Mražené držky (největší kosmetické kraviny)

Nene, nemám tam chybu, nemyslím na kravský žaludek, ale na naše obličejíky. Nedávný Verunky dotaz na mrazicí sprej mne inspiroval k vyhrabání několika dalších kravin (tak přece jen to je o sudokopytnících), se kterýma bych se ráda pochlubila na blogu. Ne, že bych si v životě koupila jen tyhle, ale dnešní výběr jsou libůstky, které jsem si schovala proto, že byly drahé a je mi líto je zahodit, anebo proto, abych je mohla vyfotit do blogoarchgivu, protože si to zaslouží.
1. Šablony na nehty Essence
Tuto kravinu od blogerkami milované Essence jsem zakoupila v hlubokém poblouznění a nejprve jsem přikládala neúspěch své nešikovnosti. Zkouším to opakovaně, dokonce jsem si přečetla návod, což nikdy nedělám a přišlo mi to zbytečné, ale prostě to NEFUNGUJE. Šablony nejdou přilepit a následně po nalakování odlepit. Nenašla jsem ani jediný post na webu, že by to někdy někdo použil.

Připojuji návod, aby nebylo pochyb o správnosti mého postupu. Zvýraznila jsem důležitá slova:  “Essence šablony na nehty Nail Art Design Stencils 02 Say It With Flowers. Pokud jsi kreativní a máš ráda unikátní designy na nehty, zamiluješ si nové šablony na nehty. Aplikace je navíc úplně jednoduchá. Nejdříve nanes lak na nehty, nech ho pořádně zaschnout a nalep na nehet vybranou šablonu. Přes šablonu nanes lak na nehty jiné barvy a šablonu odlep. Hotovo. Dostupné ve dvou nových designech s vylepšenou kvalitou.”
Nicméně přišla jsem na to, jak to použít. Když šablonu přelakujete top coatem, pevně přilne a hezky zdobí. Stejný efekt, jako se socialistickým toaletním papírem Harmasan: nikdy se nepřetrhnul v perforaci.
Essence Nail Art Design Stencils Romana Granatova

2. Lush Fun mýdlová plastelína
Podotýkám, že TAKOVOU kravinu bych si nikdy nekoupila ani já, nemám vůbec představu, jak to použít (tedy jak by to použilo roztomilé dítko, nejsem cílovka). Mýdlo ve formě tuhé kaše, ze kterého si děti mají udělat dinosaura a pak se s ním namydlit. Mýdlo, které barví a maže všechno, čeho se dotkne, rozpadá se a lepkavé kousky se sypou všude kolem a lepí se na rukávy a spodky papuček a mydlit se s tím taky nejde, protože má konzistenci tuhnoucí sádry (a stejně tak je příjemná pro pleť).
Jsem majitelkou mimořádně roztomilého dítka a za hodinový průlet Palladiem nasbíráme plné kapsy čokoládek, lízátek, reklamních přívěšků a vzorků voňavek (díky, holky ze Sephory “A to si vem, abys holkám ve školce hezky voněl”). Tak jsme přišli k pětadvaceti gramům této kraviny, což je slušná hrouda o průměru asi 5 cm (malé jablko). Hezky levandulově voní a to je vše. Dinosaurus nejde, dali jsme ho rovnou do koupelny. Malý dinosaurus se s ním jedenkrát namydlil a odložit si hroudu plastelíny se šumivou tabletou na podložku. Tam ležela 10 dní nepovšimnuta, až jsem na ni při úklidu narazila. Odešla. Protekla nám jak Hrušínský Růžičkové. Stačila vzdušná vlhkost.

3. Hubnoucí parfém Prends Moi – Velds
Všichni držíme celý život dietu, že? No jasně, ty pilulky a čaje, to je fakt blbost, to všechny rozumné ženy víme, ale…ale co když na to malinko něco je? Že? Tak já tomu samozřejmě nevěřím, nikdy bych si to nekoupila, ale všichni dobře víme, že zdraví a hubnutí je záležitost psychiky, takže…prostě, Prends Moi/Veld´s jsem si koupila sama. Sice kvůli vůni, ale vždycky mám dobrý pocit, že shazuju ve spaní. Tak to vlastně až taková kravina není, že?

4. Tekutý pudr Skeen+
Ten jsem si pořídila právě kvůli tomu, že se mi líbilo, jaká je to kravina: tekutý pudr naopak. Nejdřív pudr, nasypete si ho na ruku (a všude okolo), začnete ho rozmazávat a on se změní v tekutinu. Tu pak nanesete na obličej a jste namazaní. Kouzlo! K ničemu, ale hezké.

5.  Mrazící spray Julia
Špička mezi kravinami světa. Za mrzkých asi 15 dolarů dostanete krásnou plechovku s návodem v čaji a s ledničkou uvnitř. Teorie říká, že když je vám horko, stříknete si hromádku ledu na přiložené buničinové tamponky a chladíte tepny. Praxe ověřila, že kostka ledu z nápoje splní stejnou funkci, vydrží dýl, stojí míň, nemusíte celý den v batůžku tahat těžký a objemný plechový sprej a hlavně: z čeho se to vlastně dělá? Je to orange rain, chladící médium, kyselina sírová, karcinogenní afghánská ropa, bio třezalka nebo rozemleté fretky? Čistá pramenitá voda to jistě nebude. Za celou dobu, co ho mám, jsem si ho troufla stříknout nejdál do dlaně. Na obličej nebo na krk v žádném případě.

Některé kosmetické posty mne vyloženě baví.
podpis_ROM

You may also like...

13 Responses

 1. Mimo.ň napsal:

  … orange rain, chladící médium, kyselina sírová, karcinogenní afghánská ropa, bio třezalka nebo rozemleté fretky… :-)))) tohle mě dostalo. Hlasuji pro vlaštovčí hnízda máčená do kyseliny chlorovodíkové.

 2. tutto bene napsal:

  To jakože já jsem prase a Derad slušnák?! No když mu to udělá radost, proč ne:)

 3. tutto bene napsal:

  Mražená držka nemá chybu. Chápu Derada i Tebe, taky bych si to na obličej dobrovolně nestříkala!
  Ohledně hubnutí, jsem se kdesi dočetla, že k zahnání chuti na sladké je dobré si přivonět ke koprové esenci nebo k vanilce. Koprová u mě nezabírá, regulérně se jdu najíst, ale vanilka má něco do sebe.

  • Romana napsal:

   Derad bude rád, že došel pochopení. Akorát myslím, že Derad to nemyslel tak, jak to myslíš ty, ale radost bude mít stejně. Hlavně to s tím obličejem.
   Mně na zahnání chuti na sladké pomáhá sežrat tak dva až tři chlebíčky s bramborovým salátem a šunkou. Ale nehubnu po tom, divné.

  • derad napsal:

   [img]http://www.pic4ever.com/images/m169.gif[/img]

 4. udvouverunek napsal:

  Tak plastelína je podle mě blbost od prvního pohledu, šablony jsem nikde nepotkala, pudřík byl příjemný a to je tak vše, Veld’s mě neuchvátilo ani vůní natož abych začla věřit hubnoucím účinkům, no a ten sprej – oukej, nechám si zajít chuť… 😎
  Verunka

 5. derad napsal:

  Těch posledních pár fotek mě zneklidnilo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..