• Co to je.… Mousse de Saxe

Touha nahradit drahé a nedostupné přírodní složky s nestabilní kvalitou v dobách neřízeného zemědělství vedla k samostatné parfumerní disciplíně, tvorbě tzv. “ready-made” produktů. Pokud si nějaký parfumér chce vytvořit například MECH jako jednu ze složek zamýšlenho parfému, použije buď řadu zkumavek s jednotlivými sloučeninami a namíchá si, co potřebuje; anebo může koupit hotový, už umíchaný MECH, což je právě “ready-made” produkt Mousse de Saxe.

mousse de saxe

mousse de saxe

Mistrovský nos bez fantasie

Výrobou ready-made se dnes zabývá řada firem, které se spoléhají na mistrovské nosy parfumérů, kteří třeba nejsou dost kreativní, aby dokázali komponovat parfémy, ale mají dokonalý čich a dokáží umíchat přesnou kopii něčeho přírodního (anebo i lepší, než umí příroda). Ale i špičkoví parfuméři se věnují ready-made přípravě: například Patricia Nicolai vytvořila před několika lety slavný OUD, ve kterém nebyla ani kapička oudu a je použitý v mnoha známých pafémech.

Stůl parfumérky, která pracuje pro sebe i pro ostatní: Patricie Nicolai

Mech ze zkumavky

Mousse de Saxe je ready-made produktem ve své době slavného výrobce vonných komponent i hotových parfémů De Laire. Na začátku 20. století zaměstnávala hvězdy Edmonda Roudnitsku a Olivera Crespa a dnešní parfumerie pořád těží z jejich patentů. Mousse de Saxe je geniální balzamickou alternativou přírodního mechu vytvořená z pelargónie, lékořice (vytvořené z anýzu), iso-chinolinu, který dodává vůním kožené tóny, jódu a vanilinu.

Mousse de Saxe, Saský mech, nezískal své jméno podle lokality původu;  vznešený název má původ v modré barvě, která je shodná s barvou vlajky Saského království.

A ještě jedna hezká věc provází Mousse de Saxe, a to že je téměř shodný s tím, který před 100 lety používali pařížští parfuméři. Díky složení z bezpečných chemikálií se ho téměř nedotkly restrikce IFRA a tak si hů můžete užít třeba v Nuit de Noel / Caron tak, jak ho tak kdysi Ernest Daltroff chtěl mít.

Máte další zvědavé otázky “co to je…v parfumerii?

 

parfémový supermarketparfémové recenze

 

Některé odkazy na této straně mohou být affiliate. Nákupem přes tyto odkazy nás podpoříte maličkou částkou, která pomáhá udržovat provoz blogu. Nejde o spolupráce se značkami, takže na objektivitu recenzí to nemá žádný vliv. Popsané ceny a slevy a jsou platné ke dni vydání recenze. 

 

 

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..