Comptoir Sud Pacifique: Amour De Cacao (palačinka s kakaem a fruktózou) + galerie: čokoládové šílenství v Miláně

Fialková přestávka. Čokoládové vůně nevyhledávám, protože mi nepřijde jako úplně dobrý nápad vonět jako jídlo, ale když je příležitost, ráda ochutnám. Comptoir Sud Pacifique je značka, kterou taky nevyhledávám, vadí mi její nekonečná linie vůní, kterou nemám šanci si pamatovat. Co je mi na ní sympatické jsou jednoduché názvy vůní, protože víte, co očekávat, a to taky dostanete. Amour de Cacao to samý.

Kakao - na kakaovníku jsou stále poupata, květy i plody. Boby jsou tak podivně přilepené ke kmeni, až jsem si myslela, že provázející mnich je nainstaloval pro turisty. * Cocoa - the cacao has ever buds, flowers and fruits. Pods are so strangely clinging, until I thought the monk has decorative installed for tourists delight.

Kakao – na kakaovníku jsou stále poupata, květy i plody. Boby jsou tak podivně přilepené ke kmeni, až jsem si myslela, že provázející mnich je nainstaloval pro turisty. * Cocoa – the cacao has ever buds, flowers and fruits. Pods are so strangely clinging, until I thought the monk has decorative installed for tourists delight.

Na začátku zaznamenáte pražené kakaové boby. „Pražené“ znamená nahořklost, jakou kolem sebe šíří zrnka kávy při mletí na velkém mlýnku v samoobsluze. Dnes už je ta vůně výjimečná, ale když jsem chodila nakupovat jako děcko do Jednoty, za pokladnami si lidé mleli Bohemku ve velkých kovových a později plastových mlýnkách a suchá, připálená vůně se linula celým přízemím Prioru. Kdybyste nasypali do takového mlýnku pravé, plnotučné, pražené kakaové boby a  přilili kapku akátového medu, máte začátek Amour de Cacao. Manžel to vyhodnotil „jako babiččin špajz“.

DIETNÍ TIP: ve Zdravíčkách se prodávají sušené kakaové boby; chuť je hořká a máslová, díky vysokému obsahu kakaového másla. Sice tuku hodně, ale k zahnání podloudných chutí na sladké stačí dvě, tři zrnka.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Výdrž je velmi slušná a dokonce se lehce vyvíjí! Lehce, v rámci všech svých čtyř složek: po hodině zjemní a popustí nahoru sladké složky: fruktózu a vanilku. Ve složení je uvedené ovoce, ale nenajdete jej tam ve svěží, šťavnaté formě, ani jako sušenou orientální směs. Jen ovocný cukr, sypký, příjemně suchý a nakyslý. Maminka nám smažila hromady palačinek. Moje a tátovy nejoblíbenější byly ty namísto marmelády jen posypané cukrem a skořicí nebo cukrem s kakaem. A přesně tak teď voní ADC: suchá směs kakaa a ovocného cukru nasypaná v tlusté vrstvě na horkou palačinku.

Klidná, jemná, z dobrých, vyladěných a přirozeně působících složek. Pěkná, jednoduchá, ale milá, čistá. Chcete-li vonět jako kakaová palačinka, a že takové příležitosti jsou, třeba na výlet s rodinou nebo na relax do postele, je ADC správná volba.podpis_ROM

Milano luxusními hříchy, tedy i čokoládou, žije. Narazíte tady na spoustu čokoládových obchodů, z nichž asi největší byl na třídě Vittorio Emanuelle, hlavní nákupní ulici. Bistro s asi 40 zaměstnanci, ze dvou stran prosklené. Každému zaměstnanci tekl čůrek čokolády z kohoutku do nerez koryta (vypadalo to tam jako ve veřejné umývárně) a oni mezi nimi tancovali (čůrky měly různou barvu i příchuť) a chytali je na zmrzlinu, briošky, dortíky, kornoutky s ovocem nebo jen tak do kelímku…
V centru, na pěší zóně, u starých paláců, je ulička, která je z obou stran osázená čisťounkými stánky s čokoládou. Nevím, jak to dělají, že od sebe neopisují, a tak v každém stánku z těch asi šedesáti bylo něco jiného. Koupila jsem si do kornoutku pralinky, makronky, a polomáčené kandované ovoce. Bylo to strašně krásné a dobré a bylo mi to líto sežrat, tak jsem si to schovala, polovičku jsem našla v kapse v kufru asi dva měsíce nato, když jsem byla na služebce v Žilině, jak mne to potěšilo! Jinak si tam na místě můžete nechat sestavit z písmen třeba čokoládovou SPZku a ještě vám ji dají do krásné krabičky s mašličkou a zlatou samolepkou.

You may also like...

6 Responses

 1. silky1way napsal:

  hmmmmm….coko ulicka. To by ten muj panacek (manzel) byl ve svym zivlu. On je schocoholic. V Milane jsem uz straaaaasne dlouho nebyla a pro fashion victim jako ja by to byla tortura a orgie v jednom.
  Damy, Lago di Como je opravdu nobl…..mam ty nejlepsi vzpominky. Trosku zamlzene, ale mam!:-)

  • Romana napsal:

   No to tedy nevím, co by tam muselo být pro mého muže…asi ulička gaučů a postelí? Nebo výstavka plísňových sýrů? Vlastně jo, v jedné uličce tam byl u vytržení – nějaký sraz Lambo a Ferrari. Tam strávil asi hodinu, s ostatníma klukama okolo čtyřiceti až šedesáti si tam hrál s autíčkama…
   Ony všechny ty severoitalské jezera jsou zážitkové; vy tam ale u Vídně taky máte nějaké party-jezero, ne?

 2. vimneok napsal:

  Jééé… to je zvláštní, já jsem skoro dva roky žila poblíž, ale na tuhle čoko uličku jsem nenarazila… každopádně Itálie mi teda docela chybí, asi si budeme muset udělat výlet…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..