Fifleny fiflenám – jdeme do toho znova!

Pamatujete si, jak jsme před pěti lety sbírali kosmetiku pod stromeček pro holky z Kostomlat? Tak tenhle dopis patří i vám:

Milá paní Granátová,

velmi mě potěšil Váš včerejší telefonát a obnovení kontaktu po pěti letech. Velmi si Vaší nabídky pomoci vážíme a na Vánoce 2016 vzpomínáme jako na nejbohatšího Ježíška 😊. Množství krásných dárků, které se Vám podařilo sehnat, bylo úžasné. Rovněž Vaše osobní návštěva u našeho stromečku byla velmi milá.

Již více jak rok a půl trvající opatření (s malými přestávkami) naše aktivity značně omezila. Dívky přišly o řadu atraktivních akcí (lyžařský, turistický kurz, cyklistické putování, koncerty a další hudební vystoupení, byla zastavena spolupráce s domovy pro seniory atd.), při karanténních opatřeních nemohly ani do obce. Nekonaly se (a letos opět nebudou konat) oblíbené vánoční trhy, na kterých dříve prodávaly své výrobky, které od září tvoří. Za vydělané peníze si vždy zpříjemnily vánoční svátky.

Vánoce 2016 byly díky Vaší pomoci poslední, kdy jsme mohli připravit štědrého Ježíška všem dívkám z našeho zařízení. Jinak můžeme zajistit dárky a pohoštění pouze pro dívky, které zde zůstávají. Ať už z důvodu, že nikoho nemají nebo rodina neposkytuje podmínky pro jejich pobyt. Část dívek, která domů odjíždí, však doma žádné Vánoce vlastně nemá. Nejen, že je  nečekají žádné dárky, ale často chybí i to základní – jídlo. Rádi bychom letos připravili s pomocí Vaší a sympatizujících dobrých duší Vánoce pro všechny. Opět stromek ve škole zasypaný spoustou dárečků. Velmi si Vaší pomoci vážíme. Uvítáme kosmetiku, plyšáky (i použité), doplňky…. Prostě cokoliv, co slečnám ve věku 12 – 18 let udělá radost.

Předem moc děkujeme a těšíme se.

S přáním klidného závěru roku srdečně zdraví

Mgr. Radek Dlouhý

zástupce ředitelky

VÚ, DDŠ, ZŠ, SŠ a ŠJ

No a to je vlastně všechno.

Nechci z toho dělat doják, ale jednu věc vám dlužím: když jsem tehdy z Kostomlat odjížděla, neměla jsem v mobilu jedinou fotku. Holky se mi nejdřív představily, byly rozpačité, vyslechla jsem si spoustu příběhů…vězte, že holky jež skončily na ulici, na té ulici fakt nejsou, protože tam být chtějí. A že často jsou k nim ti lidi na ulici milejší, než ti vlastní, doma, co by je měli chránit. Pak se zpívalo a pak začal Ježíšek, výbuch čisté radosti nad rtěnečkama, pudříky a řasenkama a nastala čilá burza, šťastný orientální bazar. Neměla jsem ani v úmyslu moc fotit, aby nikdo náhodou holky nepoznal; ale celé to bylo tak intenzívně osobní, že jsem ten mobil vůbec nedokázala vytáhnout. Na zpáteční cestě jsem zastavila až před ústeckou dálnicí, musela jsem trochu zklidnit emoce…a když jsem vytáhla mobil, z instagramu se na mne vysypala hromada zpráv: “TAK CO? Měly radost?”. Vyfotila jsem holý strom u namrzlého pole, tak nějak jsem se tehdy cítila. To byla jediná fotka z celého předání, kterou jsem vám tehdy ukázala. Tak proto.

Toto jsou KOSTOMLATY a takto to u nás na blogu vypadalo před 5 lety: https://frangipani.cz/1-000x-fifleny-fiflenam/ 

Takhle to vypadalo na začátku, když přišly první čtyři balíčky…

…a tohle je 60 kilo kosmetiky a dobré vůle.

Takže: pokud se chcete letos zapojit do akce “Fifleny fiflenám”, jdeme na to!

Začněte uklízet svoje kosmetické stolky, šperkovnice a prádelníky a chystat balíčky a tašky. Hned, jak dořešíme logistiku, napíšu vám, jak a jakým způsobem balíčky budeme letos posílat nebo nosit. Před 5 lety toho bylo 60 kilo ve rtěnkách a voňavkách…co letos?

Prosím pozor: vzhledem k tomu, že balíčky nakládám já, můj muž a Žaba vlastníma rukama a máme taky jen osobní auto, prosím omezte jejich velikost a váhu!

Velké kusy oblečení a plyšáky prosím neposílejte, soustředíme se opět na to, co umíme: kosmetiku, šminky, doplňky, bižuterky, mňamky, talismany, drobné oděvy, kabelky… Holkám nevadí použitá kosmetika – míru použití a hygieny ponechám vašim měřítkům a vkusu.

Nezapomeňte na PŘÁNÍČKA: jak stojí výše, některé z holek nemají kam jet a od koho dostat vánoční přání…takže nezapomeňte na to nejmenší a největší: vánoční přáníčko od vás!

A ještě jedno upozornění: myslete na bezpečnost dívek – jsou to děti, prosím neposílejte věci jako odlakovače, hořlaviny (voňavky ano), zapalovače, nevím co…a tekutiny v neoznačených lahvičkách (např. kosmetiku bez českých názvů či návodů). Minule museli v Kostomlatech některé věci vyřadit.


UPDATE: pokyny pro zasílání balíčků

Sběrnu balíčků nám opět zajistí autoservis  AutoČako v pražských Čakovicích (Praha 9).  Balíčky uskladní, VYDEZINFIKUJÍ OZONEM a my je pak odvezeme spolu s Žabou do Kostomlat. 

Jak postupovat:

  • Zabalte vaše balíčky
  • Napište na obal výrazně “Fifleny fiflenám” (to je důležité, nebudu je rozbalovat, tak ať je odlišíme od ostatní pošty); Nezapomeňte na vaši zpáteční adresu!
  • Přiložit přáníčko

Pošta/kurýr na adresu:

  • AUTO ČAKO, spol. s r. o. – “Fifleny fiflenám”
  • Ke Stadionu 899/32
  • 196 00 Praha 9 – Čakovice

Osobní doručení – nemusíte balit do balíku, stačí do tašky + označit: 

  • Praha 9: do Auto Čako – můžete donést ve všední dny mezi 7,00-18,00 
  • okr. Mladá Boleslav: když mi dopředu napíšete na mail romana@frangipani.cz, řeknu vám adresu, kam můžete balíčky donést prakticky nepřetržitě (je tam recepce); můžeme si tam spolu třeba i dát kafe 🙂
  • Poslední den, kdy by měly dorazit balíčky: 11/12 2021

Další informace dám vždy sem na BLOG (TADY se můžete zaregistrovat, aby vám přišel mail, až vydám další článek), na můj INSTAGRAMa taky na náš FACEBOOK a na facebook skupiny CZ/SK NICHE LOVERS

Těším se, fifleny!

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..