• Pijte čaj z holínek – MASQUE: Russian tea

Jsou značky, které vás obklopí tolika zážitkama, že se k vůním vlastně vůbec nedostanete. To je přesně  případ Masque Milano: kluci jsou mazliví a krásní, flakony nesmrtelně elegantní a vůně úžasné.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Ale jen co se přiblížíte, umlátí vás legendou, jak vybírají parfuméra, jak každá vůně ztělesňuje jednu klasickou skladbu nebo operu, že začátek vůně je intro, pak nastává druhé dějství skladby, kde se děje to samé drama, co ve vůni, no pak je katarze a parfém se rozletí ke hvězdám… každá vůně má vedle ofiko názvu přesný popis, ve kterém jednání a obraze konkrétního hudebního díla se nacházíte a samozřejmě svého parfumérského patrona. A ve chvíli, kdy se dostanete k čuchání, tak vám hlava bzučí jak úl – a finito.
masque_milanp
I kdyby v nich bylo tekuté zlato, jste oveloaded, už se vám do mozku nevejde ani molekula vjemu. A pro blogera dvojnásobné utrpení – jako toto nejsem schopná v žádném případě reprodukovat…pak si to najdu…kašlu na to…jojo, někde ty vzorky mám.
Jenže Masque Milano se předvedli nejen jako pohádkáři, ale hrdinsky vystoupili jako ambasadoři umělecké parfumerie (viz Mirčin článek tady). Stávkovali na výstavě (neobsadili zaplacené místo) ve Florencii a pak vydali manifest. To je teda sebědomí! Asi teda něco umějí? Tak jsem ty vzorky vyhrabala. Dobrý nápad.
masque milano russina tea 1 frangipani.cz5R

 • Kožený třídimenzionální čaj

“Ruský” v tomto případě znamená slovní hříčku. Nejde o sladký, silný ruský čaj. Je to silný černý čaj servírovaný v kozácké holínce. Hlavní trio silný černý čaj – březový dehet (birch tar) – klasická černá kůže (juchta)  je přesně vyvážené, abyste neměli pocit, že některí z těch složek je dominantní. Nedá se říst, že je vůně kožená nebo čajová nebo dehtová. Birch tar je typickou sloužkou vůní typu “ruská kůže” (surová, tmavá, mastná kůže holínek ruských kozáků), tedy za “ruskou” ji prohlásím klidně, to na ni přesně sedí.
masque milano_russian tea_frangipani.cz (4)
V pozadí je nenápadná sladkost, ve složení je uvedená malina. Ona se často dává k hořkým složkám právě pro zjemnění toho dojmu řezavé hořkosti. Možná to je malina, možná ne, je to jedno, protože nasládlý ovocný tón zde zastupuje pouze funkci kondicionéru přílišné chlapskosti Ruského čaje. Každopádně sladkost tady je přítomná, ale nedá se přesně zařadit do kategorie ovoce, květina, pryskyřice. Prostě je.
masque milano_russian tea_frangipani.cz (3)
Tak samozřejmě, že mne to ohromilo. Moje tři top složky pohromadě. Začátek je trochu ostřejší, víc čajově zelený, ale po rozležení se civilizuje, jako když se ruský kozák přestěhuje do Londýna a tam se naučí chovat. Pořád z něj ta step a divoký kůň je cítit, ale nemusíte stydět jít s ním do nóbl restaurace. Ta civilizovaná poloha vyrží hodně dlouho, ke konci se pak lehce rozplizne do vůně pryskyřice, čímž odhalí další polohu. Nebo spíš poodkryje karty, jak je vůně udělaná: ta zvláštní sladkost…

Doporučuju rozhodně k vyzkoušení milovnicím kůže.Hlavně holkám z eM´s Everyday Life (nedělejte krky a vraťte se k povrchním kosmetickým radostem, kobry). Jde o originální a velkolepé zpracování kůže, to setkání s černým čajem je mimořádně povedené a oceňuju její vyváženost a lidskost. Ti dva namyšlení cápkové z Milána to fakt umějí.

podpis_ROM

You may also like...

6 Responses

 1. imakescents napsal:

  Black tea and cardamom?! That sounds like a darker Déclaration. I am in! I do enjoy a quality mainstream notes, too. Bleu de Chanel would not be on my shelf, but I would get a decant from time to time for the sport vibe 🙂

 2. imakescents napsal:

  Tea and leather sound interesting! I would want one with black tea instead of the sweet green tea note that currently floods the market.

  • So it is! If you want to try something slight (and very mainstreamic, of course 🙂 ) I would recommend you to try Escale á Pondichéry from Dior. Do you know it? It is really relaxing and fine sweetened black tea with cardamom. I love it for these spring days. Unfortunately is slightly weak, it is cologne.

 3. Enka Quanium napsal:

  Doháním čtivo a koukám, že tady je něco pro mě!! Dehet? Kůže? Sem s tím!! Kde to vezmu? :o)
  A tím nedělejte krky myslíš, že se mám přestat flákat a začít zase něco psát? No, měla bych, máš recht… :o)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..