• LET'S GO SHOPPING: Ferragamo Vara or No Name Bow Pumps? + gallery: Brescia, Italy

Občas se musím taky obout nebo obléci, ne jen navonět. A taky jsem tady kdysi trošku slíbila, že budu dávat tipy na výhodné nákupy šatstva, botstva a kabelstva.
Lodičky Ferragamo Vara jsou moje pracovní kanady, jenže kde na to furt brát, když rodina i želva chtějí taky jíst, že? Pokud pojedete do Itálie autem přes Brennero, na jižním konci Lago di Garda budete míjet Bresciu. Na samostatný výlet to není, Brescia je pro turisty stejně lákavá asi jako Benešov, ale existují dva dobré důvody, proč se zastavit při průjezdu: dvojice katedrál (Il Duomo) a nákupní Galerie Il Duomo.
A teď dávejte pozor! Galleria al Duomo prodává boty značek Barrett, Lorbac, Samsonite, Tommy Hilfiger; ale majitel si nechává šít boty do vlastní kolekce a ta má trvalku: “něco jako” lodičky Vara od Ferragama. S tuhou mašličkou z rypsové stuhy, se zlatou sponou bez nápisu. Kvalitně ručně šité boty nejsou stejné, ale zachovávájí elegantní kulatou špičku a široký pohodlný podpatek. Stejně jako Ferragamo obsahuje každá zdejší sezónní kolekce jiné barvy. Loni zemité tóny, letos to tipuju na námořnickou škálu.
Boty vypadají velmi kvalitně, švy jsou rovné, dokonale začištěné, kůže je pevná a lehká, můžete vybírat ze dvou šířek boty. Jak dlouho vydrží nevím, protože jsem (zatím) s nákupem zaváhala. A cena: originální Vara v základní řadě stojí 330€. Cenu Al Duomo vidíte na obrázku. Přestože (zatím) nosím jen Ferragamo, trochu váhám, zda ten cenový skok dokáže pokrýt kvalitativní rozdíl (jakože jestli mít troje za cenu jedněch znamená, že mi to bude fuk). Každopádně: příští průlet okolo Brescii znamená, že to prověřím!

Alleria al Duomo Brescia120€

Galleria al Duomo Brescia


Nenapádná kožená kvalita

Salvatore Ferragamo – najdi 20 rozdílů


Jezdit tam jen kvůli jedněm botám je blbost! Dá se tam toho koupit mnohem víc. Spousta krásných italských šatiček, nebo třeba ty vtipné látkové tašky od Banane Taipei s potiskem Birkinky (99e) a taky je v podloubí hned vedle L´Erbolario (chystám nějakou recenzi na nejbližší dobu).

Má cenu, abych se tady ještě vysilovala s městskými pamětihodnostmi? Tak jedině kdyby vám tam muž nechtěl zastavit, tak nastražte vějičku: ve měste je dvojice katedrál, stará Rotonda a nová Il Duomo. Stará katedrála z 11. století je zrekonstruovaná tak, že jsou zachovány všechny terénní úrovně přestaveb v minulosti. Víceúrovňové atrium vás provede staletími a umožní sestoupit obrovským otevřeným prostorem několik desítek metrů pod současnou úroveň náměstí Piazza Paolo VI (Piazza Duomo). Zajímavé historické náměstí s justičním palácem a radnicí Piazza della Loggia a sousedící náměstí Piazza della Vittoria postavené ve 30. letech 20. století. A kdyby ani tohle nezabralo, tak nejsilnější kalibr, DÁ SE TAM DOBŘE NAJÍST!

Tak šťastnou cestu!
podpis_ROM

You may also like...

16 Responses

 1. Jana napsal:

  Hmmm ty sestrenice Vara pumps vypadaji velmi dobre!!!:)

  • Romana napsal:

   Dokonalé! Zvláště pro ženy, které potřebují řídit denně…FAKT mne mrzí, že na všech Varách mám na pravé patě vyšoupané kolečko. Na levnějších botách mi to tolik nevadí.

 2. V tom případě KALIBRD s tebou… Jdu padnout do mdlob!

 3. PS: Co je to KALIBRD???

 4. To jo! Ale já myslím (tedy moje karta), že v současné době už nepotřebuju NIC!!! Já totiž všechno mám…

  • Canan Pamuk napsal:

   Samozřejmě. Ale bude jaro a v zimních botách se chodit nedá. A v loňských taky ne, to je hard core pro otrlé vintage bloggerky.

   • dzona napsal:

    V předloňských už jo. A to je teprv vintage.
    Jsem si koupila Hildu Soliani, takže žádné boty..Opětovně jsem o víkendu zkoušela 24.9.2011 a pak na to narazím ve slevě na Suenhaft.com ve slevě. Tak to bylo jasný. A ještě bude Akkad. Co se dá dělat, budu vintage.

    • Canan Pamuk napsal:

     Co se dá dělat…Četla jsem na jednom blogu v diskusi jedné z domova uprchlé mladé bloggerky s matkou “…a jsem do smrti zabezpečena.” Myslím, že taky můžu své matce do oči hrdě vmést: “Co se týká parfémů – jsem do smrti zabezpečena!”

    • Canan Pamuk napsal:

     A jinak doufám, že se tady dočtu o tvých novinkách – nabízím i regulérní prostor pro regulérní článek.

     • dzona napsal:

      Tak jo, tak to mě vážně těší. Hildino “Září” už jsem popsala jinde, ale pro Akkad by se zrovna takový regulérní prostor hodil. Je to ohromně zajímavá věc i s tím pozadím a lidma v Lubinu. Tak já se pak ozvu.

 5. Huš! Neprovokuj! Už nebudu utrácet!

  • Canan Pamuk napsal:

   Nechápu. Když si koupíš kvalitní a krásnou věc, tak přece nejde o utrácení, ale o investici. Ale hlavně: rozdíl mezi 330 a 120 € je celých 210 éček, které jsi ušetřila pro rodinu!!! KALIBRD!

 6. tutto bene napsal:

  Jů, ty velbloudí jsou boží!!!
  Vidím to na vějičku s jídlem, ta zabere vždycky, ovšem nemám tucha kdy. V nejbližších letech tudy určitě projíždět nebudu:(

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..