• Recenze LANCôME: Rénergie Yeux Multi-lift, zastavte ty věci pod očima (kosmetika pro 40+)

Popojedem. Dlouho jsem nepřispívala do oblíbeného seriálu PPOP – Pytle pod očima pryč, který se věnuje tomu, jak si dospělé dámy mohou pomoci od skutečných pytlíků, tedy ne těch domělých, které vám naskočí ve 22 letech s příchodem PR balíčku. Jak můžete vidět na fotce, moje produkty jsou ošumělé a – spotřebované. Vybrala jsem dva dlouhodobě vyzkoušené a osvědčené produkty, jeden extrémně nedostupný a druhý jen drahý. Dnes si dáme ten obyčejnější, ale výborný, který koupíte na každém rohu. A zítra bude ZÁZRAK.


Doba si žádá svoje. Od hydratačních fluidů jsem přešla k hutnějším, mastným krémům na oči a po vyzkoušení hromady krámů, které tady z důvodů duševního zdraví svého i čtenářek vypisovat nebudu, jsem zakotvila u takové mainstreamové věci, přesně toho typu, o které moje kamarádky říkají “Cože? Takový předražený průměr?” Někdy se to ale povede a tentokrtá: JO!
LANCôME: Rénergie Yeux Multi-lift je hustý, našlehaný, silně hydratační a poměrně mastný. To je totiž skvělá kombinace pro život, mastnota vám hezky vyplní vrásky a hydratace je načechrá. Používám ho večer i ráno, je vhodný jak na hýčkání a noční vzpruhu, tak pod makeup. Dobře se nanáší, konzistence je mastná hustá šlehačka, výborně se roztírá a hned vsakuje.
Výsledky jsou vidět po týdnu používání: já trpím chronických nedostatkem pití přes den, bývám vysušená jak treska a je to, samozřejmě vidět i na pleti (občas mi paní v Sephoře řeknou “Proboha! Napijte se!”, to pak přijdu znechucena domů a hned si naliju nějaké mešní). Tenhle Multilift to dokáže vychytat, pořád udržuje tu kůži okolo očí v takové vlahé, na dotyk i na pohled jemné formě. A neleskne se. Výborný pocit a i vzhledově je to dost dobré. To se bavíme o pleti bez šminek.
Kvůli mastnější konzistenci je třeba použít primer pod stíny anebo nějakou gelové stíny či jen gelovou držku-tužku (mně se osvědčily gelové linky Chantecaille na celé víčko, jak to jde těžko nandat, tak stejně tak to jde špatně sundat a na tenhle krém můžou bez přípravy). Výhodou zase je, že i pod primerem krásně hydratuje a udržuje vlahý povrch, takže suché stíny se nestékají do vrásek, ani nedrobkují. Co je skvělé na této kombinaci, že na tom krému nejen že funguje výborně mastný korektor, se kterým já se dost potýkám a nesnáším ho, tak nějaké ty hutnější podkladové pudry (třeba skvělý Elizabeth Arden, který jsem někde koupila ve výprodeji za 10 liber a asi vám ho časem taky ukážu, i když šminky nerecenzuju,protože o nich nic nevím, ale pudrů mám sbírku a tento je výjimečný). Pudřík se hezky spojí s tou matnou mastnotou a udělá pěkný, matný, krycí film, na který už není třeba nic nanášet, protože to vypadá svěže a přirozeně.
Příspěvek tohoto krému k dlouhodobé péči je následující: po roce používání mám pocit, že se od loňska nic nezměnilo. Že díky té mastnotě se to okolo očí podařilo zastavit a tenké linky přestaly existovat. Jasně, že rýhy, to už je nafurt a tady už je chemie z kelímku krátká. Ale i tohle částečně léčí, protože tím, jak hebce po nanaesení pleť vypadá, nejsou tak výrazné, jsou opticky jako rozplizlé. Určitě podporuje i cirkulaci, protože pomáhá od ranního otoku. A odpovědně můžu říct, že je hypoalergenní, takže můžete pod oko, nad oko, na víčko i přímo do oka. Nic se nestane.

Čili shrnutí: skvělá kombinace dlouhodobého pěstování, výrazný vliv na zastavení stárnutí a skvělé optické efekty pro jejich zakrytí.

Stojí okolo 1.400Kč, což není zadarmo, ale mně to stojí za to. Běžte do Sephory, nechejte si kydnout do kelímku a týden zkoušejte. A jestli nebudete spokojené, tak zítra si tady přečtěte o tom druhém produktu na fotce, slavné značky Perricone MD, který je tím zázrakem, jenž se vyrovná skalpelu na pytle pod očima, ALE…

 
 

Romana

Romana Granátová, niche perfume enthusiast, journalist, writer

You may also like...

5 Responses

 1. Prý zastavte ty věci pod očima! CHA! U mě POZDĚ! 🙁
  Možná už jen takový malilinkatý skalpelík a pár droboulinečkých stehů…

 2. Zítra, Kačí! 🙂

 3. aangie napsal:

  Ahoj Romčo, nevěděla bys o něčem účinném neboli zázračném i na 50+? 🙂
  Těším se na zítřejší recenzi,
  aangie

  • Věděla, Angie. Teď mám zázrak sérum+krém od Perricona, ale myslím, že to je z kategorie “Smrt jí sluší”, že mne to nakonec zabije. Ale to je jedno, ne? 😀 ještě tak měsíc to chci zkoušet, ale zatím je to nejlepší věc, co vůbec znám.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d bloggers like this: