• Mají vaše děti vlastní parfémek?

Už jsem tady o tom jednou psala, jak si Žaba pořídil první opravdový parfém, poté, co několik let musel nosit odstřiky No.5 (jako fakt odstřiky, pár kapek Pětky ve vodě). Už to nešlo dál, furt se stříkal těma vzorečkama ze Sephory, co dostával k nákupu šumivých kostek do vany, a špunt prostě nemůže sálat Flowerbomb na celé patro Palladia, špunt má vonět jako mimino.
A protože jsme rozhodně častěji v parfumerii, než v hračkárně, vůbec jsem netušila, že nejsem jediná, kdo smradíka vychovává k voňavosti. Do Sephory žádní malí kluci nechodí. Pro mne je to dost zásadní, patří to k hygieně a kultuře osobnosti mladého muže, aby se umyl a navoněl, vedu ho k tomu (hlavně příkladem. Stejně, jako jsem omezila sprosté nadávání v autě. Výstrahou mi bylo, když jako dvouletý zařval z okýnka “TY JSI ALE BIO!”. Kupovala jsem mu jen bio-stravu a on si spletl naposlouchané slovo s podobně znějícím “DEBIL”).
Takže jsme šli do Dráčika, protože Žaba si našetřil stovku na vysněnou hračku. Letos už jsme tam byli podruhé; poprvé jsem si tam koupila takové samolepící pásečky na nehty, dobrá konina, už jste to mohli vidět na Instagramu, vydrželo mi to pár večerů. A Žaba si odnesl lego: mobilní policejní stanici. Dostal tehdy honorář za natáčení reklamy, nešlo mu vymluvit, ať si šetří penízky na něco lepšího. Naprosto ho uhranul trestanec s koulí na noze a v jiné sadě (tzn. levnější sadě) prostě nebyl. Za večer to složil a finito. Tak rychlou spotřebu nemám ani já!
10691634_1504197396484885_1360860880_n[1] 10597503_526885810745772_1783432660_n[1]
Naše druhá návštěva se nesla, k mé opakované otrávenosti, opět v policejním duchu: Žaba sice už doma annoncovala, že si chce koupit “tu policejní sadu bez pistole” (protože pistole má stejně radikálně odpřené, jako cukr), ale věřila jsem, že ho přemluvím. No, nepovedlo se. Nenechala jsem ho dojít k řevu a válení se po zemi, jen jsem volala tatínkovi, ať mu to rozmluví, ten ale usoudil, že když jsou to Žaby vydělané peníze, může si koupit, co chce a já ať nežaluju. Ještě jsem ho chvilku přemlouvala, ať je aspoň detektiv v civilu, že ten se má líp, než policajt a že policajt není žádnej HLDINA, nakonec jsem povolila, bez pistole, a šla jsem si na uklidnění koupit něco nehtové kosmetiky. Poprvé jsem obešla regál a zůstala jsem PAF! Věděli jste, jak mají políčeno na holčičky? Sady šminek znám, to mne nepřekvapuje, se sadami laků a zdobením jsem se seznámila minule, ale celá police voňavek, které se tvářily naprosto dospělácky a taky za naprosto dospělácké (drogerkové) ceny!wpid-dsc_1065.jpg wpid-dsc_1061.jpg wpid-dsc_1062.jpg wpid-dsc_1060.jpg Detske 3
 
Jednu z nich jsem zkusila, Dots & Things; standardní laciný ovocný mashmallow. Docela dlouho vydržel. Klidně ať to holčičky nosí! Teda doufám, že holčičky z první třídy si nekupují tu Sexicu, to se mi zdá do hraček trochu moc. Možná si to kupujou sedmáci.
Každopádně Žaba je na jiné vlně, on má svoje vůně vyřešené, takže si koupil vysněnou policejní sadu bez pistole, okamžitě si nechal nasadit odznak a nárameníky.
wpid-dsc_1088.jpg
I když neměl čepici, nedal si říct, že je ten detektiv a vydal se zastavovat lidi a těm, co nezastavili, rozdával pokutové bloky.
Tak si pane ridici zastavte
Doufám, že ho to přejde. Však oni ti všichni chlapečci, co chtěli být kosmonauti a prezidenti, to nedělaj, že ne? Snad mne nebude na starý kolena pokutovat za parkování a hádat se se mnou o předpisech (to fakt dělám). Zatím chce být jako maminka (až na ty policajty), tak na zdraví!
Kelumky3
A doufám, že bude pořád vonět. Co vy, vedete svoje malé sexice a kosmonauty k tomu, aby voněli? A cestou hravou, nebo jim kupujete profi děstké parfémy, či sdílíte poličku? A myslíte, že je důležité, od mala kluky a holky vychovávat k tomu, aby voněli čistotou a voňavkou?
podpis_ROM
 
 

You may also like...

21 Responses

 1. eM napsal:

  já taky !-))

 2. eM napsal:

  Ty jo a v našem Dráčiku zas nic, sakra, zrovna nedávno jsem tam byla nakoupit dárek pro čtyřletou dceru kamarádky, která má dost náročné zájmy – chtěla jsem šminky a tak a nic!!!! nakonec jsem koupila doplňky pro Barbie a ta malá čertice měla největší radost z recyklovaného balzámu na rty, který moje holky někde vyhrabaly….Toš ale otázka zněla jinak, jo vedu svoje teenagerky k voňání, začínají na klasice drogérkové, aby si natrénovaly ňufáky, ta starší šestnáctiletá má celkem jasno, vyhrála novinka od Mexx, za boha si nevzpomenu jaksemenuje, žádná slaďárna teda… a nedávno jsem přišla domů a udeřila na dceru – co to tu voní, takovou vůni neznám, tu byl někdo na návštěvě? a prej né zkoušela si dárek, kterej dostala – parfum One Direction s růžema – dost dobrý na dvanáct let, co bych já za to tehdá dala, domácí osvěta nula zero – Impuls to jistil :-DDD

 3. Alambic napsal:

  Hmmm, Emma dostla parfem uz kdyz se narodila – dar od vzdalenejsi Fr znamosti… V krabici byl miminkovsky prafem a plysak zirafa. To bude tou jinou kulturou :D.

 4. veraki007 napsal:

  Typ pro holčičky je krásný, to bychom doma určitě využily. Moje dcerka doteď měla jen refanky od odstřiků naplněné vodou. Nedávno (v pěti letech) si vybrala na základě obrázků v katalogu Hello Kitty od AVONu, tak jsem jí to koupila. Moc se s tím ale nevoní, spíše si s tím hraje. A vůni ji učím stříkat zásadně na oblečení, i když já se voním spíše na kůži.

 5. derad napsal:

  Tak a je to venku. Už víme, jak Romana shání nové čtenáře a autory pro Frangipani.

 6. kaschika napsal:

  :-)))))))) Ty musíš taky postávat všude!

 7. kaschika napsal:

  Voňavky miluju, ale na dospělých, či mládeži.
  Děti prostě NE, a přes to nejede vlak. Ano, žaba vidí mamku, jak to na sebe lije, v pořádku, děti to chtějí taky, je to legrace, je to roztomilý, ať si to vyzkoušejí. Ať mají, dejme tomu, lahvičku s kapkou mámina či tátova parfému, proč ne.
  Ale ten regál s vůněmi pro děti pomalu od kolébky, to mi přijde … já nevím … lascivní, laciný, snad až nechutný. Prachobyčejná, bezohledná snaha výrobců a distributorů zachytit do svých sítí další okruh zákazní(č)ků.
  A navíc – já prostě u toho regálu vidím postávat pedofila, vyhlížejícího dětičky.
  A ta chemie?!
  Vřele souhlasím se sagiti.
  Myslím, že vést dítě k tomu, aby dodržovalo hygienu a potom v pubertě nepáchlo potem jako má někdejší spolužačka na základce, jde jinak, než nákupy dětských parfémů.
  A úplně osobní poznámka na závěr: Miss sixty + obrázek tak trochu rajcovního černého prádélka k tomu?! Hnus.
  Promiňte, pokud se vám zdá můj názor příliš ostrý. Víte, že jinak vás mám ráda 😀

 8. sagiti napsal:

  Budu tady asi za zpátečníka,ale myslím si,že dítě má opravdu vonět miminem,tak jak je uvedeno výše. Ještě teď si vybavuji tu omamnou vůni,kterou jsem u dětí cítila,když mi seděly na klíně.Samozřejmě,pokud dítě rodiče napodobuje a chce se vonět,tak bych mu to nezakazovala,ale sama bych vůně nenabízela.Jde i o zdraví,vždyť chemie je kolem nás čím dál více,v těle se to střádá a proč zbytečně přidávat.Vím o čem mluvím.Na stará kolena jsem začala mít alergické potíže s očima,přitom alergolog po vyšetření řekl,že alergii nemám,že je to jen následek přechemizování prostředí,takže následky se nemusí projevit ihned.Prostě dokud to tělo unese.

  • JJ, to je správná poznámka s tou chemií: samozřejmě, že parfém nebude vonět “správně” jinde, než na kůži. Ale…kdo by to riskoval?
   Já si vůně stříkám jen na oblečení nebo do vlasů, střežím se zasáhnout kůži, jsem alergik. A Žaba to samé.
   Vždycky mne pobaví, když mi na to někdo namítá, že takhle se ten parfém nemůže rozvonět – ne? A jak jste na to přišli? Oblečení má teplotu těla a reakce s kůží bývá velmi často nežádoucí (“na mně to smrdí”). Ostatně – vůně se vyvíjí na papírku, ne na ruce… celá Asie parfemuje věci kolem sebe, ne kůži, Egypťané nosili vonné kužely na hlavě…
   Vlastně vůbec nevím, kde historicky vznikl ten dojem, že musí být parfémovaná kůže – možná za necudné Josefíny, když na sobě neměla ani kousek prádla? Já nevidím důvod.
   Jediné místo kůže, kam dávám vůni, je zápěstí při zkoušení, bo bych si nepamatovala, kde co mám a vůně se rychlej rozvíjí.
   A co se týká chemie kolem nás: s tím souhlasím, ale v tom zrovna voňavky mají tak malé zastoupení (teda v normální domácnosti, ne u nás 😀 ). Daleko víc na nás působí materiály v domácnosti, jídlo, oblečení…tam je potřeba dávat pozor. Myjete podlahu čistícím prostředkem, děti mýdlem, lejete jim pěnu do vany, necháte je v létě nosit gumové nazouváky…?

 9. tuttobene napsal:

  K tom se nemohu nevyjádřit, lépe řečeno, nezanechat bobek v hrdliččině hnízdečku.
  Mé téměř sedmileté rampepurdě se teď budu snažit narovnávat vkus. Jó, kaju se, má na své polici 3 parfémy z produkce Disney, protože si je jednoduše vyřvala. Dokonce i za cenu toho, že si na ně musela polovinou přispět z prasátka. Maminčiny voňavky sice dobrý, slabost měla hlavně pro Pétale Rose – Sinfonia di Note, se cení, jenže vizuálně ji vůbec neuspokojovaly. Ke cti jí je, že je opravdu používá.
  Nakonec mám pro ní na narozeniny vybranou Petit Ange – Patricia de Nicolai.
  Počítám, že u mladšího to bude mít stejný průběh a fází Spidermanů a další Disney produkce pro kluky si taky projdem.
  Jó, a slušný slovník a krotkost za volantem, to znám:-) Taky jsem si naběhla, když se mě děti začaly ptát, jestli slepice opravdu umí řídit auto, bylo třeba se nad sebou zamyslet.

 10. nadja napsal:

  Zásobuji pečlivě svá dvě vnoučata vůněmi, už skoro 13 letou vnučku, tam je to radost a 8 letého vnuka, tam je to povinnost. Nevzpěčuje se ani jeden. Naopak, oba je rádi přijímají a u nás i pokukují po vitríně s parfémy, co by se jim nového mohlo zachytit za nehtíky.:-)

 11. Mirka aka munu napsal:

  U mé skoro patnáctileté slečny už je to samozřejmost. Většinou jí posouvám z mé poličky to, co mne nezaujalo, ale momentálně jsem zainvestovala do La Petite Robe Noire Couture s jasným cílem, že budu pro změnu chodit já na její poličku 🙂

 12. Sedmi napsal:

  jů, díky, už vím, kam vezmu Lilly pro dárek… a vychovávat… to máš těžký, pro Lilly to bude za odměnu, pro May by to bylo za trest 😀 Lilly mi krade parfémy už teď, lesky na rty a laky na nehty… budu jí muset pořídit vlastní… May je to jedno, přidá se jen proto, aby náhodou nebyla ochuzená o něco, co má Lilly…
  U Vince je zatím brzo, ale líbí se mi, když muž voní a má čisté boty 😀 i když nic se nemá přehánět a chlapy zbavené všeho porostu všude a trávící víc času v koupelně než já taky nemusím…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..