• Je povrchní soudit muže podle toho, jak voní?

Milá Romano,
považuju se za uvědomělou a velkorysou ženu s rozhledem. Stýkám se s lidmi mnoha národností a mnoha společenských vrstev a profesí. Jsem vážená a respektovaná. Lidé si váží mých objektivních názorů. Mezi kolegy jsem oblíbená pro svou snášenlivou povahu a respekt, který k lidem chovám. Vím, že lidi mám posuzovat podle jejich činů, ne podle zevnějšku.
O muže na úrovni nemám nouzi, můj společenský i sexuální život je tak živoucí, jak si jen mohu přát. Oceňují u mne inteligenci, vyrovnanost a úroveň. Sama sebe hodnotím jako dámu. Přesto si nemůžu najít partnera na mé úrovni. Prostě…
Prostě se nemůžu ovládnout, potkám-li muže s parfémem, který se mi nelíbí. Nebo se mi zdá dokonce fádní či směšný. Existuje přečce tolik krásných a zajímavých vůní, proč by měli všichni nosit to samé? Ve chvíli coming-outu pro mne takový muž ztratí cenu, zařadím si ho do šuplíku povrchních snobů bez názoru nebo ovcí, které ošetřuje zbotoxovaná manželka a oni si nedovolí protestovat ani proti voňavce vyčtené z reklam v Kosmopolitenu. Neztratí jen mužské kouzlo a profesionální respekt. Já je začnu považovat za bezcharakterní hovada a nedokážu s nimi spolupracovat. A co se mnou dělají chlápci s Davidoffem nebo bez antiperspirantu asi ani nemusím popisovat.
Jsem strašná osoba? Odsouzeníhodná? Zralá na léčení? Navždy osamělá?

S úctou
vaše čtenářka Erika

 

Milá Eriko,
není nic špatného na tom, že někdo nosí špatné vůně. S charakterem člověka to nemá moc společného. Ale je třeba dohlédnout až za obláček parfému a zjistit motivaci: PROČ?
Tak například: první rande v drahé restauraci s mužem navoněným černým Denimem. To samo o sobě je dost dehonestující, ale neznamená to automaticky, že je ten chlápek odepsaný. Na tobě je teď položit klíčovou otázku: „Ta vůně…kde jsi k ní přišel?“ Pokud odpověď zní: „Je to oblíbená vůně mého dědy. Nosím ji z lásky. Mám ho strašně rád, od malička spolu úžasně vycházíme, nemá jiné vnuky. Právě oslavil 99. narozeniny. Je jediný majitel továrny na léky proti celulitidě.“ Uvědom si, že s takovým člověkem budeš mít děti a společnou domácnost na celý život. Pak tedy nezbývá než se smířit s osudem, použít denní výplach nosu peroxidem vodíku nebo si postupně dávkovat alergen Č.D. Ovšem pokud uslyšíš: „Je to oblíbená vůně mojí matky. Nosil ji už můj děda. Taky můj otec a můj tchán. Maminka říká, že mi sluší. Sluší, že ano?“, nezdržuj se zbytečnými zdvořilostmi, urychleně se odeber na toaletu, zahoď SIM kartu do záchoda a uteč okýnkem. Třetí možná odpověď je: „Líbí se mi, vybral jsem si ji sám.“ Taková odpověď by ti měla být podezřelá a je nutné se zamyslet, co sama se sebou, když si sám vybral i tebe.

Na první dojem může být potěšitelné, potkáš-li Muže navoněného exkluzívní kolekcí z řady by Kilian. Prvním úkolem je ověřit si, že k tomu nenosí i tu kabelku s hadem. Pokud ne, následuje key question: “Jak jsi k ní přišel?” Jestli mu ji vybral Jiřík, tak…tak můžeš mít problém. Tedy pokud trváš na vášnivém sexu a plození potomků a nehledáš jen dobrou kámošku. Pokud si ji vybral sám a začne ti dopodrobna popisovat, jak si ji vybíral, buď ostražitá: pravděpodobně jde jen po tvých prachách. Bude trávit čas pilováním nehtů a utrácením tvých peněz. Vlastně neexistuje omluvenka pro muže, který nosí exkluzívní kolekci By Kilian. Ruce pryč!

Cesta k životnímu partnerovi může vést, a často vede, skrz loupež jiné ženě. Úspěšní muži se zadali dávno před tím, než byli úspěšní a jejich ženy na celoživotní mateřské dovolené jim teď nedovolí byť jen záblesk myšlenky na to, že by mohli bydlet jinde a s jinou. I když většině těch mužů je to popravdě upřímně jedno, svoji energii vyčerpají v práci a doma chtějí mít jen a pouze svatý klid a tvář hospodyně je jim tak nějak egál. Záleží pak na míře prevence, jak náchylná bude bariéra k prolomení. Tu identifikuješ snadno.


Dior Homme nebo Chanel Blue – panička se moc nestará, zjednodušuje si úkoly. Koupí jednoduše to nejdražší, muž je k mání a liknavá bába si to zaslouží. Jestli tě těší snadný a rychlý výsledek, tak do práce. Chlápka bude ale třeba poté důkladně dotvarovat.

Ermenegildo Zegna exkluzívní kolekce: tady bude těžký boj, paní je zvyklá manžela doprovázet na nákupy a mít ho trvale pod kontrolou. Přesto mu dává dostatek prostoru, aby si myslel, že rozhoduje sám. Ta ho nepustí. Úžasný muž, toleratní a velkorysý, s úžasnou ženou, která ho vybrousila v klenot. Do toho se snad ani nepouštěj, pokud si nechceš prožít dramatický román se špatným koncem. Tady je totiž jedinou cestou k úspěchu souboj na pistole nebo kordy. A stejně tě i pak bude chodit strašit. Nebo ty ji.
Nějaký hezký, těžko dostupný a ušlechtilý niche parfém? Homosexuál. Sorry. Už doma jednu má, ta mu stačí a nevidí důvod, proč ji měnit, když plní roli, co má a moc ho neotravuje.

Versace, Dolce Gabbana, YSL Nuit etc. Tady lovte! Príma chlápek s přiměřenou mírou nezávislosti na manželce, ale je patrná dobrá výchova. Nebude to snadné, ale šance jsou velké, a bude to velmi zábavné. Budoucí bývalá bude důstojný soupeř a dokáže uznat porážku. Ostatně taková žena si pak snadno uloví dalšího. Na vás pak je ale úkol dostat ho k Zegnovi do butiku…

Adidas z Rossmana nebo Pitralon. Nebrat. Tohle se nedá kultivovat. Nechte ho té jeho ignorantce, jen ať si ho užije do sytosti.
Jediná věc, která nemá žádné výklady, je smrad. Smrad je přímá výzva k odsouzení a dehonestaci. Kolega se málo myje a nepoužívá deodorant (ano, ano, i takoví se mezi námi vyskytují), odmítá vyslyšet úpěnlivé prosby i hnusné posměšky kolegů? Nepomohla ani důrazná kultivovaná domluva od nadřízeného manažera (ano, i takoví mezi nimi jsou)? Pak nezbývá, než se vyhnout dětinským vtípkům a zahájit válku. Žádná omluva neexistuje! Jako první bitvu doporučuji podplatit IT crowd a nechat mu nastavit alias pro odesílanou poštu jsem.tchor@vasefirma.cz. Druhým krokem je vloupat se do jeho mobilu a nahrát originální vyzvánění: obvykle se doporučuje “Mature chedar song”. Na úpornější jedince pak už platí jen jediný vyzváněcí tón: zvuky meteorismu. Jestli ani tohle nepomůže, sjednoťte se s kolegy, volejte denně hasiče s podezřením na chemický poplach a po jejich příjezdu kolektivně prstíkem ukazujte na TUTO osobu. Žádné slitování!

Takže, milá Eriko, jak vidíš, neexistuje důvod, proč by se charakter mužů neměl posuzovat podle toho, jak voní. Řiď se svým citem a nosem a věřím, že brzy se dostaví úspěch. Pošli nám pak fotku spokojené rodinky na první dovolené na Mauriciu.

Tvoje

podpis_ROM

 

Aby vám nikdy neutekla vaše dávka parfémového čtení, přihlašte se k zasílání nových článků mailem TADY:

 

 

Úvodní obrázek je z dílny Humiecki & Graef, patří k reklamě na vůni Bosque (je to vůně o kultivovaném lesním muži) a její recenzi si můžete přečíst ZDE.

 

 

You may also like...

29 Responses

 1. Magda napsal:

  Boží! 😀 Co s chlapem, který na téměř všechny vůně řekne “hm, mýdlo”? Až po pár letech jsem pochopila, že nemyslí aldehydy, ale že vše podle něj voní jako když se umyješ sprcháčem… Nosil Fahrenheita a vzdal se ho, až když jsem mu sdělila, že se tím voní manželé všech mých kolegyň.

  • Romana napsal:

   Aha, to je můj manžel… A to jezdí minimálně 2x ročně na výstavy niche parfémů a myslím, že málokdo za posledních deset let navštívil tolik parfumerií, jako on…a to včetně žen. A vidíš to – ani ťuk… 😀 Prostě to nejde převychovat. 😀

 2. Muruša napsal:

  Mňa švihne 😀 U nás valil YSL L’Homme vo všetkých podobách, teraz už sme inde 😀 Dúfam že v našom okolí nie sú lovkyne

 3. JKamil napsal:

  Nějak jsem tenhle článek přehlédl a dostal se k němu až teď. Ale nedaří se mi zařadit. Měl bych být homosexuál nebo blogger, nejsem ani jedno. 🙂

 4. eM napsal:

  Drahá Romano,
  já Tě miluju, jsem v práci a směju se tu na celé kolo!!! (ještě, že jsem v kanclu sama teďka)
  Vzhledem k tomu, že moje žena má velkou sbírku parfémů – důkladně nás obě vzděláváš – a používá Bandit, má tam i Agenta Provokatéra, tak si ji hlídám jak ono v hlavě, jsem žárlivá svině na úrovni – žádný kordy rovnou kulomet. O chlapech snad nemá smysl mluvit, nicméně až nějakýho potkám, musí mi vonět, jinak na to kašlu, momentálně jsem líná na jakýkoliv boje či lovy :-))) Ale píšu si Tvé poznatky o vůních a mužích do budoucna a určitě je v praxi použiju pro správný výběr potenciálního milence, pokud bude stát za ukradení, tak si to i rozmyslím. Díky! Tvoje eM

 5. Palo kušnier napsal:

  “Ľudia si vážia moje objektívne názory.” To ma pobavilo.
  Ja dobre voniam kvôli môjmu nosu, nejakej časti mozgu a tomuto blogu.

 6. veraki007 napsal:

  Článek mě opravdu hodně pobavil. Jen teď přemýšlím, kam bys zařadila mého muže, který používá jen Baldessarini del Mar toaletku místo vody po holení. Koupila jsem mu ještě vody po holení (když tedy nic jiného nechce) Terre de Hermes a Prada pour Homme, ale ty jen trůní na poličce v koupelně, škoda jich. Když jsme se seznámili, používal Sun Men, dárek od bývalky. Ten jsem mu hned první týden (omylem) rozflákala. No, myslím, že je zralý na Davidoff.
  Jinak stejně jako Lenka oceňuji každého chlapa, který voní. A chválím.

 7. podobka napsal:

  Drahy t.c. fici na Comme des Garcons Wonderwood a Calvin Klein Eternity Summer 2015, myslis, ze si ho mozem nechat? 🙂

  • Vy jste případ Zegna, dávej na něj bacha. A nechej ho vybrat vůni za 5.000 a dovol mu koupit si ji… 😀

   • podobka napsal:

    Som polichotena.. :DD..
    No ak by draheho napadlo nieco take nepredstavitelne, ze by teda vo svete nasiel nieco lepsie /teraz poriadny zmurk..), tak mu zbalim kufor a nech sa paci, stastnu cestu.. mozno.. a mozno budem tasit kordy..

 8. Xeryuz napsal:

  A čo muži, ktorí majú zbierku vôní poväčšine nadštandardnej kvality a rozličných typov a ich aj používajú? Pre tých bude aká charakteristika? 🙂

 9. Lenka napsal:

  Já to mám jednodušší, než vy zaryté parfemářky: oceňuji každého chlapa, který voní – nerozlišuju značky parfémů a deodorantů. Ocením, že deodorant nepřekrývá propocené triko a tělo, ale je prostě cítit vůně. Dokonce můj manžel, dá se říct, že mě před 28 lety na ulovil na bulharský deodorant Korzár, který poctivě používal. Byla to nádherná kořeněná chlapská vůně. To v té době v našich zeměpisných šířkáchu mužů vůbec nebylo obvyklé.

 10. Enka Quanium napsal:

  Vynikající rozbor!! Včera jsem jela ve výtahu s velmi zajímavým mužem, příště si ho i očuchám.. :o)

 11. Milá Romano!
  Jsem také velkorysá a vážená. Pokud je v mé blízkosti muž nastříkaný nastříkaný Fahrenheitem, obrací se mi žaludek a musím odejít.
  Můj muž používá Vendettu od Valentina. Mám se o něj bát?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..