• Francie z vody: den čtvrtý – žlutý Carcassone a noblesní dáma Genevieve

Po dvou dnech, kdy jsem si připadala jak burlak na Volze, přišla odpočinková fáze. Za celý den snad jen čtyři zdymadla a díky mé vypracované technice to byla brnkačka. Dokonce jsem stihla i to, proč jsem na dovolenou jela, tj. opalování a povalování.


Navíc tento den byl naplánován zlatý hřeb – středověké město Carcassone.
Ze zlatého hrobu se nakonec vyklubal hřeb žlutý, ale to už jsem tak trochu tušila, neb to proběhlo sociálními sítěmi.

Návštěva Carcassone zpočátku vypadala ohroženě, protože v přístavišti se tam parkuje zadkem a to někteří nezvládají ani s autem. S lodí je to opravdu už vyšší dívčí. Jestli si myslíte, ze se stačí správně natočit a pak už jen držet volant, tak ne.
Nakonec, po asi tak třiceti otočkách, nás zachránili kolemparkující, po kterých jsem hodila lanem a kteří nás přitáhli do správného chlívečku.

Ta velká loď plná turistů dychtivých poznávat krásy okolí, kterou jsme dvacet minut blokovali, nakonec taky odjela.
Že hradby středověkého města Carcassone originálně “vyzdobili” jsem už věděla z médií dopředu, ale stejně to člověka překvapí, co vše může být považováno za umění. Nebo jsem stará konzerva a vám se to líbí? Napište mi do komentářů nebo na Facebook, co si o tom myslíte.

Celá tahle sranda stála 250 000,- francouzských a co jsem četla, tak místním se to vůbec nelíbí. Chodili to tajně olupovat, pročež musel být nainstalován kamerový systém. Takže vícenáklady. Nebo taky nainstalován nebyl a byly nainstalovány jen varovné cedule. Což je levnější a jak znám Francouze, i pravděpodobnější.

Není vhodnější vůně na procházku po francouzském středověkém městečku, než novinka od sympatické slovenské značky 1907. Už jen ta lilie…
Ale Genevieve je noblesní dáma, která jakoby vystoupila ze starého obrazu s omšelým rámem, pověšeného v jednom ze sálů s vysokými stropy v chateau nad řekou Loirou.
Genevieve je jako nostalgická vzpomínka. Jako pousmání ženy, která už je povznesená nad tím, jak ji hodnotí okolí.

Genevieve není prvoplánová vůně. Všichni, komu jsem zatím dala vyzkoušet obě vůně z kolekce Beneath the Surface jásají nad Mon Ame a pomíjí Genevieve.
Mě je bližší Genevieve, přijde mi dospělejší. Genevieve si zaslouží velkou recenzi, ale pořád se s ní ještě sžívám. A ze zkušenosti vím, že čím delší oťukávání, tím delší vztah. Vůně, která mě nadchne hned, mě často stejně rychle přestane bavit.
A už teď vím, že tohle se Genevieve nestane.
P.S. A Francouzi zase vyhráli! Allez les Bleus!

You may also like...

2 Responses

  1. U nás vyhráli Komančové, to je ještě horší než Frantici. Proti takovému ruďochovi vypadá takový francouzský kamerunský fotbalista úplně mírumilovně a neškodně.
    Jak je to s hygienou na tom vašem ledoborci?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..