Jul et Mad ve VaVaVoom: Světová premiéra v Brně!

S paní Lucií Levenson, majitelkou brněnské parfumerie VaVaVoom, jsme se v Miláně na Esxenci míjeli. Přesto jsme šli v jejích stopách. Parfuméři se nás ptali, jestli ji známe a co si myslíme o jejím obchodu.
Výsledek se dostavil brzy, paní Lucie uspěla u Patricie Nikolai, což tuším v našich krajích ještě nikdo jiný. Gratulujeme!
A před pár dny přišla pozvánka na velmi milé setkání: Julien a Madalina Blanchardovi, majitelé značky Jul et Mad, přijedou do Brna, do VaVaVoom a představí tady své tři novinky, které rozšiřují kolekci Les Whites.

Nejlepší na tom ovšem je, že Brno předběhlo všechna ostatní místa, kde k představení dojde, včetně Paříže, domova Juliena a Madaliny! Takže opravdu světová premiéra, co se týká obchodů. Jinak samozřejmě byly novinky k vidění i na Esxenci, ale oficiální premiéra proběhla právě v Brně. Pecka!
To jsem si přirozeně nemohla nechat ujít. Setkání s touhle sympatickou dvojicí, s paní Lucií, dobré drinky i inspiraci pro rozepsanou recenzi na novinky. To stojí za dvě hoďky cesty vlakem.
Paní Lucii se povedlo vybrat skvělé místo nad střechami Brna s velkou terasou a s výhledem na centrum i na Špilberk.

Stejně jako při slavnostním otevření a představení značky Wiener Blut, i tentokrát se kombinovala chuť s čichem. Podávaly se drinky vymyšlené tak, aby korespondovaly s představovanými  vůněmi.
Mohli jsme si vybrat mezi alkoholickou verzí Mon Seul Desir a nealholickou Bella Donna. Z předchozích fotek už asi tušíte mého favorita z nové trojice a náklonnost k alkoholickým drinkům máme tady na blogu v krvi, takže asi je jasné, co jsem si vybrala.

Skutečně se drink s parfémem báječně doplňoval. Potřebovala bych toho barmana domů. To se ale asi nepovede, tak jsem z něj aspoň vydolovala recept. Jenže většinu těch surovin měl už předpřipravených a jak ty vyráběl, to už neprozradil. Nicméně můžete to zkusit. Musíte mít

  • whisky se zázvorem
  • vermut s pomerančem a kořením
  • mandarinkovou redukci
  • kardamomovou tinkturu
  • pomerančový bitter


Nová kolekce je věnována uměleckým dílům, která mají Madalina s Julienem v oblibě. Každá jejich kolekce vypráví nějaký příběh vztahu Jul a Mad. Tentokrát je to o jejich společné lásce k umění.
A tak dostal Luca Maffei za úkol ztvárnit obraz Leonarda da Vinci La Belle Ferronnière, zatímco Stephanie Bakouche se ujala vyjádření sousoší od Rodina, plného napětí, s názvem Fugit Amor. Třetí vůní je Mon Seul Désir inspirovaná jednou ze série tapiserií Dáma s jednorožcem. Autorkou je rovněž Stephanie Bakouche.
Recenze je rozepsaná. Vyjde v nejbližších dnech, ale už teď prozradím, že u mě slaví úspěch všechny tři.

Novinky, s vášní sobě vlastní, představila Madalina sama. Julien se jen usmíval pod vousy.

A pak už byl čas na drinky, jednohubky, zkoušení a pokec. A nákupy. Mohli jsme se tak stát prvními vlastníky nových vůní Jul et Mad. A taky, že se někteří stali. Flakon číslo jedna a ještě s osobním věnováním, to je zlákalo hodně lidí.

Ne že by to souviselo, ale tyhle hodiny tam visely a hodně mě zaujaly


Probraly jsme s Madalinou, kam zajít v Paříži za vůněmi, že se vlastně za měsíc zase uvidíme… a pak už jsem musela prchat na vlak. Zajímalo by mě, jestli se to kupé vyprázdnilo cestou přirozeně, nebo to bylo tím, že jsem měla na každém myslitelném kousku kůže i oblečení jiný parfém.
Děkuji paní Lucii, za tuhle příležitost. A Madalině a Julienovi za vřelé přivítání. Nejsem si jistá, jestli poděkovat i za tu díru v účtu. Ale co, parfémy budou a my ne.

Jul et Mad: au revoir et à bientôt!

You may also like...

3 Responses

  1. Anonym napsal:

    Chtěla bych sedět s tebou v kupé. A moc. 🙂
    aangie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..