• ESCADA: Lily Chic (dobrá nálada)

Moje první a poslední Escada. V roce 2000 jsem bydlela sama v jednom jihočeském městě a protože jsem se nudila, nakupovala jsem si parfémy v místní parfumerii. Z té doby, nechci říkat z mládí, mi zůstaly dvě potěšení: YSL Babydoll a Escada Lilychic. Společné mají to, že nikdy nevím, jak se to píše, jestli Baby Doll a Lily Chic, nebo dohromady. A od té doby si je kupuju pořád. Ani jednu nepoužívám moc často, jen tak na náladičku, při splínu, většinou do práce, a to je dobře, protože Babydoll se sice koupit dá běžně, ale Lilychic je nutno lovit na e-bayi a není záruka, že vůně ještě bude v pořádku. Citrusy jsou poměrně nestabilní a už jsem dostala i zkaženou miniaturu.

No a takový výjimečný den byl včera a tak si tady odložím jednu flešku, než se uvaří ranní kaše s jabkama.

Lilychic je jedna z Escad letních kolekcí, ale vznikla v době, kdy ještě značka měla popularitu, věhlas a zákazníky, produkovala pro ně kvalitní výrobky a nemusela se zahraňovat před krachem masovou produkcí levných blbostí. Na Lilychic si pozvali Francis Kurkdjiana a on jim umíchal neobvyklou svěženku, podle mně spíš jarní, než letní – je jásavá a svěží, ale plná, nedisponuje tou citrusovou lehkostí a svěžestí. Flakon je reflexně zářivě žlutozelený, a přesně jak vypadá, tak voní.

Základem je zralá hruška a konvalinky, samozřejmě obsahuje i citrusy, které jí dávají spíš než kyselost určitou  pikantnost. Ani špetka kůry, zato litry citronového a grepového džusu. No a to je vlastně všechno. Plná, kulatá, zaoblená sladkou šťavnatou hruškou, která ale není lepkavá. Zářivý tón pochází z citrusů, je jasný a zvonivý jako ptačí hlásek. Není to lepkavý sladký bonbon, jaký najdete ve flakonech Escady dnes, je to svěží, čerstvá, koncentrovaná ovocná šťáva, právě vymačkaná, pokojové teploty. Kde se v ní vzaly konvalinky nevím, ale je jich tam plný vozík a nepijte to, konvalinky jsou jedovaté.

Nápadem jednoduchá, složením neohromující, provedením dokonalá. Řvavě svěží, sladkokyselá, obdivovaná muži i ženami. Jedna z vůní, na kterou lidi hodně reagují. Je to za cenu opakovaného vydatného zlívání, klidně za pracovní den vyjedu deset-patnáct mililitrů, no ale je to letní polívačka, co byste chtěli. Často se za mnou někdo vydá chodbou, jen aby mi oznámil, že krásně voním. Jsem ráda, když se neptají čím, protože když vybalím Escadu, tak od zasvěcených následuje “TY?”

You may also like...

2 Responses

  1. No tedy… čichatelná Escada??? Tos mě překvapila… Znám jich letmo jen pár (těch, co jsou běžně v prodeji) a pečlivě se jim vyhýbám…

  1. 19. 1. 2013

    […] Lilychic: dobrá nálada […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..