HUMIECKI&GRAEF: Multiple Rouge (fruit fresh salad)

Už se tady pro sebe směju, protože opět začínám recenzi slovy “nesnáším ovoce, ale…”. No tak já ho nakonec asi snáším, ne?

Takže já nesnáším ovoce. Nesnáším ho ve vůních, v kompotech s cukrem, piškotový dort s čerstvými jahodami a želatinou mi přijde odporný, syrové ovoce jím výjimečně, červený rybíz považuju za pilule plné jedu, při slově “cistrus” sliním a a naskakuje mi kopřivka a jediná přijatelná forma ovocného džusu je pro mne burčák z Moravy. Asi dvakrát do měsíce chodíme s Žabou na hlavní nádraží a projet se metrem, tramvají, autobusem, no co zrovna jede, po centru. K tomu si dáváme šťávu z fresh baru: já celer s mrkví a jabkama, žaba jabkovej s jahodama, brusinkama a melounem. A to je ono. Mnohonásobné červené bobule.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Multiple Rouge je totiž koktejl, nebo spíš salát z čersvého ovoce. Salát proto, ževůně si zachovává atributy jednotlivých vůní, nejde o jednolitou směs; rozeznáte pomeranč, kyselý ananas, bílé broskve s trpce aromatickými peckami a tuhou zelenou pokožkou a  nejen červené bobule: brusinky, maliny, borůvky, nezralé jahody a višně. Všechny kyselé! Obzvlášťní pozornost zaslouží nezralé višně, které tady mají reálný nahořkle kovový nádech. Koktejl má ohromnou intenzitu, je prostě hustý, že v něm stojí lžička; obsahuje tolik ovoce, kolik tvrdí výrobci v reklamě na jogurty (tam je prd, protože všechny kusy jahod a borůvek asi utekly strachem z vyzubených matek s plastovými lžičkami k Humieckým). A je tam taky nějaká trpce zelená aromatická bylinka, čerstvé koření. Nevím jaké, možná jen listy a stopky z ovoce; jako v tom mém celerovém koktejlu. Multiple Rouge je červená, intenzívně červená, najdete v ní všechny odstíny červené od temně oranžové po rudou, a celek je zářivý, tak zářivý, jak to má rád i náš kocour.

multiple rouge_humiecki_graef_red

Váhám, jestli napsat, že je Multiple Rouge od Humiecki&Graef  gurmánská. Pod tímhle termínem si představuju spíš hustou blamáž s vanilkou a skořicí nebo pendrekem a karamelem. Ale Multiple Rouge se dá pít…nebo jíst lžičkou ze skleničky jako ovocná přesnídávka. Tak ano, fresh fruit gourmand vůně.

podpis_ROM

You may also like...

2 Responses

  1. dzona napsal:

    Popsalas to hodně výmluvně. Rozumím, tohle není pro mě, kopřivku z jahod jsem dostala už během čtení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..