• HERMES: Terre d’ Hermes tres fraiche (přesunuto do bezpečí)

Tak. Nemám drát ke svému bezdrátovému počítači. Ten elektrický. Což je tady prý úplně normální. Než ho seženu, budete číst krátké příspěvky s chybama z mobilu. Dobře vám tak. Dospělí lidi si mají dávat pozor na svoje věci.

Protoze nemam fotky Hermese, ani ceskou klavesnici, ani ten drat, sakra, pridam par fotek z mista, kde prave jsem a jeste nejaky patek budu. Bez dratu.  Sakra. Snad mi konecne nejaky prodaji.

Protoze nemam fotky Hermese, ani ceskou klavesnici, ani ten drat, sakra, pridam par nesouvisejicich fotek z mista, kde prave jsem a jeste nejaky patek budu, abych se aspon jednu vec v zivote naucila poradne. Bez dratu. Sakra. Snad mi konecne nejaky prodaji.

Tedy: Co znamená ten nadpis? Nedávno jsem psala o přestupu F. Malleho k Estee Lauder. Jean-Claude Ellena pro FM udělal dvě náramné citrusové vůně: Bigarade Concentree a Cologne Bigarade.

instagramcapture 2022f533 a8cb 4701 a43b b15f40871c10

i

A teď poslouchejte moji konspirační teorii. FM je přítel J-CE. To je jisté. A když spolu popíjeli, tak po třetí sedmince dobroty z jihu Francie Frederic prozradil Jean-Claudovi svoje úmysly s odprodejem značky. A kdoví, jak to bude, zachraň co se dá… A tak se J-C rozhodl, že Bigarades přelije do levnějších lahviček a přesune je do nenápadného a poklidneho bezpečí regálů drahého mainstreamu.

wp 20141124 13 38 16 pro

On the beach

Tak nějak si to představuju a asi to není pravda. Co je pravda, že nový Terre d’Hermes (s bílým víčkem) je kopie Bigarade Concentree. Hrnula jsem se k flakonu na letišti s nadšeným očekáváním, že se mi bude odlehčený a zcitronovaný Td’H líbit.

instagramcapture d47b8d2c 3217 4cd7 9004 f2dd30e23fac

instagramcapture d47b8d2c 3217 4cd7 9004 f2dd30e23fac

Mám ráda obě předešlé verze, čekala jsem, že tohle by mohlo být někde mezi poněkud nudivým soliflorem kardamomu Voyage / Hermes a nádherným kořeněným čajem v Escale a Pondichery / Dior. V momentě, kdy se první kapka dotkla mých nosních papilár jsem ale měla jasno: nezaměnitelná vůně slupky zelené mandarinky zjemněná takovým tím průzračným akordem kardamomu, co Ellena strká do kdečeho (ani se nedivím, je geniální). Všechno sedí: opening, břicho i finále.

wp 20141129 11 42 36 pro

Dlouho už se neobjevila pořádná sveženka. Teď letí kadidlo, trávy, ovoce…citróny nikoho nezajímají, kromě pár úvodních tónů. Škoda, mne už to trochu nudí a zastesklo se mi po nich. No a do toho se objeví duplikát jedné z mých nejoblíbenějších niche vůní.

instagramcapture 13b3335a 94d6 4ca3 a8a2 2c0e38af90d2
Na začátku na vás vyprskne ohňostroj jiskřiček všech nesladkých citrusů, co znáte. Čisťounký akord, slupky a šťáva, rozdrcené lístky mandarinky a olej z kůry pomeranče. Během chvilky pomine prvotní třeskutost a přidá se teplý a kulatý exotický a nasládlý tón kardamomu. Charakter vůně ale přesto zůstává pořád v zelené mandarinkové kůře, tu vůbec neopouští. Přestože se zdá být lehounká a průzračná, má skvělou výdrž: několik hodin bez mrknutí oka. Drží se u těla, je intimní, ale dlouhověká. V podstatě jediná věc, která se s ní za tu dobu stane, je že kardamom postupně vystřídá čisté pižmo, které vysuší slupky, ale furt je tam máte, řezavě zelené. Až do konce.

wp 20141124 13 36 16 pro

Jsem z té vůně nadšená. Přestože jsem četla pár zklamaných ohlasů, že už to není Terre – no, není, jasan, je to Bigarade. Drobné odchylky budou, musela bych obě mít na sobě současně. Ale to není důležité: zásadní je, ze se mezi běžně dostupné vůně, a tím myslím i cenu, dostala kreace vytvořená pro nejvybranější parfémovou společnost. A nebojte se toho, že to neoceníte, když neznáte high society perfumery Frederika Malleho: pokud rádi svěží citrusové vůně rozhodně poznáte její originalitu a kvalitu.

Jo, a ignorujte její umístění do panského oddělení – je to blbost, jde o unisex bez jakýchkoli posteannich úmyslů. Unisex, jako každá slušná nichovka.

instagramcapture 6358388b 9b2f 4a36 9364 e86e25da160a

Btw. Zkuste i tu Escale a  Pondichery / Dior. Najdete ji ve spodních regálech s Diorem, neprávem; je krásná a není extrémně drahá.
podpis_ROM

 

You may also like...

2 Responses

  1. V zemi klobásek s bramborovou kaší a fazolema.

  2. tuttobene napsal:

    Děvče, kdepak jseš?
    Až ji uvidím vyzkouším, povedenou citrusovku se vždycky hodí mít v rukávu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..