• LOUIS VUITTON: první parfém je tady!

Na letošní podzim (2013) oznámil Louis Vuitton uvedení parfému pod svojí značkou. Jaký bude se zatím tají, je známo jen jméno parfuméra Jacques Cavallier.

Cavallier je autorem takových pecek, jako Midnight Poison, Un Bateau pour Capri pro Eau d´Italie, řadu pro Issey Miyake, řadu Classic pro JPG, Poéma, Alchimie, Nina Ricci jabka, řadu pro Stellu McCartney, Cinema, Nu, M7, Elle, BLV II, Trouble a Initial pro Boucheron, Kingdom… Distribuce: parfém bude možné koupit výhradně v buticích LV, tak jako exkluzivní kolekce Chanel, Dior, Cartier… Jak parfumér, tak distribuce na nejvyšší míru konzervativní a osvědčená, tak jak si to zákaznice LV žádají – nikdy žádné šlápnutí vedle.

Ale není to poprvé, co LV vyrábí parfémy. Koncem dvacátých let 20. století zakladatel firmy a renesanční člověk sám navrhnul pět vůní: Sur la Route, Réminiscences, Heures d’Absence, Eau de Voyage a Je, Tu, Il. Vůně s tématem cestování, jako byly výhradně cestovní první zavazadla LV (kdo neviděl expozici Louis Vuitton a Marc Jacobs loni v Louvre a ještě ani tady na blogu, tak TADY).

Louis Vuitton Romana GranatovaNa Heures d´Absence jsem narazila v aukčním katalogu Neret Tessier z roku 2012. Nabízí do aukce plný flakon vysoký 10cm, včetně originální krabičky, cena je mezi 460 až 650€. Jde o limitovanou číslovanou re-edici parfému z roku 1925, které bylo vyrobenou pouze 300 kusů u příležitosti otevření butiku LV v Londýně a TEĎ POZOR: v roce 1985!  LV vyráběl vůně ještě docela nedávno a když kápnete na e-bayi nebo na aukru na parfém se značkou LV, přestaňte si znechuceně odfrkovat nebo se usmívat nad asijskými fejky a spíš pořádně prověřte, jestli na vás nečeká poklad, díky kterému by vaše další generace mohla chodit do důchodu ve dvaceti.

Jste víc zvědaví na novou LV vůni, nebo by vás víc lákalo vyzkoušet ty historické?

Zdroj obrázku: aukční katalog Neret Tessierpodpis_ROM

You may also like...

No Responses

  1. Vivi napsal:

    Vyzkoušet celou LV škálu vůní od první až po tu poslední…to je můj cíl ;-).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..