• HONORÉ DE PRÉS: Vamp à NY (tubereusevanille)

Po pravdě, nikdy by mne nenapadlo koupit si tuberózový soliflor. Já jsem si Vamp á NY spletla s kosatcovým Love Les Carottes, což je skoro to samé, že?

Vamp á NYZdroj: Honoré des Prés

Vamp á NY


Oivia Giacobetti pro Honoré de Prés míchá jen ze 100% přírodních složek a zrovna tady  je to znát: všechny jsou jednoduché, poměrně lineární, neučesané. To nemusí být (a není) na škodu, jenže jsou trošičku nudné. Co není nudné, jsou OBALY: trojice EdP z kolekce Love NY 2010 (Vamp, Carottes a Love Coconut) je zavřená  v papírových kelímcích „save nature“ a zabalená do pytlíků z neběleného recyklu. Pětice toaletek v první sérii z roku 2008 Les Verrines d’Honore (Nu green, Sexy angelic, Honorés trip, Chaman´s party, a dodatečně zařazená úplně první Bonte`s Bloom) najdete v zavařovacích skleničkách na marmeládu.
Do takových skleniček si zahrádníci ukládali výpěstky, které chtěli dlouho uchovat čerstvé.

Do takových skleniček si zahrádníci ukládali výpěstky, které chtěli dlouho uchovat čerstvé.


Vamp z New Yorku (vůbec mne nenapadá, proč se to tak jmenuje) je čistá vanilková tuberóza. Bílorůžovolutá. Nebo spíš vyčištěná tuberóza, protože není skoro vůbec gumová. Na začátku jsou rozinky v rumu, zajímavé, ale jen chvilku a tím taky skončí rozptýlení a přichází nuda. Po pár minutách se uloží do pozice vanilkové žvýkačky a tak už zůstane až do finále. Nutno podotknout, že voní pořád stejně, na rozdíl od žvýkačky se nevyžvýká a neztratí sílu. Intenzita polevuje pozvolna, aniž by vůně ztrácela něco z přesladké, krémové tuberózy. Po celou dobu nezaznamenáte ani stopu gumovosti či spáleniny, tolik obvyklé a obávané. Voní celé odpoledne po širokém okolí!
No, co k tomu: pověst a design předcházejí Love NY (už jsem zkusila všechny tři). Vamp není špatný, naopak, tuberóza je líbezná, velmi příjemná, vanilka sladce hladká, vůně je snad i gurmánská a taková jako o ničem. Dobrá, fajn, sladká, příjemná a úplně plytká. Je to jako strávit den s Barbarou Cartlandovou. Určitě byste se zavděčili okolí, jedlé vůně mají obvykle úspěch (nikdy – nikdy! – bych nenazvala cokoliv od Mugera nebo Lempicki gurmánkou, já ty věci, co oni vaří, fakt nejím a myslím, že okolí obtěžují). Ale sami se sebou byste se asi nudili.
Kolekce Love New York

Kolekce Love New York


Zdroj: Honoré des Prés

You may also like...

1 Response

  1. 19. 1. 2013

    […] Vamp à NY (tubereusevanilleo) […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..