• DAVID YURMAN: David Yurman Limited Edition edp (oudové poleno s růžovým lístkem)

Chtěla jsem tenhle článek začít nadšeným jásotem ve stylu: “Zahoďte všechny své Fordy! Vylejte Amouage do kanálu! Zrušte poličky! Všechno to najdete v Yurmanovi za šest stovek! A ten flakon!”
Jenže ono je to trochu jinak.
IMG_0812
Neodolala jsem oslavným ódám na Fragrantice a ceně na eshopu a naslepo skočila po limitce amerického šperkaře Davida Yurmana. Ještě v autě jsem se nedočkavě dobyla do krabice a … zbytek cesty strávila s rukou venku z okénka.
Asi chápu, kde udělali soudruzi z NDR chybu a proč se po světě poflakují testery nesporně kvalitní vůně (s původní cenou kolem dvou set dolarů!) dostupné za pár šupů.
Bezprostředně po nástřiku totiž získáte pocit, že vás někdo mlátí oudovým polenem do hlavy. Já začala znovu zkoušet tuhle pecku druhý den, po večírku v řecké taverně, hojně zalévaném vínem z Peloponéského poloostrova. Nebyl to dobrý nápad. Oud, oud, au, au…
IMG_0815
Už jsem chtěla prchat do koupelny (umýt to, co myslíte). Jenže ten, co mě polenem mlátil, si to najednou rozmyslel, odhodil poleno a utekl.
Oddychla jsem si, ale kde je sakra ta vůně? Vypálené čichové buňky odmítají spolupracovat, vzaly si dovolenou? Ne, poté co jsem se otřepala, objevila jsem pěknou kůži. Tentokrát žádný jemný semišek, ale spíš ten motorkář. Je totiž i lehce umazaný od oleje. Šafránově hořká černá surová kůže. Potud dobrý i když bych aplikovala spíš na chlapa (Derade, tohle by Tě mohlo zajímat).
Jenže. Jenže už v kožené fázi se vůně začíná stahovat do defenzívy. A je to škoda, protože ta nejhezčí část se odehrává právě až poté, co zmizí poleno.
Oud s kůží totiž ukrývají hutnou, olejnatou růži! Růži, která  jako by si odskočila z Fordovy Noir de Noir. To je krasavice z doby, kdy ještě byl Ford FORDEM, ne mainstreamem.
Napřed ale ještě proběhne fáze ovocné sladkosti. není to nijak násilné, patří to tam. Malina umožní přechod k růži, pro kterou bych vraždila. Věčná škoda, že ji musím hledat s nosem u kůže. Ve rovnání s polenem je to jako jeden malý růžový lístek.
IMG_0823
Já vlastně nevím, jak se k tomuhle parfému postavit. Je skvělý, ale jestli nechcete spáchat společenskou i doslovnou sebevraždu mohutným nástřikem, tak musíte opatrně. Jenže v tom případě za hodinu není o čem mluvit. Řešení je asi postřik oblečení, případně vlasů. Nebo kolíček na nos a na půl hodiny se izolovat od civilizace.
Ještě jsem nezažila voňavku s tak obrovským skokem v siláži. Od polena k tělovce během hodiny. V poloze tělovky ovšem vydrží dlouho.
Zajímavé je, že levně seženete v Americe i testery extraitu, Na české eshopy ale zabloudily jen edp a tak mé poznatky se, zatím, týkají právě edp. Možná, že u extraitu ten propastný rozdíl v siláži není. Mám chuť to vyzkoušet, už jsem brouzdala po ebayi.
Oslavné ódy se nakonec nekonají, jsem rozpolcena. Zvažte sami, zda chcete svých šest stovek investovat do oudového polena ozdobeného růžovým lístkem.
mirka_podpis

You may also like...

6 Responses

 1. Jo, mam mini te základní kolekce a Jolie jsem strašně toužila, až jsem ji dostala…a teď ji nemůžu. Ale značka se mi od začátku líbila, blby je, ze se to skoro nikde neprodava a není kde zkusit.
  Koukni sem https://parfumerka.wordpress.com/2014/03/09/vystavy-parfemu-esxence-milano/

 2. enka quanium napsal:

  Jojo, taky už jsem to zjistila.. “fňukající smajlík”
  na parfums jsou všechny ostatní za šest stovek, jen tahle za dva litry.. himbajs!!!

 3. Pěkný flakon. Ja jsem svou oudéru uzavřela Mzsiqua Oud od NISHANE a vracím se k fialkam. Momentálně pasu po Isottě od Cerchi n.A.

 4. enka quanium napsal:

  Krásně napsáno!! No.. asi to chci.. :o) i kdybych se tím měla polívat jen doma.. jak je v tom kůže a oud, tak to asi potřebuju.. díky za tip! ;o)

  • mirkau napsal:

   Ona je krásná, jak zkouším déle, líbí se mi čím dál víc. Teď koukám ale, že ten tester za šest stovek už není. Byl na elninu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..