• Príma parfumerie: HC-parfumerie Německo + galerie: Wetzlar

V bohatém a voňavém Německu najdete řadu malých butiků nabízejících vůně malých niche značek světových i německých, pak giganty jako KaDeWe nebo Breuninger (německá obdoba Gallerie Lafayette a Le Bon Marché). Ale pokud se vám nechce hledat ani tlačit se mezi hordami luxusních koupěchtivých dam, najděte si na mapě jednu “normální” parfumerku ze sítě Parfumerie HC. HC zastřešuje tři maloobchodní značky: Aurel, Seibel a Weber, které momentálně nabízejí téměř shodný sortiment, a to slušně zásobený mainstream, například komplet Hermes (i kolínské), Dior a třeba asi třináct verzí Chloé, tři-čtyři roky staré vůně (z čehož vyplývá, že nepotkáte výprodej, ale zase si můžete koupit limitku, která se už dva roky nedá sehnat) a velmi slušný niche koutek: Goutal, Creed, Penhaligons, Knize Ten, Etro…

Komplet sortiment najdete na stránkách Aurel parfumerie, kde mají i e-shop a pokud se chystáte do Německa, tak si vyhledejte nejbližší filiálku tady.

Doporučuju věnovat pozornost skvělé a levné hydratační rtěnce-balzámu Hydracolor. Pěkně kryje, ale díky nenápadným barvám vypadá jako krycí balzám, docela dlouho drží, ale především má skvělé vlastnosti: konzistence je mazlavý, tuhý krém, který se v tlusté vrstvě otírá na rty a naprosto perfektně a dlouhodobě hydratuje – dlouho potom, co už ji nemáte. Bez parabenů, SPF 25. Obal je stroze balzámovitý, vypadá jako lékarenská kosmetika, a účinky odpovídají – rtěnka Hydracolor léčí. Za 6,90€.
hydracolor hydracolor_2
Já jsem byla v Seibelu v Giessenu, což je hrozně daleko, ale manžel tam hrozně chtěl jet, protože mi tam potřeboval koupit kabelku k narozeninám. Ten Giessen není úplně nejzajímavější město Německa, ale musím vám ukázat jednu věc, která se mi hrozně líbila: nákupní třída je pěší zóna, která ústí přímo do rušné křižovatky pod nadchodem. Lidi jim padali na konci ulice pod auta, ale protože bylo potřeba zachovat průjezdnost ulice pro zásobování, nešlo postavit mechanické zábrany. A tak tam udělali zeď vodní. Jdou-li zakecané Bárbínky z nákupu, studená sprcha je probere z rozhovoru… Snad to na fotce uvidíte, dá se rozkliknout. Co tam teče v zimě? Netuším, ale pojedu tam, zjistím…
DSC_0175
Protože nás Giessen ani jeho dva zámky neuspokojily, zajeli jsme do vedlejšího Wetzlaru. Kdybyste se ocitli v tomhle koutě Německa, nenechte si tohle nenápadné, maličké, ale krásné městečko ujít. Ve Wetzlaru sídlí několik tradičních optických firem, středem města vede procházková stezka, po které jsou rozmístěné optické body – místa s optickými klamy a pokusy, které strašně bavily děti, když je tam dospělí na chvilinku pustili. Mimo to je tady působivá katedrála, meloucí vodní mlýn a hezká promenáda v okolí řeky.

podpis_ROM

You may also like...

1 Response

  1. Enka Quanium napsal:

    Tak ta vodní clona pro pipinky mě rozsekala.. :o))))) kreativní řešení…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..