• FRAU TONIS BERLIN: No.07 Acacia (klasika v moderním balení)

Dvě náhodně vybrané vůně Frau Tonis mi dnes přifrčely z Berlína, hned jsem je postla na Instagram a Mirka se obratem ptala, jaké jsou. Tak tady máte krátké recenzičky dvou slepáků, protože obě stojí za zmínku.frau-tonis

 • No.07 Acacia – elegantní mimózová No.05

Ani ve snu by mne nenapadlo koupit si mimózovou voňavku. Jenže byla za výhodnou cenu k té Mintě, kterou jsem chtěla, tak se mi tu ocitla. Je to naprosto překvapivě “stará” vůně, silný aldehydovo-květinový začátek mi připomíná No.5 nebo moji oblíbenou levněnku Or Noir / Pascal Morabito v trochu opulentnějším vydání. Vůně mimózy mi není moc příjemná, a tady s narcisem a troškou tuberózy je úporná. Bolehlav. Postupně se rozleží do celkem pěkné, staré chypre s tradičním větvičníkem, klasiky všech klasik, objímající stará známá. Závěr je ve stylu silné, ale vzdušné, sladce květinové slavnostní štóly okolo ramen dámy. Vydrží celé odpoledne a siláž je důrazná a poctivá. U moderní značky, navíc německé, by mne něco takového hledat nenapadlo – naslepo bych tipovala, že jde o nějakou vintage vůni z 80. let, která se zázrakem nezkazila. Což znamená taky: znám dvacet lepších vůní na toto téma, mezi nimi No.07. úplně zanikne, nemá nic navíc, nic nového nebo šokantního. Tak na co?
frau-tonis-v-kabelce

Mám ještě limitku Bogota a ta je hodně moderní, syntetická, jako z laborky. To bylo moje očekávání, protože i Unter den Linden, asi nesjlavnější vůně Frau Tonis, je moderní lípa. Asi se letos konečněvrhneme na tu německou parfumerii, jak si furt slibujeme, je co objevovat… (BTW: ty kabelkáčky nejsou doplňovací, kdybyste si je chtěli dokoupit k plným flakonům.)
Měly byste pro mne tip na pudrovou vůni bez sladkosti, ideálně kosatec, fialka list i květ, bílé pižmo…?
podpis_ROM

You may also like...

4 Responses

 1. coquine napsal:

  Ještě jsem našla tohle, úplná novinka: Le parfum Poudré de T.LeClerc ( poudré et gourmand, souvenirs d’enfance, notes de rose, d’iris blanc et de musc vanillé. Nouveauté de Noël) . Pudry má skvělé, třeba se mu povedla i vůně. Hezké a voňavé Vánoce a díky za to skvělé celoroční čtení!
  P.S. Vlastně dětsky voněla Nivea, kterou jsem koupila na Amazonu, ale ihned jsem poslala dál.

 2. coquine napsal:

  Tak co Irissime od J. Fath? Ale taky to nebude na dětské prdelky…

 3. coquine napsal:

  F. Malle : Iris poudré?? Chanel 22 (???)

  • Díky za tipy! Iris Poudré je taková studená nádhera, tu mám ráda, ale hledám spíš něco na dětské prciny. 🙂 Tu 22 si už vůbec nepamatuju, mám ráda No.19 Poudré, ale taky je taky chladivá – musím vyhrabat vzorek Dvaadvacítky, zkoušela jsem ji ve své vanilkové éře 🙂 – třeba mi teď přijde k chuti, díky, díky!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..