NASENGOLD: #S (opilecká vůně burčáku)

Taky se těšíte? Každý rok v době sklizně očekávám dvě události: v srpnu jsou to kvašáky, láčenky, lákovky…, mléčně kvašené okurky ve slaném nálevu. Vyrážím na spanilou jízdu Praha – Mělník, nakupuju u stánků soukromých zemědělců vzorky, testuju a na zpáteční cestě si koupím celou flašku u vítěze. V září se můj zájem přesune na burčák, ráda bych to dělala stejně, ale cestou na Mělník se dají koupit leda cukrované slitky a ochutnávání po cestě víteco. Takže kupuju naslepo plná balení a otvírám až doma. Mám ráda vůni prvního pšouku, když odšroubuju propíchnuté víčko PETky (cojetotozakulturu?) a vybafne na mne nahromaděný plyn, který sebou nese aroma bobulí, alkoholu a pivovarských kvasnic, vin de lié. A to je tón, okolo kterého je postavená vůně s kryptografickým názvem #S. Jak německé!

nasengold_3

Zdroj: Nasengold

Na začátku prvního parfému trochu podivného německého parfuméra se uklání grapefruit, pepř a konvalinky. Hezká a veselá, i když poněkud tuctová kompozice, které dodává vzdušnost ISO E. Na základě prvního dojmu by mne nezaujala.

nasengold2

V dobré společnosti.

Pak grapefruit uvolní místo pichlavému zázvoru a postupně se rozleží do vůně perlivého burčáku se zázvorem.  Sálavě nakysle svěží, ovocná, aniž by šlo identifikovat konkrétnní ovoce (bobule vína?), s jasně rozpoznatelným navinulým tónem alkoholového kvasu. Ten mi chvílemi připomíná nejen burčák, ale cítím i vůni sudu od vína, semtam závan piva od hrdla otevřené flašky (hnědé), vinný sklípek; ale pořád je to ta navinulá vůně kvasinek. Výsledek je ohromně osvěžující a perlivý, ale bez citrusů; ovocná ale bez ovoce; květinová bez konkrétní květiny.

nasengold_1

Trochu mi připomíná Kallocain/Agonist, ale tam je perlivá svěřest vytvořená rajčotovým listem a mandarinkou, která není příliš aromatická, spíš má podobu mandarinkového džusu. Zcela v ní ale chybí ten opilecký tón, který je jedinečný. Ovocností je jehce podobná Devil in disguise/Mark Buxton, vedle které ostatně stála v regále; chvíli jsem si myslela, že citím rebarboru, tak mne zmátlo úvodní trio při nástupu zázvoru. Ale Devil je prostě jen ovocný a vodka nevoní po kvasu. #S jako Svěženka je naprosto výjimečná. Asi jsem upadla do lásky…

Složení:
H: Lie de vin, bergamot, kardamom, zázvor, davana, grapefruit, růžový pepř, citrón
S: růže,, tuberóza, konvalinka, kvas, víno
Z:vetiver, ISO E, pižmo, kadidlo, oakmoss, kožené tóny

podpis_ROM

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..