• MICHAEL STORER: Genviéve (Nostalgia from TUZEX) + gallery: Tutti Frutti

Tohle je hrozně zvláštní vůně. Záleží na tom, jak ji chcete vnímat. Jestli komplexně, nechat se ovlivnit celkovým dojmem, anebo se na ni soustředit, zabořit do ní nos a sledovat, co se sebou vyvádí.

  • Kdybych míjela ženu navoněnou Genviévou, změnila bych směr a vydala se za déja vu. Oblak, který by se za ní linul, by mi připomněl něco důvěrně známého, luxusního, nepochybně kosmetického. Kdybych se nad tím zasnila, tak bych to objevila: je to kompilát drobností, které pro mne pár let před pučem představovaly západ a luxus. Něco takového: jdu do Tuzexu v posledním patře zlínského Prioru, kde to vždycky krásně vonělo, pusu mám namalovanou mastnou rtěnkou Action z východního Německa a kupuju si žluté Dandy Tutti Frutti, které byly jinak k dostání jen ve střelnici. Že je některá vůně čistě chemická neznamená, že je nutně špatná. Vždyť i Chanel, že…
Tutti Frutti Genvieve

Tutti Frutti Genvieve

  • Kdybych se chtěla zamyslet, čím byly ochucené žvýkačky a čím voněl Tuzex, tak bych nutně musela vůni podrobit rekognoskaci a došla bych k závěru, že poskytuje zajímavé ovocné efekty a že vůbec netuším, jak jich alchymista Storer dosahuje. Na začátku je takové protivné chemické řvavé ovoce. Po dvou minutách se ovoce promění v luxusní růžové mýdlo. Pro mne nejkrásnější fáze. Po deseti už je to růžová rtěnka. No a pak Storer zapne kolotoč a vůně letí dokola a všechny tři popsané fáze se střídají, jako kdyby moje kůže vypouštěla různobarevné obláčky: protivné ovoce – krásné květinové mýdlo – levná rtěnka – žvýkačka z Tuzexu…jestli někdo neví, co to je Tuzex, ať se mne zeptá.

TUZemský EXport.

TUZemský EXport.


Když nahlížím do bloku, tak jako závěrečnou poznámku jsem si zapsala: „příjemné chemické jídlo“. No…je to sice mojí rukou, ale už nevím, co to znamená, co jsem tím myslela. Prostě asi ta žvýkačka, nebo karamely Zuzi (ne Si-Si).
Ze složení stojí za zmínku: rebarbora, mimóza, broskev, malina, tonka, konvalinky, růže. Dalších asi dvěstěšestnáct složek hoďte za hlavu, protože tyhle vůni přesně vystihují, tutti frutti koncentrované do malé lahvičky.
Jo, ještě výdrž: 2,5 hodiny intenzívně.
Najdete si v galerii Tuzexovek oblíbenou? Nebo jste milovali jinou?

You may also like...

6 Responses

  1. Tý jóó! Donald! Tuzex! Vůně evokující staré časy… Áááách…

  2. tutto bene napsal:

    Lahvičku Tutti Frutti voňavky mít nemusím, jakkoliv je mému uchu sympatická 😀 Zato balíček westek bych brala hned a vyžvýkala bych je jednu po druhé:D

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..