JULIETTE HAS A GUN: Oil fiction (vzdušná tuberóza)

Květinových orientálních krásek u mne moc nenajdete. Vyhýbám se spojení růží s těžkou asijskou vanilkou a především skořicí a nemám ráda sladké jasmíny na pryskyřicích. Je toho na mne vždycky hrozně moc sladkého najednou. Oil fiction, limitka od Juliette has a gun, slibovala modernizované arabské zpracování kosatce a šafránu na pozadí tuberózy. Čili: to by mohla být orientálka, která by se mi třeba zalíbila! A jo?
Tak jednoznačné “jo” to tedy nebylo.

Plusy:

  • Velejemná tuberóza; mám ráda tuberózu, když ji tlumí nějaká drsná složka, třeba chlapské ingredience ve Fracasu (cedr, větvičník, geranium), aby se z ní nestala žvýkačka. Tady nic takového nenajdete. Špetka pačuli to nespraví. Ale tuberóza sama o sobě je mechově jemná, nekřiklavá, jako zapudrovaná. Určitě v tom má prsty kosatec, který tady nedisponuje vlastní řadící pákou, ale krásně tuberózu zabalil do něhy.
  • Ambra a ambroxan: hezké a nežné spojení. Ambroxan byl vyvinut jako náhražka šedé ambry a taky proto, aby uspokojil IFRA. Patří k těm dražším chemikáliím a přestože měl původně sloužit jako náhražka, začal žít sám svůj vlastní život. Jak byla doba nakloněna niche parfumerii, někteří podivíni (Geza Schoen) hledali nové cesty a povýšili moderní chemikálie na samostatné parfémy (Escentric Molecules). Sám o sobě ambroxan vlastně moc nevoní. Je to podobná molekula jako ISO E Super , mění významně charakter vůně ostatních složek. ISO E Super znáte z Light Blue, kde skrz citrony zajišťuje jeho jásavost a vzdušnost.oilfict1Ambroxan můžete znát třeba právě z vůní Juliett has a gun (Romano Ricci to cpe všude), ale hlavně z parfému Not a Perfume / Juliette has a gun, což je “soliflor” téhle chemikálie. Romano vlastně použil stejný nápad, jako Geza Schoen v Escentric Molecules, jenže zvolil složku, která sama nefuguje a Not a Perfume fakt není parfém. Zato v Oil Fiction se mu povedl mistrovský kousek.

oilficti2Ambroxan funguje jako křišťálový hranol; na každý povrch, na který ho zaměříte, dopadne jeho teplé, měkké, sametové světlo, které ho tluměně rozjasní, vytvoří světlý, hebký dojem. A to se právě stalo ambře v téhle lahvičce. Ambroxan a ambra, to je skvělá něžná dvojice, která nádherně ladí se zapudrovanou tuberózou. Teplé balzamické tóny a na nich položené nežné sladké bílé kvítky. Ach! (mmch. “Ambroxan” je obchodní značka výrobce Henkel; chemicky se sloučenina získavaná ze šalvěje a labdana jmenuje Tetranorlabdane).

Mínusy:

  • Nuda! Není šedivá, to ani náhodou. Ale vlastně na ní není burcujícího, zábavného, rušivého… Díky zaobalenosti všech složek není jemná, ani slabá, ale spíš tichá, mumlavá, klidná. Což má samozřejmě dopad i na projekci: drží se bojácně u nositele a dá se poznat jen tomu, kdo vám vstoupí do intimní zóny. No a s výdrží to taky není úplně slavné.
  • Cena: někdy mám pocit, že se niche parfuméři zbláznili indisponovali a přemrštěnou cenou se snaží dodat vůním parametr luxusu. Sme snad úplně blbí zákazníci, nebo co?

podpis_ROM

You may also like...

1 Response

  1. derad napsal:

    Ta vůně se blbě jmenuje, ale voní krásně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..