obě těší, už jsme dlouho na nic nominované nebyly….partnerky roku se letos neučastním a nevím, jestli mě děcka nezapomenou nominovat na matku roku…kurnik, toš co zbývá? asi ten šunkový chlebíček, mňam!!! Díííky krásně jsem se u tagu pobavila!

 2. derad napsal:
  1. Sto litrů se za jednu voňavku v Praze utratit asi nedá, tak bych je uvalil tak během dvou – tří hodin v Madeleine, Ingredients, Guerlainovi a v té nové parfumérce na Václaváku. Když to tak vidím, možná by mi ještě i pochybělo peněz.
  2. Asi Mendittorosa Id.
  3. Zubní pastu.
  4. Rose Poivrée.
  5. Nikdy nebudu mít všechny vůně, co bych chtěl, protože nejsem tak prachatý, ale s tím se vyrovnám.
  6. Nic.
  7. Vystudovat parfémovou školu.
  8. Amouage Attar Tribute.
 3. tuttobene napsal:

  Ty v…e, to je zavazující! Dám si záležet, jen mi dopřejte čas.
  To je tvoje parfumérská truccimra, to poslední foto?

 4. udvouverunek napsal:

  Ti dám – prej kocovinku… 😛
  Verunka

 5. Ti dám – módně zbloudilou…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..