• Co se dneska stane v Paříži?

Často tady píšeme o parfumérech, které potkáváme na různých akcích, znáte je taky: Cecile, Bertrand, Christine, Luca, Geza, Jean-Claude, Thierry… Většinou jsou to lidi, kteří absolvovali některou ze špičkových parfumérských škol, nebo žili v rodině, kde byli od malička obklopeni zkušenostmi a rodinnou tradicí. Jenže ve světě umělecké parfumerie se vyskytuje řada parfumérů, kteří vychází jen z toho, že mají talent, jsou kreativní a nechybí jim chuť tvořit. Amatéři. A když dostanou příležitost, tak se z nich vyloupnou hvězdy: mluvím třeba o Marku Buxtonovi nebo Anatole Lebretonovi. Oba začínali v úplně jiném oboru a když se jim přes různé životní cestičky se jim podařilo dovzdělat se, získat teorii a techniku a zazářili. Mark záží už dlouho, Anatole právě strmě vystartoval. A právě Anatole, bývalý blogger, byl přítomen taky u zrodu projektu Concours Corpo 35, jehož finále se dnes večer účastníme v pařížském Jovoyi.

Na stránky projektu Concours Corpo 35 račte tady

Celý příběh začal v Rouenu, kde Charles Berry a Cécile Vialla provozují úžasnou parfumerii s tvůrčí dílnou “35 rue Damiette”. A právě jim se pod rukama zrodila značka Parfums de Berry, jejímž parfumérem se stal do té doby skoro neznámý Anatole, a právě je napadla myšlenka, že vlastně ztrácíme spoustu parfumérských talentů mezi amatéry, protože se jim nedostane potřebné teorie a nenaučí se techniku. Jako každé umění, i to parfumérské stijí na dokonalé znalosti techniky, na řemesle. A tak vymysleli soutěž pro mladé amatéry a pak několik let přesvědčovali různé partnery, ať jdou s nimi “do toho”. Což se nakonec povedlo.


Loni v létě bylo vyhlášeno první kolo, do kterého se přihlásilo 27 parfumérů. V průběhu roku pod vedením profesionálů ISIPCA  (což samo o sobě už je výhrou, protože to je právě ta technická podpora) tvořili soutěžní parfém volnou rukou, jen s několika málo technickými omezeními. V květnu byli vybráni 3 finalisti a dnes večer se dozvíme, kdo je absolutním vítězem.

Porota v práci


Takže: sledujte nás! Budeme vás průběžně infromovat. A zítra taky, protože na zítřek máme ještě jedno velké parfémové překvapení.
Naše kanály:


 

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..