• “Co jsme to pili, že jsme si tohle nakoupili?”

…prohlásil Derad nedávno, když jsme se bavili o voňavých úlovcích a oba jsme si vzpomněli na “výhodný” hromadný nákup “bio parfémů” šílené garážové amatérské parfumérky na výstavě v Berlíně. Jsou příšerné a nepoužitelné, ale bylo jich hrozně moc na výběr, měly roztomilé flakonky, byly levné a “když ty břizolit, tak já obkladačky”, musela jsem mít o jeden víc, než Derad a on o jeden víc, než já. Za vzájemného ujišťování, jak je to skvělé a výhodné jsme oba vyplázli částku jako za slušnou voňavku a od té doby jsme na ně ani jeden nesáhli.

Plná ruka parfémů za 60 Euro! To se přece vyplatí, ne?

Plná ruka parfémů za 60 Euro! To se přece vyplatí, ne?

Ale strašně se vždycky nasmějeme, když si na to vzpomeneme. To nebylo poprvé (ani naposledy), co jsme se takhle vybičovali k “aspoň něco koupit” – podobný zážitek s Deradem mám ze Santa Maria Novelly v Benátkách, odkud Derad odešel aspoň s očníma kapkama pro psa. Atd. Atd. Atd.

Nemusíme ani jezdit tak daleko: všechny Let’s go shopping tady mají výbornou čtenost, o tom, jaká se strhne mánie, když El Nino naskladní nějaké niche nebo starší vůně za pár korun ani nemluvím (protože píšu).

Podléháte tomu taky? Necháváte se strhnout davovým šílenstvím, že všichni kolem nakupují, tak musíte taky? Naláká vás dobrá cena k nákupu na slepo? Podlehnete tak, že si koupíte něco, co vlastně vůbec nechete?

Já teda jo. Absolut.

podpis_ROM

You may also like...

7 Responses

 1. sava napsal:

  Tak si říkám, že možná jsem nějaká zabržděná, když mě nakupování děsí… prostě vlítnu, popadnu a běžím pryč.
  Pak jsem si ale uvědomila, že kdybych chtěla nového leona, obrátila bych Evropu naruby ( mimi Evropu se nic moc slušného nevyskytuje ).Takže jsem normální 😀

 2. derad napsal:

  Ty oční kapky od Novelly jsou boží! Nic než esence bylinek a fungují na všechny neduhy. Používám je i já (psisko odpustí) a až mi dojdou, nevím co budu dělat.
  Kdy jedeme do Itálie??

 3. dzona napsal:

  Tady jesttli můžu zareagovat za druhou stranu, tak já mám pro nakupování většinu genů vyhaslých. Neříkám všechny, ale většinu určitě, takže nakupování je spíš utrpení. Kdepak výhodné akce naslepo, to spíš řeším, jestli opravdu chci ten parfém, co se mi líbí. A jestli se mi bude líbit i potom, až ho budu mít, jestli z toho nebude další krám do domu. Tak to nechávám odležet. Někdy týdny, někdy i měsíce. A kolikrát pak zjistítm, že to bylo dobře, že už to nechci. Teď zrovna řeším, že chci Oppopanax od Les Nereides. Fakt pěkná vůně. Ale mám nejmíň jednu podobnou. Tak vyčkávám.

 4. molie napsal:

  A navezli jste do toho i mne. Hanba šerifovi! :-))

 5. Enka Quanium napsal:

  No jistě!! I tenhle blog na tom má svůj podíl! :o)))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..