• Humiecki & Graef: železná lady Clemency

Byl to prostě jeden ze vzorků, čekajících na to, až si k nim připíšu krátkou poznámku a hodím do krabice. Ráno jsem ho, zpola spící, namátkou vybrala a bez přemýšlení se pošplíchala. Už v autě jsem otvírala okénka a po příchodu do kanceláře jsem mezi kolegy způsobila menší rozruch, přesto, že už jsou na mé parfémové excesy celkem zvyklí. Recenze Clemency / Humiecki & Graef
clemency humiecki graef

Recenze Clemency / Humiecki & Graef

I já tu sedím a nějak se nemůžu soustředit na práci. Místo toho přemýšlím, co si s Clemency počít. Skočit do sprchy, nebo napsat oslavnou ódu?
Květiny, zbavené sladkosti i barev. Lipový květ? Tak ten nějak nenacházím, tu těžkou až lepkavou vůni s medovým podtónem. Květiny tam jsou, to ano, ale jakoby odosobněné. Chladné a zbavené sladkosti i barev. Sterilní a průsvitné.
Výrazná je kovová růže, jejíž chlad ještě umocňuje list černého rybízu, která sám má kovové, nakyslé a hořké akcenty.
Zvláštní je, že při souběžném zkoušení na papírku jsem našla stopovou sladkost, která mi na pokožce zcela uniká. Na papírku je květinové srdce rozvitější, plnější, zatímco na pokožce nadvládu velmi rychle přeberou hořce kožené tóny.
Chvílemi bych přísahala na fialkové listy, které přidávají ke kůži změkčující zastřený tón. Ale spíš je to mléčně zabarvený santal, ne doopravdový, ale dobře napodobený, který zahalí kompozici do mlžného oparu a mírně zaoblí ostré kovové hrany. Vůně je vůbec skrz na skrz syntetická. I to v kadidlo v pozadí je z rodu goticky studených.
clemency humiecki graef
Clemency je prostě plná protikladů. Je dráždivá, nutí vás přemýšlet. Už jen to, že slovo “clemency” se překládá jako shovívavost, či mírnost. A to tahle vůně rozhodně není.
Promo k vůni praví, že Clemency je inspirována hrdým postojem matky. Zřejmě se tím myslí matky na této fotografii.

 Humiecki & Graef: Clemency romana granatova

Zdroj: Humiecki & Graef

Dokonalá, moderní a studená jak psí čumák, takový pocit ve mě vyvolává jak matka, tak dcera. I když dcera to možná jen hraje, aby se vyrovnala a nezklamala? Já jako dítě bych se matky, vonící Clemency asi spíš bála.
Tohle by mohla nosit Margaret Thatcher, železná lady pohybující světem jak šachovými figurkami. Ostrá a komplikovaná, tlumící své vášně. Jestli tam vůbec nějaké jsou.
Možná to teď působí, že jsem Clemency zavrhla, ale není to tak. Je to výborná, skvěle poskládaná a elegantní vůně. Mistrovské dílo moderní parfumerie. Jen není pro každého.
A ta limitovaná edice v porcelánových flakonech, ta je prostě boží!

humiecki_graef_limited_porcelain_edition

Zdroj: Humiecki & Graef

 

P.S. Jsem tak konsternována touhle vůní, že jsem až teď zaregistrovala, že Romana má značku Humiecki & Gref docela zmapovanou. I Clemency. Tak si počtěte pro srovnání.
mirka_podpis

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..