• GIVENCHY: Ange ou Demon Le Parfum & Accord Illicite (nemorální vůně)

Do milánského La Rinascente jsem šla s myšlenkou na úplně jinou vůni: Cuir Blanc z nové exkluzívní řady Givenchy. Normálně tu mají všechno, ale tohle zatím ne, což mi bylo hrozně líto. Prodavačce mne bylo upřímně líto a přemlouvala mě, ať zkusím aspoň jejich slavnou mainstremovou novinku Ange ou Demon Le Parfum & Accord Illicite; a mně bylo líto, že jí je mne tolik líto, tak jsem se nechala zlomit. Nakonec Givenchy je milá značka vcelku umírněné produkce a tohle je fakt docela zajímavý počin. Až na ten hrozný název… Jde o to, že součástí balení jsou dva flakony: vcelku běžný, hořkosladce jasmínový AoD Le Parfum a k ní dostanete malou lahvičku elixíru hříšnosti. Asi by mi bylo líto, že jsem to nezkusila, stejně jako je mi teď líto, že jsem vám nevyfotila flakony, které jsou na celém projektu nejpovedenější, velký křišťál se zábrusem stékající kapky a malý černý onyx.

givenchy_ange_ou_demon_illicite_accord_2

Normálně se stříknete jasmínovou vůní z růžového flakonu. Kdo má rád jasmín, tak už všechny odnože Ange ou Demon zná – silný, indolický, sladký jasmín, osolený živočišným lepkavým pižmem a dřevitým, až balzamickým základem. V nejsilnější fázi voní sladce jasmínově, ale nahořkle, až zahnile. Tolik k růžovce.

V černém flakonku se ukrývá ďábelský hřích, který si máte přistříknout na růžovou andělskou složku a tím ze sebe udělat nesnesitelně žádoucí ženu. Dávkování volíte podle sebe nebo podle očekávaného účinku (omámit/přiotrávit/zabít) a umístění na “strategická místa”, cho chó. Ve flakonku má být směs bílé kůže, bílé pižmo, vanilka a pačuli. Já vám řeknu přesně, co v něm je: syntetické tmavé pačuli a syntetický březový dehet – ty jsou cítit. Plus některá z moderních ISO molekul, která sama nevoní, ale dodává směsi dusivou kouřovou vzdušnost. Samozřejmě přislazeno vanilkou, protože samo o sobě by to bylo tak na natírání drhnoucích osiček u starého bicyklu. Mně se tahle složka líbí daleko víc, než co nabízí růžovka. Připomíná mi hořkou duši Shalimaru, anebo vlastně skoro všechno, co nacpal do feťácké linie Nasomatto. K samostatnému nošení to asi není, neměla jsem tolik prostoru, abych to ověřila, ale stálo by to za pokus.

givenchy_ange_ou_demon_illicite_accord_1

Jak to funguje dohromady? Hm. Nemůžu se zbavit dojmu, že mám na sobě dva různé parfémy. Nevadí si, souznějí, ale nepropojily se. Stejný dojem mám třeba z Midnight Poison / Dior, kde se mi nespojuje pačuli s růží. Jako nápad príma. Možná by se lépe vrstvilo, kdyby obě vůně fungovaly jedině společně. Tedy kdyby růžová složka nebyla nosič, ale byly by obě v koncentraci 1:1. Pak by se jen posunoval ukazatel na stupnici jasmínové sladkosti-kouřové drsnosti. Takhle je černá lahvička taková nějak…navíc. Hezké mít na poličce…ale když na ni zapomenete, tak nic. Jediná věc, která je na téhle vůni nemorální, je její název. Určitě dostane brzy od uživatelek nějakou nalblou přezdívku, něco jako “ten s tou malou černou lahvičkou“. Škoda.

podpis_ROM

Zdroj fotek: FB Givenchy Fragrances & Beauty

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..