Parfémové nakupování v Bruselu

Dlouho jsem přemýšlela, jestli to brát tematicky nebo podle jednotlivých částí Bruselu. Nakonec z toho bude trošku chaos. Což i odpovídá tomu, jaký je Brusel.

bru_beauty_house_bruxelles_www.frangipani.cz_romana_granatova

Začneme v centru takzvané Evropské čtvrti. Téměř na Place Schuman je malá parfumérie, Beauty House.

Malý, ale šikovný...

Malý, ale šikovný…

...a hned naproti sídlí ti, co nám zakázali větvičník, castoreum, přírodní bergamot...

…a hned naproti sídlí ti, co nám zakázali větvičník, castoreum, přírodní bergamot…

Zvenku vážně nic moc. Uvnitř taková obvyklá nabídka, ale jedna vitrína s nabídkou, co zaujme. Amouage, Jean Patou, Juliette Has a Gun, Parfum d’Empire, Roméa d’Améor, Serge Lutens.

Pokud budete někde poblíž (nejspíš pracovně), za návštěvu stojí, ale jinak přes celý Brusel bych se sem nehnala. Pro mne nostalgická záležitost, první obchod, kam mne Romana poslala pro vzorek nebo něco koupit. A kde jsem se proto POPRVÉ setkala s nabídkou parfémů stojících mimo mainstream. Ve filmu by v tomto místě následoval střih a záběr „jak to vlastně začalo“. Tady bude následovat krátké objasnění, jak loudit vzorky parfémů. Je to jednoduché: hovořte řečí jejich kmene, tedy francouzsky (pokud mluvíte jen anglicky, pak většinou postačí, ale ne vždy) a vypadejte, že parfémům rozumíte a že si ten parfém za ty peníze můžete dovolit. To je celé. Zbytek je štěstí, samozřejmě záleží na tom, na koho narazíte.

A rychle pryč někam do zajímavější čtvrti Bruselu. Stanice metra Louise. Poblíž najdete hodně obchodů, které by vás mohly bavit:

 • Chanel, na adrese Boulevard de Waterloo 63: exklusivní vůně Chanel (ne kosmetika, pro tu musíte jinam), oblečení, brýle, kabelky
 • Hermès, na adrese Boulevard de Waterloo 50: opět, exklusivní vůně téhle značky, šátky, kabelky
 • Eric Bompard: Boulevard de Waterloo 57, kašmír, moje láska

Pokud projdete tuhle část Boulevard de Waterloo, uvidíte, že je zde zajímavých obchodů mnohem víc, jen jestli to vaše peněženka unese.

Takže rychle pryč za roh, směr na Place Stéphanie. Cestou minete obchodní dům Galerie INNO. Tam stojí za odbočku snad jen kompletní řada Armani Privé, co mají v nabídce.

A všechno je tady! Armani Privé komplet

Armani Privé (La Rinascente Milano)

Na Place Stéphanie je váš cíl. Ne, není to firemní prodejna Annick Goutal, co tam taky najdete. Senteurs d’Ailleurs, podle mne ideální obchod s parfémy. Proč? Personál, co rozumí věci, je ochotný, ale nechá vás jen tak zkoušet a očichávat, pokud vysvětlíte, že nepotřebujete radu, nabídka parfémů, co jinde potkáte jen těžko, možnost získat vzorky na požádání bez problémů (pokud mají, pak dají, pokud nemají, OMLUVÍ se a nabídnou něco jiného, podobný styl vůně)… Co víc chtít?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Při návratu zpátky na Louise zkuste projít zpět pasáží, co vede souběžně s ulicí, kterou jste přišli. Najdete tam obchod Reminiscence, například.

Výlohu plnou přehnaných plážových cetek najdete v každém obchůdku Reminiscence; nenechte se odradit, hurá dovnitř.

Výlohu plnou přehnaných plážových cetek najdete v každém obchůdku Reminiscence; nenechte se odradit, hurá dovnitř na voňavky.

Kousek od Louise je i ulice, kde najdete mimo jiné botičky Dolce a Gabbana za 30% původní ceny, kabelku Prada za 40%, podprsenku, co stála nebo ještě stojí přes 100 EUR v Le Chatton v Praze, za 50% i méně… Ale tam někdy příště.

Grand Place

Grand Place

Poslední místo, kam by parfémový maniak měl v Bruselu jít, je obchod skoro v centru, kousek od Place Sablon, Rue Lebeaustraat 49, jmenuje se Beauty by Kroonen & Brown. Objevila jsem je celkem náhodou, hledala jsem, kdo v Bruselu nabízí Atelier Cologne. Jejich nabídka v online shopu. Malý obchod, ale opravdu zajímavý výběr značek, moc milé prodavačky, tipuji, že spíše Vlámky, protože samy nabízely, jestli by raději nešlo mluvit anglicky.

Mám za sebou svůj první článek zde, to chce zápisné

podpis_blackmola + fotky Romana

You may also like...

2 Responses

 1. dzona napsal:

  Zajímavé. A ta vzorková finta funguje v Praze úplně stejně. Stačí dvě věty o značce a člověk vypadá, že na to má a kupuje takové flakony běžně.
  Co se naopak neosvědčilo, je chodit ve skupině, protože pak si taky může prodavač vybrat tu nejmladší a nejkrásnější a vzorky nosit jenom jí. Kateryna ví, o čem je řeč. Takže možná ji použít jako volavku a počkat si na vzorky venku.

 2. derad napsal:

  Na té první fotce, to je umění, nebo se někdo přežral čokolády?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..