#💜RECENZE: N°1 – L’Eau Rouge / CHANEL

Chanel do nové řady z červené kamélie N°1 zařadil taky parfémový produkt. Nepíšu voňavku, protože parfém (ani toaletní, ani parfémová voda) to není: a to mi taky několikrát zopakoval chlapec ve vídeňském butiku. Pronásledoval mne po krámu a pokaždé, když jsem si čuchla k ruce, kde mi N°1 L´Eau Rouge nastříkal, zvedl prstík a zalamentoval: “NOU Í-DÝ-TÝ!” 

A já už chápu proč to říkal. Protože N°1 je prostě jen…

…tělový závoj

A tentokrát bez uvozovek. Takový ten sprejík, který si koupíte v drogerii a nastříkáte se po koupeli, abyste měly hezký večer a voňavou postel, než usnete. Žádná pyramida, žádný dlouhotrvající základ. Lineární, nevýrazná, s krátkou výdrží, těsně u těla. Pokud od ní očekáváte, že vám nahradí toaletní vodu, tak budete zklamaní. Chtěla jsem napsat “drahou toaletku”, ale to není pravda, protože její cena se blíží cenám Chanelovských EdT.

Jak voní N°1 – L’Eau Rouge CHANEL?

Barva flakonu odpovídá vůni: tmavě červená zaměnitelná růže osvěžená brusinkami a rybízem, všechno naředěné na koncentraci vody se sirupem – představte si toto: máte sirup z rybízu a lesních plodů od babičky, který je zářivě tmavě červeno-fialová a intenzívně voní, až se vám začnou sbíhat sliny. Nalijete do sklenice, dolejete vodou a zůstane vám světlá šťáva, sice je to furt prima, ale prostě spíš jen taková vzpomínka na to, co vás přilákalo.

Základem je tělové pižmo, ale v hodně slabé vrstvě. A to pižmo je asi jediné, co v ní stojí za zmínku: opravdu vyvolává dojem reálné vůně pokožky, líbí se mi. Takové pižmo se už moc nepoužívá, dnes je všechno vymydlené a sterilní, tady se pustili trošičku do experimentu. A navíc je pěkně vyvážené s červenou složkou, funguje to, pěkné. To je ta jiskřička luxusu, která vůni odlišuje od sprejíků Victoria Secret.

Výdrž je vlastně zvláštní. Ona nemá vůbec žádnou projekci, drží se těsně u těla a je slabá. Ale strašně dlouho, i po několik hodinách když si čichnete ke kůži, je cítit a je poznat její charakter, žádné zbytkové složky. V tomto směru kvalitka.

Bohužel: vlastně nevím, zda bohužel. Asi to tak chtěli, nová doba. A možná je to jen moje očekávání, že všechny Chanely půjdou z flakonu poznat: tak tento ne. Vůně CHANEL N°1 v sobě dosavadní DNA Chanel nenese.

Co na to Mure & Musc?

Ano, jestli jste zkušenější (ehm, starší) parfémoví borci, tak se vám asi něco vybavilo. Slavná Mure&Musc / l´Artisan parfumeur nebo Amethyst / LALIQUE – no tak ano, je to typově stejná vůně. Jen mnohem, mnohem slabší, vůbec ne komplexní a méně nebezpečná.

Mně obě výše jmenované přijdou jako káceče davů v tramvaji; pokud vám taky, ale líbí se vám, tak N°1 by vám mohla sednout).

Červená je dobrá?

Jo a ne. Pokud čekáte za peníze parfémové potěšení, tak si na své nepřijdete. Jestli ale chcete luxusní – a luxus měříte tím, že si daný produkt málokdo dovolí – tělovou péči, tak ano. Pokud rádi si dopřejete takové ty tělesné relaxační aktivity, jako sauna, vířivka, masáž, pak to završit hezkým vyvoněním a užívat si skvělé tělesné pocity hmatem i čichem…budete spokojení. Hezky provoní kůži po sprše na noc i den.

Ale pro den nebude stačit jako parfém. Pokud používáte bohaté květinové vůně, vytvoří hezký základ. Dovedu si ji představit i ve spolupráci s Pětkou a jejími odnožemi. Naopak pokud se chystáte na jemné kosatce typu La Pausa, Bel Respiro, Infusion d´Iris od Prady…tak s těmi by se mohla poprat.

Dokážu si představit, že když se s ní zlejete od hlavy po paty, tak vonět okolí budete. To ale jsme s cenou pak úplně jinde…

Ještě jedna věc: na promo videu si dívka vůni stříká na tvář. To je nevídané – a znamená to, že použité složky jsou tak bezpečné, že si Chanel troufne doporučit je na obličej. Já bych s tím tedy na sluníčko nešla, ale je to dobrá zpráva o úrovně bezpečí téhle vůně. Super-bezpečná.

N°1 – L’Eau Rouge CHANEL: kde koupit?

U nás už je dostupná v českém Douglasu – ZDE, o chlup levnější je na El Ninu 

ale pokud ji chcete vyzkoušet (což považuju za nutnost, vzhledem k výše napsanému), tak nevím, tester jsem nenašla – nejblíž asi Vídeň, Berlín, Norimberk, Mnichov, Miláno – butiky Chanel Cosmetic.

Hlavně si ale nenechte přidělit jako obsluhu mladého chlapce, protože barvu tvářenky ani rtěnky s ním neproberete.

Další kosmetické recenze na tomto blogu najdete TADY.

 

 

 

Některé odkazy jsou affiliate.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..