Kosmetický tunning pro starší a báječné fifleny

Milé dámy, pokročilé fifleny, co si v našem věku budem povídat. Kosmetiku jsem si sama začala kupovala v době mých občasných návštěv průmyslovky za účelem zkrášlení. Škoda, že málokterá malá dáma v té době ví, že je krásná jen tak beze všeho a je úplně jedno, co si na tu krásu namalujeme, zlepšit ani pokazit se to nedá. Když jsem začala vydělávat, úměrně s platem stoupala cena (a objem) mé kosmetiky s bájnou vidinou udržení statusu quo. Od momentu prozření, kdy jsem pochopila marnost boje, následovala fáze “ať to aspoň drží pohromadě a vypadá co nejlíp“. V tomhle stádiu byla úplně nejúčinnější metoda vyplnění vrásek vlastním tukem v těhotenství a to si úspěšně udržuju. Časem jsem si vypilovala svoje rituály a zvyklosti, abych došla k dvěma životním poznáním. Teda životní…ony jsou úplně banální:

 • Nikdy nebudu vypadat jako Claudia Schiffer a nemá cenu se o to snažit. Já vypadám jako já, je třeba to udržet v co nejzdravější formě přijatelné pro pohled. Lidem, na jejichž názoru mí záleží, je to stejně úplně jedno; nejvyšší vzor a kritik svého vzhledu jsem já. Nejde o fasádu, jde o dobrou konstrukci.
 • Nemusím kupovat hromady šminek a šmuků, abych zkusila, co mi sedne. Věci, které se osvědčily, mi budou svědčit i nadále. Mezi šminkami z drogerie Svatý grál nenajdu a krém z Lídlu mi vrásky nevygumuje. Netřeba ani cpát peníze do každé nejnovější tvářenky od Chanelu, deseti stínů ve tvaru kytičky nebo módních paletek, protože v ní mi budou sedět dva stíny z patnácti. Lak na nehty nemusí být třpytkatý a s vkusnými kytičkami; musí mít dokonalé provedení na upravených rukách a nohách, i když nejsou vidět. Vím, co chci a do čeho jsem ochotná investovat.

Krátce po oslavě 35. narozenin jsem shromáždila veškeré barevné kosmetické zásoby, nabalila jsem je do několika igelitek a poslala jedné hezké a nadějné fifleně na Ukrajinu. Začala jsem investovat do věcí, které nejsou na první pohled vidět. Koupila jsem si první drahý krém proti vráskám. První laky ORLY a Alessandro. Začala jsem koketovat s ayurvédou a přirozenými návody k pěstění pleti. Striktně se výhýbám alergenům a neznámým zdrojům (i když sem tam zaflirtuju). V zájmu krásy jsem vyměnila u vlasové kosmetiky tu chemickou údržbovou, která napravuje co pokazila, za tu jednoduchou, která buduje samotnou a zdravou postatu. A v zájmu omlazení jsem si pořídila nového manžela, což byla kúra nejúčinnější (a sem tam zaflirtuju).
chanel guerlain nishane hermes
Po každém třídním srazu (já na ně nechodím, nekoukám na horory a nikdy jsem nebyla ani v Muzeu tortury, nevyhledávám kruté zábavy; ale nechávám si škodolibě posílat fotky) se utvrzuju v tom, že je skoro jedno, co jste dostaly do vínku. Jen málokterá třídní kráska zůstala kráskou, Naopak se vylouply úžasné dámy z těch holek, které vždycky řešily pleť, velký nos, málo vlasů, blbé nehty, malé oči… Dalo to hodně práce, ale naučily se s tím nakládat, něco investují, jsou upravené, udržované. To je ženská krása.
Retrospektivu mých rituálů najdete v nové rubrice ••• KOSMETICKÝ TUNNING 35+, název je výmluvný, do které vám zase začnu hodně přidávat: v tomhle týdnu mne čeká jeden luxusní kosmetický zákrok, zcela klíčový před létem. To bude první. Už nějakou dobu zkouším novou a přesvědčivou pěstící niche kosmetiku. Už strašně dlouho se chystám napsat o zázračném minerálním pilníku Alessandro, který jsem dřív považovala za kosmetickou kravinu, než jsem pochopila jak slouží a když jsem ho ztratila, tak jsem plakala. Začala jsem testovat Verunčin marocký zázrak na oči a samozřejmě na Den dětí bude výroční článek o ayurvédě. A určitě zase sledujte Frangipaní pondělní nehty.
Budu ráda, když mi do komentářů napíšete, jestli vás tohle téma zajímá, co konkrétně byste si rády přečetly a taky vaše tipy na na údržbu.
 
podpis_ROM

You may also like...

7 Responses

 1. sneh napsal:

  Rada vás čítam, vaše články rovnako ako články vašich kolegov sú poučné a zábavné. Mohli by ste napísať ako ste spokojná s tou niche kozmetikou ktorú spomínate v článku? Možno nejakú recenziu na prípravky, ktoré používate, či a prečo ste s nimi spokojná/nespokojná. Snáď nie som sama, koho by táto téma zaujímala. A úprimne som zvedavá aj na “luxusní kosmetický zákrok, zcela klíčový před létem” – ak sa chcete podeliť so skúsenosťami, budem rada – ja zvažujem botox do čela, ale odrádza ma krátkodobý účinok. Ak ste o tom už písala, prosím navigujte ma kde. Ďakujem a prajem veľa inšpirácie, voľného času a chuti na písanie.

 2. eMa Frodo napsal:

  Že se vůbec ptáš???? Jasně, že zajímá!!! Dyk to máme úplně stejně sestro! 😀 Mě nezajímá co píše dvacetiletá holka o krému, páč není schopná poznat rozdíl….nezajímaj mě ani ty kytičkový laky a srdíčkový tvářenky, zajímá mě, do čeho můžu investovat, ať tu ještě chvíli vydržím mumifikovaná…

 3. MY INTROVERTED KITCHEN napsal:

  Přesně. Je mi 36 a vidím to podobně. Člověk si k tomu musí sám dojít, někdo dřív, někdo později. Docela mě i láká si něco vyrobit doma, ale zatím jsem pole neorané 🙂

 4. enka quanium napsal:

  Ámen sestro!
  A jasně, že nás tohle téma zajímá! Já tě asi žádnou radou neobohatím, protože všechno zásadní už jsi napsala :o)
  Těším se na recenzi té opuncie, s oleji mám obecně dobré zkušenosti, tak doufám, že se z toho opunciového vyklube kvalitní exhumační elixír :o)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..