• Sprosťáci dorazili do ČR: ETAT LIBRE D’ORANGE v našich parfumeriích

Není to úplně na denním pořádku, aby se v ČR, v běžně dostupné parfumerní síti, objevila nová niche značka. A to navíc značka pořádně praštěná a jeden z pilířů niche, legendární Etat Libre d`Orange.
Svobodná pomerančová republika uvedla první kolekci v roce 2006 a okamžitě zazářila parfémy se “sprostými” a pobuřujícími názvy: Putain des Palaces, Secretions Magnifiques, Éloge du Traître, Encens et Bubblegum (vyjadřující se ke žvýkačce v kostele) a Vraie Blonde (čili “Pravá blondýnka”, v kontextu ostatních názvů vás jistě nenechá na pochybách, kde přesně je dáma blonďatá a kdyby vám to náhodou furt nedošlo, tak tu blond partii najdete namalovanou na etiketě.)
Za názvy a obrázky nijak nezůstává pozadu obsah. Například Secretions Magnifiques olfaktoricky popisují koitus prostřednictvím příslušných aromat: krev, pot, sperma a sliny. A opět, kdo by nevěděl, vo co de, najde nápovědu na etiketě…

Asi nejslavnější vůně jsou ale TOM OF FINLAND (no ano, jde o TOHO Toma v policajtské čepici, finského kreslíře, gay ikonu, který natrvalo umístil do populární kultury perokresbu největšího penisu a největšího bicepsu na světě) a FAT ELECTRICIAN s nahatým chlupatým mužským zadkem na flakonu a vůní městského macha uvnitř, osamělé maminky na mateřské budou rozumět.
Jestli vás tedy ještě zajímá i jak to voní (což by se mohlo zdát po mém popisu lehce nedůležité, ale není to tak), nebo jste ještě nikdy o něčem takovém neslyšeli, tak teď máte možnost Etat Libre d´Orange na vlastní kůži vyzkoušet. Kde?


No přece v Sephoře! Což je poněkud nečekané a Sephora to navíc osolila příjemnými cenami a fakt pěkným dárkem: při nákupu na webu min. 50 ml ELd´O získáte kabelkáč  You or Someone Like You (bohužel se mi nepodařilo zjistit, ve kterých prodejnách vůně mají vystavené – ptejte se své SA).
A pokud se chcete předem seznámit s těmi, co jsme zkoušeli my, tak:

Máte, znáte vůně Etat Libre d´Orange? A líbí se vám etikety?

 

Romana

Romana Granátová, niche perfume enthusiast, journalist, writer

You may also like...

4 Responses

  1. mirkau napsal:

    Už vlastním hotelovou šlápotu a androgynní Tildu 🙂

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d bloggers like this: