IMAGINARY AUTHORS: The Soft Lawn (pořád hledám lípu)

Chtěla bych na chvilku nakouknout do hlavy Joshe Meyera, majitele a parfuméra privátní značky Imaginary Authors. Musí se tam honit šílené věci, které lidi, co umějí točit, zhmotňují ve filmech jako Mulholand Drive nebo Blue Velvet nebo Albín Nói. Josh asi nemá kameru, tak dělá TOHLE: vymyslí si spisovatele. Vymyslí mu životopis, životní příběh, tvorbu. A pak mu vyrobí parfém, který odpovídá tomu, co imaginární autor prožil. Tak se vedle sebe dostanou složky, které by klidného a zkušeného nosa nenapadlo poskládat dohromady; pche, na některé z nich by slušný parfumér ani nepomyslel! Třeba vůně tenisového míčku, vůně května, teplý písek nebo býčí krev. Hokus pokus…někdy to vyjde, někdy ne.

Ale jinak je úplně normální a nechává se s kamarády fotit takto: http://content.imaginaryauthors.com/

Ale jinak je úplně normální a nechává se s kamarády fotit takto: http://content.imaginaryauthors.com/

Bylo pro mě hrozně těžké vybrat si vzorky ke zkoušení. Všechny ty divné složky tak lákají a vzbuzují asociace…vzhledem k tomu, že jsem značku objevila ve svém lipovém období a lípa mne k ní přivedla, nakonec to vyhrál nový tenisový míček a vůně mokré antuky pod rozkvetlými lípami: The Soft Lawn.

Začátek je opravdu lipový. Bohužel: ne opravdová lípa. Vůně lipových květů je vodově sladká, jako naředěný vlažný čaj oslazený cukrem, ne medem. S lahodným Tilleul / Parfums d´Orsay nemá nic moc společného. Přirovnala bych ji k tomu, co se daří produktovat výrobcům bytových parfémů ve snaze napodobit lípu. Kontrolní otázka: líbí se mi to?

Asi po pěti minutách ovšem nastane koncert: vynoří se trpce zelené bylinné složky, bobkový list a lupen břečťanu. Specifická nahořklá, lehce nakyslá a výrazně aromatická vůně listů rozdrcených na kaši, ze které trnou zuby, v kombinaci se zklidněným lipovým čajem v pozadí je famózní! Nejen, že je nevídaná a zcela originální, ale je velmi přitažlivá, taková “čuchací” – nutí mne neustále si strkat ruku pod nos. Myslím, že tohle je to, čemu se říká “sexy”: okolo koho projdu, ten se otočí a jde si mne ovonět. Pche, žádná sladká voda Chanel, na tohle je nachytáte!

Asi po třičtvrtě hodinách se složky zapojí, zjemní a pustí ke slovu suché tmavé pižmo; to je asi to, co má představovat rozbahněnou antuku. Míček z gumy ale hledám marně…pokud za něj nebudu považovat lehce chemický tón, který jsem připisovala ne moc dobré, umělé lípě. Je výrazný na začátku, spolu s lípou se stáhne a přestože je cítit po celou dobu, musím ho hledat, abych ho odlišila od ostatních. Jestli je to opravdu on, ten hlavní tahák, tak pro mne ve vůni vůbec být nemusel, byla bych raději s čistými zelenými listy a trochou míň lípy, aspoň v této podobě. Na druhou stranu bych si ho asi nikdy nevšimla.

Testry jako záložky do knih.

Testry jako záložky do knih.

Voní dlouho a má slušnou siláž, cena je celkem příjemná 85USD za 60ml. Dá se to ale nosit normálně, nebo je to jen pro osobní potěchu soudruha majitele, na takové to domácí fetišistické vonění? Pro mne je správně za b), obávám se, že kromě Derada by ostatní nepochopili, jak výjiměčnou vůní jsem cítit.

podpis_ROM

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..