*aktualizováno* MARYLIN MONROE & FERRAGAMO in PRAGUE

28/5 2013 Aktualizováno: Dobře to dopadlo! Asi jste postřehli zprávu o ztrátě kamionu s částí výstavy a o tom, že se se uvažovalo o jejím zrušení. A padlo konečné rozhodnutí:
Oznámení Správy Pražského hradu
Poté, co italští autoři a architekti výstavy Marilyn zkonstatovali, že ztracený fundus expozice lze nahradit a byla přijata nezbytná opatření k jeho včasné náhradě, Správa Pražského hradu oznamuje, že výstava Marilyn se uskuteční v plánovaném termínu: slavnostně bude zahájena ve středu dne 29. května 2013 večer a otevřena pro veřejnost ve čtvrtek dne 30. května 2013 v 10.00 hodin.
Běžte!
V jednom ze starších článků tady jste se mohli dočíst o výstavě MM v Museo Ferragamo ve Florencii, kde jsem byla loni v září.

Museo Ferragamo, Firenze: úžasná expozice originálů filmových šatů, lodiček a doplňků MM v sále, kde běží smyčka jejích nejslavnějších scén, zcela zastiňuje zbytek výstavy (chilli boty, moji druhou úchylku, ne poslední). Teprve tady vám dojde, že Božská měla v pase něco okolo 45 cm a její "široké boky" maximálně 60.

Museo Ferragamo, Firenze: úžasná expozice originálů filmových šatů, lodiček a doplňků MM v sále, kde běží smyčka jejích nejslavnějších scén, zcela zastiňuje zbytek výstavy (chilli boty, moji druhou úchylku, ne poslední). Teprve tady vám dojde, že Božská měla v pase něco okolo 45 cm a její “široké boky” maximálně 60.


Výstava MM mne nadchla, šla jsem tedy původně na boty, což mne zklamalo, protože bot tam bylo podstatně míň, než jsem čekala a některé modely, které jsem POTŘEBOVALA vidět naživo, třeba slaměné Ferragamos nebo “skleněné” lodičky tam neměli vůbec. Taky jsem čekala, že uvidím historickou řadu Vara, původní lodičky ještě se skládanou mašličkou, ale neměli tam ani jedny!
Florencir: Když je řeč o MM, doporučuji: Museo Ferragamo, Firenze, nespadněte do výkopu.

Florencie: Museo Ferragamo Firenze, nespadněte do výkopu.


Ale hlavně: nesmí se tam fotit. Což mne dost najedovalo; novinářské akreditace se musejí podávat měsíc před návštěvou a vedení muzea si vybírá, komu povolení udělí. OK, je to jejich, ale v době, kdy Číňani valí novinky na ebay, dřív, než se originály dostanou na pulty, je přece legrační ochraňovat staré vzory a technologie. V Louvru ani v Beaubourgu by nikoho nenapadlo, že se nemá fotit. Co je naopak fajn: vstup zdarma.
Takže z výstavy jediná fotka, pořízená tajně mobilem. Tu postel jsem si prostě chtěla unést a navíc jsem lump, tak jsem musela překročit zákaz, aspoň jednou (modří už znají můj zákazovo-parkovací koníček).
Museo Ferragamo: postel s mrtvou Marylin. Bude vám běhat mráz po zádech.

Postel s mrtvou Marylin. Bude vám běhat mráz po zádech.


A proč se k tomu vracím? Protože od konce května tuto, ano TUTO výstavu můžete vidět v Praze. Z Florencie ji sem přenesli její kurátoři a pak už bude jen v Tokiu, to je z ruky.
marilyn_provizorni_CZ[1]
Jestli chcete vidět, jak růžové jsou růžové hedvábné šaty z Diamonds are best girls friends, a že jsou úplně jinak růžové, než si představuje, jak vypadá zvedací sukně ze Slaměného vdovce nebo šaty z Někdo to rád horké, u kterých nebylo úplně jasné, zda pod korálky jsou nebo nejsou vidět bradavky a na mnohých fórech o automobilech se o tom dodnes diskutuje, určitě tam běžte. O voňavkách teda nic, ale vy přece všichni víte, že MM spala v…
podpis_ROM

You may also like...

2 Responses

  1. vimneok napsal:

    Huraaaa, ja to stihnu az budu v lete v Praglu 😀 diky za tip

  2. Jana Augustinová napsal:

    ……..jedné kapce Chanel No 5……….:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..