• ERMENEGILDO ZEGNA: exkluzívní linie Essenze (čistá radost pro muže)

Derad na mne naléhal a přesvědčoval mne mnoho týdnů, až jsem nakonec podlehla a nechala jsem se zatáhnout sem:

Ano, sem; manželovi se taky zdálo těžko uvěřitelné, že bych se nechala tak dlouho přemlouvat k návštěvě Pařížské.

Ano, sem; manželovi se taky zdálo těžko uvěřitelné, že bych se nechala tak dlouho přemlouvat k návštěvě Pařížské.


No, dobrý to bylo nakonec. Derad mne přemlouval, že MUSÍM zkusit novou exkluzívní kolekci Essenze di Zegna, že jsem nikdy nic takového necítila a hlavně tam mají kosatec, po kterém umřu slastí. Shrnu to rovnou, ať víte, proč jsou následující recenze nezvykle kraťounké: ano, ty vůně jsou senzační a některé z nich i unikátní (iris a vetiver). Ty vůně jsou krásné a naprosto bezvýhradně chlapské. To je umění, udělat vůni tak, aby voněla jako chlap a nebyla zavilá jako totok. Většina nichovek jsou unisexy a taky exkluzívní pánské vůně prémiových oděvních značek jde obvykle nosit obojetně. Tvůrci se v nich vyhýbají velkým množstvím ostrých pichlavých složek (jehličí, kapradí, calone, máta, levandule, citrusové kůry) obvyklým pro pánské vůně a pak z toho vycházejí unisexy. Nevadí, je to príma. Nicméně v Zegnovi se povedlo týmu zkušených parfumérů (Pierre Negrin, Frank Voelkl, Harry Fremont, Jacques Cavallier) vyvořit chlapa ze složek v podstatě holčičích.
Vůně k šarmu mladého může nestačí, ještě je nezbytné, aby se naučili způsobně chovat. Ale v butiku Zegna jsou asi zvyklí na leccos...

Vůně k šarmu mladého může nestačí, ještě je nezbytné, aby se naučili způsobně chovat. Ale v butiku Zegna jsou asi zvyklí na leccos…

  • Florentine Iris

Tři fáze: líbí – líbí míň – líbí. Nejprve kostacové máslo s šíleným bergamotem a mastným, těžkým pižmem. Výrazná, těžká, hořká. Celkový dojem je až arabský, skoro se mi nechtělo věřit že vůně neobsahuje oud. Luxusní, chlápek, za kterým se každá na ulici otočí. Druhá fáze: pustí na světlo jasmín a fialku a ty trochu rozladí dosavadní akord těch suše drsných složek. Sladkost květin jde jaksi bokem, jako triangl s basou a tympány, pronikavá a tak nějak k nim nepatřící. Pořád dobrý, ale předtím to bylo lepší. Třetí fáze (každá předešlá vydržela si hodinu) stojí zase na kosatci, bergamotu a pižmu, je to v podstatě to, co na začátku, jen s obroušenou hořkostí. V Zegnovi jsme byli v poledne, tuhle recenzi píšu o půlnoci a Iris si pořád krásně povlává okolo mne. Úžasné, luxusní, slastí jsem nezemřela, ale kupte to svým mužům.

  • Haitian Vetiver

Čumíte: Romana a vetiver? Taky čumím, já a vetiver. Z lístečku se mi zdál dobrý, tak jsem si ho stříkla na ruku a pak jsem měla problém rozeznat who is who, protože jestli má Zegnův vetiver nějaké alter ego, tak je to “Florentine Iris”. Není to dupe FI, ale je to jiné zpracování kosatce. HV obsahuje velké množství oleje z kosatcových semen a tím se tvoří ve vůních suchý kosatec, ne ten máslový pudr. Ostatně ten je tady taky a na začátku vytvoří s mrkvičkou teplý komplexní kosatcový akord – a zase na pozadí toho těžkého, overdosed bergamotu. Na rozdíl od FI vytváří vetiver výrazně bylinnou atmosféru vůně. Haitian Vetiver prochází stejně výrazným vývojem jako Florentine Iris. Ve druhé fázi, když FI nabídne kytky, HV vybalí suchý ostrý vetiver, tak ostrý, že jsem měla asi hodinu dojem, že jde o mátu peprnou, co se dává do Orbitek. Tak tehdy se mi nelíbil. Ovšem drydown přinesl nádherný zážitek: drsná kosatcová mlha, ve finále krásně do sladka okořeněný (snad kardamom?). Vydržel v intenzitě jen o něco kratší dobu než FI, projekce stejně důrazná. Asi se mi tento způsob kosatce líbí víc, ale zase: cítím samce! Nic pro holky, ani pro drsňačky.

  • Sicilian Mandarin

No tak co asi? Prostě mandarinka. Luxusní suchý olej z mandarinkové kůry, zatížený tím pološíleným hořkým bergamotem, typickým pro obě předešlé vůně. Co je důležité: je absolutně suchý. Mám rozepsanou recenzi na mandarinkovou kolínskou od Nishane, takže vím, o čem mluvím, jak voní normální mandarinka. Toto je drolící se mandarinková kůra zmražená tekutým dusíkem, Čisťounká, jako by ji dělal Ellena. Exkluzívní a neobvyklá nádhera, chlap, chlap, chlap.
0_florentineiris_zegna
Cena: 125 ml EdP za si 5,5 tisíce v těžkém luxusním flakonu s cvakajícím magnetickým uzávěrem, z čehož byli nadšeni především mladí muži Derad a Žaba. Běžte tam a zkuste to. Stojí to za ochutnávku.
podpis_ROM
 

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..