• Jak vypadat dobře na conference callu

Vítej zpět, dobo “houm ofisová”! A abyste na conference call neboli pracovní schůzce na dálku vypadali co nejlépe, připravily jsme si pro vás pár tipů.

Když právě doma máte:

Přirozené světlo

Nejdůležitější krok – je třeba najít nejlepší světlo. Vezměte si svůj mobil a choďte po místech, kde jste schopní si postavit notebook. Zapněte si na mobilu přední (selfie) kameru a sledujte jak světlo dopadá na váš obličej. Ideální je najít místo před oknem s děnním svetlem, ať svítí přímo do tváře. Dejte pozor, aby mu zároveň nekontrovalo silnější světlo zboku nebo zezadu a nevykreslovalo siluetu! Obě poloviny tváře by měly být osvětlené stejně a nemělo by na nich být vidět stíny. Hledejte měkké, rozptýlené světlo – třeba za záclonou. Pokud budete potřebovat vyrovnat světlo z obou stran, můžete si tmavší půlku nasvítit zdáli stojací lampou.

  1. Světlo shora vám prohloubí vrásky kruhy pod očima a všechny prohlubeniny a propadlá místa na tváři.
  2. Ideální je denní, stejně silné, světlo ze tří stran – výklenek, terasa… ale ne venku, kde je svetlo příliš intenzívní.

Umělé světlo

  1. Jestli vám chybí přirozené světlo, nebo je moc tmavé, postavte si za monitor lampičku s rozptýleným světlem a nechte ji svítit přímo na obličej.
  2. Pokud máte k dispozici jen stolní lampu “bodovku”, pomůže přehozený hedvábný šátek. Nezapomeňte, že barva šátku zkresluje barvu světla! Modrá vám dodá svěžest, studená růžová nebo béžová měkkost, zelenou nebo žlutou ani nezkoušejte!

Nastavení kamery

Najděte si správný úhel kamery – nikdy zespodu, to zvýrazní vrásky na krku i všechny brady.

Ideální nastavení kamery je zeshora – zvedněte hlavu, napněte podbradky a po celou dobu callu budete mít více otevřené oči. Počítač si klidně podložte krabicí.

Kamera by měla být mírně nad úrovní očí (neměla by vám být vidět pěšinka).

Co se týče vzdálenosti od kamery – čím dál, tím líp, protože oko kamery je širokoúhlé a čím ste blíž, tím víc vám deformuje tvář. Dejte si ho co nejdál, jen tak, abyste dosáhli na klávesnici.

Vzhled

Vyzkoušejte si nanečisto, jakou čás vašeho těla zabírá kamera. Minimálne tu svlečte z pyžama/domácího úboru a nahoďte něco slušivé. Celkově se však budete cítit lépe, když se do patřičného oděvu obalíte celí.

Barevný tip: nebesky modrý topík. Když se zaměříte na hlasatele v TV, jež oblékají profi vizážistky, všimnete si, že většina z nich nosí modré košile. Není to móda, je to trik. Studená modrá je tzv. “tělovka“, barva, která kontrastuje s barvou pleti a zvýrazňuje rúžovost a opálení. Budete vypadat velmi svěže a zdravě (ne jako že v karanténě strávíte každý večer popíjením nekonečného moře vína).

Nezapomeňte i na upravené vlasy a aspoň decentní makeup, když jste na něj v práci zvyklá (a kolegové na vás v makeupu). Vyhněte se lesklému líčení: odlesky světla z třpytek a lesklého pudru vypadají na kameře jako bílé skvrny na vašem obličeji.

Celé to zafixujte vaší oblíbenou vůní, když se budete cítit dobře, bude na vás vidět, že jste v pohodě.

Než se připojíte na conference call, zkontrolujte, co je oku kamery viditelné nejen na vás ale i ve vašem okolí. Ukažte jen to, co ukázat chcete. Ten zbytek ukliďte. Ideální je nerušivé prostředí – stěna, zavřené dveře, knihovna, čistý prostor za vámi apod.

 

 

 

 

 

 

 

 

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..