• L’ORÉAL Infallible Nails: 12 dní bezchybných nehtů – je to pravda?

Koupila jsem si tuhle prťku v celkem nudné barvě 006 Double Entendre, protože všude v Itálii byly stojany s 12 denním zázrakem L´Oréal Infallible Nails vyrabované. Prťka (od slova prťavý) je to proto, že obsah obou lahviček dohromady je 10ml a za 9,90€ a neřeší vůbec ten poměr, ve kterém doporučují lakovat barevný lak a top coat, obou je po 5ml. Což trochu uráží můj spotřebitelský cit pro nedělání blbce ze zákazníka.

 • Slibované benefity: výdrž 12 dní a vysoký lesk

Lak má totiž přesný návod k použití, aby vám vydržel slibovaných 12 dní v perfektní kondici: dvě vrstvy barvy a pak každý druhý den vrstvu topu. Tedy sečteno a podtrženo, na jedno kolo spotřebujete 2 dávky barvy + 6 dávek top coatu, logicky ten tedy vypotřebujete 3x dřív. Prostě abyste obě lahvičky spotřebovali současně, potřebovali byste mít 5ml barvy a 15ml top coatu. A ten se samostatně koupit nedá.

Druhý slibovaný efekt je vysoký lesk. Top coat má speciální patentované složení (ha! fakt?) a hlavně zabarvení do odstínu základní barvy, což je pěkný způsob, jak zvýraznit jeho intenzitu. Co se týká lesku: není to nic, co bych nedostala od každého lepšího top coatu. Na kvalitu mého oblíbeného bleskemschnoucího Alessandra si nesáhne. Aspoň tedy po prvním dnu. Uvidíme za dva týdny…

 • Lakování: nejlepší štěteteček na Zeměkouli a přilehlé galaxii

Ještě nikdy jsem nedržela v ruce takový nástroj. Je dokonalý! Nevím, jestli ho mají i jiné L´Oreal laky, tuhle značku nepovažuju v nehtové péči za world class, tak jsem vlastně nikdy žádný neměla. Nevíte? Šteteček je VELMI PLOCHÝ, VELMI HUSTÝ, AKORÁT DLOUHÝ, AKORÁT MĚKKÝ a SEŘÍZNUTÝ DO KULATA.

plochý a široký štěteček s dokonale štřiženými štětěnkami a perfektním náběrem

plochý a široký štěteček s dokonale zastřiženými štětinkami a perfektním náběrem

Vykroužit s ním dokonalý oblouček je záležitost nanosekundy, a to i na pravé ruce (čili levačkou) a pustit se do toho s klidem může jakékoliv dřevo. Povede se vám to! Dávkuje přesné množství barvy, aby dokonale pokryl nehet a už po první vrstvě se můžete směle vydat do víru velkoměsta, kryje naprosto bezvadně. Dvě vrstvy k dokonalosti stačí (i mně!). Vyznávám Alessandro štětky, ráda pracuju s Orly, miluju Kiko ploché štětce, ale L´Oreal Infallible překonal všechno, co jsem dosud zkusila. To se strašně povedlo a přitom taková blbina – nechápu, proč to nedělají i ostatní značky, vždyť to nemůže nic stát.

 • Vzhled: lázeňský fešák

Díky štětečku dokonalé nalakování, lak zaschne krásně do hladka a růžový top coat doladí povrch lesk. Nehty jako z prvovýroby. Opakuju: zvládne to každý nemotora! Já jsem lakovala ve své oblíbené lakovací poloze tzn. vleže u TV a nevypadá to zle, že?

Infalliable Nail L´Oreal Paris 1

 

 • Schnutí: světová katastrofa

Tohle se mne tak dotklo, že mne to skoro urazilo. Dávala jsem si odpoledne barvu na podklad, obvyklý Ridgefiller China Glaze, který nedělá problémy. Nikdy. Nejprve jsem dala jednu vrstvu a čekala…po hodině, kdy byla pořád na omak “měkká” a šlo do ní rýpnout, jsem se odhodlala ke druhé s tím, že mi to do večera  zaschne. Večer, když jsem chtěla nanést závěrečnou vrstvu topu, byly obě vrstvy pořád plastické. Obvykle takhle špatný lak zachrání nějaký dobrý top, který je zafixuje a vytvrdí. Napadlo mne, že by to tedy mohl zafixovat přiložený růžový top. Tak to ani náhodou. Po 12 hodinách schnutí je pořd na omak měkký a celkem bez vynaložení síly do povrchu udělám vryp nehtem. Přátelé, toto že je lak za 10 jurášů? Blah! No, uvidíme, co dál – nedokážu si představit, až za 12 dní budu mít na nehtech 8 nezaschlých vrstev… Možná je elasticita povrchu daní za výdrž, to bych možná dokázala odpustit.

 • Výdrž: den 1

Perfektní. Nehty mají lesk a dokonalý vzhled gelových. (Fotila jsem ve dnech, kdy jsem dávala top.)

Infalliable Nail L´Oreal Paris

Výdrž: den 3

Pořád krásný povrch, ale…

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

…v detailu už je poznat ojeté špičky. Ty jsem hezky začistila top coatem, barvou jsem nechtěla kvůli objektivitě článku, ale objevil se jiný, mnohem zřetelnější problém…

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

…kupodivu, protože ze zdravotních důvodů nelakuju až ke kořeni nehtu, projevil se už i odrost.
Rostou mi rychle, ale za tři dny?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Výdrž: den 5

Konečky jsou už hodně pryč, přestože povrch je netknutý a díky dnešnímu přelakování topem nádherně hladký a lesklý, jako sklo. Odrosty viditelné. Z bežné dálky ale nehty vypadají upraveně a luxusně.

Infalliable Nail L´Oreal Paris_D-5b (2)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Výdrž: den 9

Sedmičku jsem přeskočila, nebylo moc co fotit, žádná velká změna neproběhla. Devátý den jsem si šla koupit Hermessenci, tak to máte 2v1. Vlastně 3v1, protože jsem si ustřelila nehet na malíčku, což by normálně vedlo ke zkrácení všech, ale přináším další obět experimentu…my vědci něco prostě musíme vydržet. Nehty z dálky vypadají výborně. No, výborně. Dobře. Nepodezřele. Nikdo vás nebude podezřívat, že jste cuchta. Olupování totiž probíhá tak nějak kompaktně, vytvoří se proužek na špičce nehtu, nedělají se běžné velké odštěpky, tak to není nápadné.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

V detailu už to vidět je samozřejmě hodně a dokonce jsem po zveřejnění této fotky přišla o čtenářku na Facebooku, která se urazila, že jsem zveřejnila oprýskaný lak. (A o druhou, když jsem zeveřejnila rekordní fotku 62 vrstev laku. Nikdy mne nenapadlo, že nehty jsou tak kontroverzní téma). Odrosty jsou markantní. Navíc se mi okolo 8 dne začaly odchlipovat okraje nehtů zboku. Takový podobný efekt, jako u Seche Vite, který “stáhne” barevnou vrstvu, která se jakoby zcvrkne. Zvedly se okraje top coatu, přesahujícího přes barvu, a udělaly “okapy”. Vidět to moc není, ale překáží.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Výdrž: den 11 – závěrečná katastrofa

Jinak to dopadnout nemohlo, je vám to jasné. D11 jsme jeli do Berlína na výlet a já jsem se rozhodla dotáhnout test do konce. Ale protože na odrosty už se nedalo koukat, rozhodla jsem se dát mimo topu i barevnou vrstvu. Kardinální omyl. Přes boční zvednuté okraje nešlo lak přetáhnout, kdyžtak tam štěteček prsknul sem tam kapku, na nějaké vykroužení ani pomyšlení. U kořene nehtu dotažení vytvořilo plochu, která byla samozřejmě v jedné vrstvě jinak barevná než zbytek a přechod byl jasně viditelný a když jsem dílo ve finále přetáhla topem, tak se mi nehty poblinkaly: všechny okraje se zvedly, zvlnily, sloupaly, zflekatěly, zcvrkly, odchlíply a bylo.

Infalliable Nail L´Oreal Paris D11 (3) Infalliable Nail L´Oreal Paris D11

Result

Přestože jsem byla přesvědčená, že už si tenhle krám za 9,90€ nikdy nekoupím, později se mi rozleželo, že je vlastně fajn. Dvanáct dní je stejně nesmysl, lakuju každých 7 dní a dobrý vzhled mi postačí přes pracovní týden. O víkendu jsem buď doma a pokud je nějaká akce, lakuju tak jako tak. Tenhle Infalliable systém vám nahradí jakýkoliv dobrý lak a k tomu jakýkoliv dobrý top coat. Jediná výhoda je zabarvení top coatu posilující barvu a barevný lesk, ale OPI nabízí univerzání Tint, který má stejné účinky.

Čili paprika:

+ dokonalý vzhled

+ perfektní šteteček

+ dobrý vzhled 5 až 7 dní

— malý výběr barev

— nepoměr top coatu a barvy

— cena

Když jsem včera narazila ve Florencii v Douglasu na nové barvy – metalické (základ je stříbrný glitrovatý a natírá se průhledným, ale silně zabarveným topem, čímž se tónuje), tak jsem sáhla po dalším. A světe div se, já ty flitry úplně nemusím, takže jsem vrátila vybraný fialový metalik – a mám zase po krémový, tentokrát na mne ta fuchsie vyšla. Proč? Protože to balení ve válečku je sexy! Protože se s tím bude dobře cestovat; nemusím skladovat dvě lahvičky; protože barva a top jsou vyladěné a nemusím testovat, který lak s kterým topem se snese; protože ten pracovní týden fakt vydrží; protože lakování tím širokým štětečkem je lábuž; a protože mne čekají nějaké delší výjezdy s omezeným prostorem pro lakování, pojede se mnou.

podpis_ROM

 

You may also like...

2 Responses

 1. eM napsal:

  A teda oceňuji Tvoji důslednost vědce, který testy dotahuje do maximálního konce i za cenu osobních estetických obětí 😀

 2. eM napsal:

  To jsem si pěkně početla a že to sakryš bylo napínavé, bo já laky Loreal mám hrozně ráda a jo kvůli té štětce!!! Boží štětec! Miluju barvy i art – ale na nail art jsem levá, anebo spíš líná, potřebuju “namazat a jít”…pokukovala jsem po tomhle duu virtuálně, páč v drogešce není běžně k mání jako ostatní laky loreal a že jich mám už teda pěknou sbírku….Tak si možná udělám radost za deset éček, až je někde potkám. Já lakuju dvakrát týdně, a teď se snažím o víkendu vůbec nelakovat, pokud není nějaká akce, takže nějakou výdrž 12 dní vůbec neřeším, v tom jsem těžce promiskuitní, se stejnou barvou týden nevydržím – většinou !-))). Díky za skvělou recenzi! :-*

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..