EAU DE COURREGES: Našim mužům, zn. LEVNĚ

Tak ne, že bych svého muže odbývala levnýma voňavkama, ale proč by to měl vědět, že to stojí tak málo? Stejně by si myslel, že kecám, jako když mu oznamuju cenu nových bot nebo kabelky. Takže jsem mu pořídila něco superluxusního na léto. Za tři kila. A bude mi to pučovat!

Zdroj: web Courreges

Zdroj: web Courreges

Eau De Courreges je dva roky stará reedice klasické chypre kolínské z roku 1977. Když v roce 2012 vstala parfémová produkce Courreges z popela, jako první uvedla, samozřejmě, slavný Empreinte. Po ní následovalo několik nových kreací a pak se exkluzívně v Selfridges objevila nová Eau. Dneska už je ve standardní nabídce, dá se koupit na webu značky, ale taky v českých webech se zázračnými cenami. Co dostanete za tři kilča za 90ml?

Svěží citrón s olejem z kůry, čerstvá máta, suše drhnoucí šedivý lišejník, trpká zeleň. Ani molekula sladkosti. Ve složení uvedený pelyněk se projevuje pichlavými šedivě zelenými jehličkami a náramně ladí s větvičníkem. Dohromady: mojito bez cukru. Absolutní svěžest.

Postupně se citron vytrácí a navrch se dostává suchý větvičník, který nabízí skoro až kaučukovou dusivost a jestli jste dosud nedokázali najít rozdíly v citrusových vůních, tak Eau de Courreges je učební pomůcka pro heslo “petitgrain“. Olej destilovaný z listů a větviček pomerančovníku je krásně posazený na lůžku z šedivých tónů větvičníku a pelyňku a ohromně si v určité fázi vychutnáte charakter, který já nazývám “voskovost” petitgrainu. Na rozdíl od pomerančového oleje z kůry, který si užijete na startu vůně, není petitgrain tak ostrě aromatický, je mnohem zelenější a disponuje určitou dřevitostí, která tu zelenost zklidňuje. Připomíná mi hladkostí voskově lesklé listy pomerančovníků.

eau_de_courreges_www.frangipani.cz

Délka dožití je malá a sillage taky. První je nevýhoda, i když u citrusových vůní standard. Druhé mi až tolik nevadí, ráda se v létě “sprchuju” citrusy a tohle je přesně k tomu určeno. Nicméně si myslím, že nazývat Eau de Courreges toaletní vodou je nadsázka a že podle všech projevů jde o typickou kolínskou, osvěžovačku.

Takhle by měl vonět v létě každý chlápek, který si vyjde po sprše s dámou svého srdce (se mnou) na večeři na pobřeží moře. Na sobě bílé plátěné kalhoty, rozhalenku (pro ty, kdo ještě vědí, co to je), slunšní brýle a pulovřík Lacoste kolem krku. Takhle by měl vonět můj kamarád Laco, maďarský Slovák, muž se šarmem Ištvána Vinetoua (Slováci tak můžou vonět celoročně).

Tak nějak.

Tak nějak.

Připomíná mi často zmiňovanou O de Lancome, ale ta je silnější a je v ní určitá plnost, hmota, kterou Eau de Courreges postrádá, ta je naprosto akvarelová. Druhá je Armani Prive Cologne Spray Eau de Jade, přestože v Armanim je uveden jako hlavní citrus bergamot a v Courreges je schovaný v hordě citrusových nájezdníků, má společné prvky suchost a citrusovost a taky ten zvláštní “gumový” tón. A do třetice společný pelyněk s AA Absolument Absinthe / La Parfum d´Interdit. AA je vystavěná úplně jinak, ale disponuje věrným bylinným pelyňkem – ze stejného záhonku, jako Eau de Courreges.

Koupit, nekoupit? Moje kolegyně prohlásily, že je vůně příliš mužná, že ony ji nosit nebudou. Vadí jim právě zřetelné šedivé chypre tóny, několikrát výše zmiňovaná vůně gumy. Mně nevadí, manželovi se líbí. Myslím, že moc žen ji nebude chtít nosit. A myslím, že spousta mužů ano. Bonusem je překrásný, elegantní flakon z masívního skla s plastickým pískovaným logem a krásná zelenkavá barva šťávičky. Hledejte v českých e-shopech.

podpis_ROM

You may also like...

No Responses

  1. janice napsal:

    Zrovna jsem si říkala,jak to asi voní… a mám odpověď 🙂

  2. Anonym napsal:

    Mám 90 ml za 300,-. Tak beru. I když teď mám 3 nové věci z Francie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..