• Neela Vermeire Creations: Bombay Bling! (Bollywoodská zářivka)

Neela je indická princezna.V jejím indickém království všechno voní, všecičko: ovoce, květiny, zelené rostliny, nerosty, zvířata. lidi. Jednou princezna dostala nápad: zavřeme to všechno do lahvičky a ukážeme světu, jak se tady máme. Zavolala dvorního alchymistu Bertranda Duchafoura a spolu umíchali tři lektvary: Bombay Bling!, Mohur, Trayee.

Copak skrývá za poklady ve šperkovnicích princezna Neela?Když jsem zkoušela její parfémy poprvé, přišly mi hodně sofistikované, náročné, stejně jako sama Neela a vůbec jsem se v nich neorientovala. Navíc jsem zároveň s Neelou potkala poprvé Andyho Tauera (obdivoval Neeliny růže, však na ně dojde řada), a oslovil mne a byla jsem z toho tak nesoustředěná a koktavá, že sama princezna Neela se nade mnou slitovala, udělala mi vzorky a propustila mne.

Andy Tauer, fialový sněhulák a Neela Vermeire. Nechtěla jsem, fakt ne, ale moje vrozená skromnost mne přinutila vám to ukázat…ale co, mám z toho setkání fakt radost. A vy aspoň můžete vidět, že Krtkova kámoška není blondýna, jak se tady pořád snaží n.ě.k.d.o.u.s.b. naznačovat.


Podruhé jsem je zkoušela v rychlosti na nějaké služební cestě, v mém antiovocnářském období, a protože jsem měla strach z královské pomsty a BB se mi jako jediný vůbec nelíbil, tak jsem je zase vrátila do kapsičky kabelky „na Indy“ (příhodná slovní hříčka, že?)

Krásné, jemné flakony v exkluzívním balení tradičních barev Indie. Design Neeliných vůní je jedna z nejkrásnějších a nejmodernějších kreativ na současném parfémovém trhu.


No a Indy nastalo právě minulý pátek, při mém hrozném návratu z Košic, no však už to znáte: nic horšího, než sobotní osamocené ráno ve studených zamlžených Košicích po vynuceném noci v hotelu, když mám být doma s rodinou, už není, nebylo co pokazit. No a? No a príma.
 • 9,35

Sáhla jsem poslepu do pytlíku a hned jak jsem si ji dala na ruku tak jsem si vzpomněla, že je to Trayee, který se mi líbil nejvíc. Sladce teplý, kořeněný, sálavě jasný, růžový džem (znáte džem z růžových lístků?) na orientálním koláčku se šťavnatým ovocem a datlemi. Moment! Jaktože cítím džem? V Trayee nic takového být nemá…taky že není. Držím v ruce Bombay Bling a prostě se mi za toho půl roku nějak změnila biochemie. Drze se kompotem dere na povrch bublina nějakého velmi zvláštního koření: cítím i kardamom, ten mám moc ráda, ale ten to není. Tohle je zvláštní drhnoucí, trochu ostrý, suše pichlavý, pikantní tón, poskakuje osaměle nad ostatními složkami, jako jiskra, plamínek. Jsem si jistá, že je to koření, protože voní jedle, ale nedokážu ho identifikovat, nicméně nutí mne pořád si čichat. Krásné a zvláštní (nebudu vás napínat, byl to kmín, dodatečná rekognoskace podle složení).

 • 5 minut

Sladký květ růže zaschne do podoby pot-pouri. Zmizí svěží tóny citrusů a ovoce a kloček začíná chladnout, jeho vůně se zaobluje a složky se zapojují do sebe jako puzzle. Růžový základ zůstává, ale prim hraje zářivé ovoce, šťáva ze zralého manga a ten úžasný kmín, pořád, neřád!

 • 30 minut

Velejemně kořeněná velejemná růžička, vysílající po okolí svoje šťavnatě ovocné šlehy S K M Í N E M. Siláž jemná a drží až do večera, to snad ani říkat nemusím.
Bombay Bling! Má připomínat flitry na kostýmech Bollywoodských hrdinů a hrdinek. Tak to ano, Neelo, to se ti povedlo, s jedním podstatným rozdílem: na rozdíl od Bollywoodu není Bombay Bling kýč a pozlátko, ale autentická zářivka.

 

You may also like...

9 Responses

 1. Kateryna napsal:

  Je to zvláštní, ale když si na tebe vzpomenu, tak stejně vidím blondýnu.

  • Romana napsal:

   Já jsem vám to říkala, že ve mně tu blondýnu každý vidí – a já se taky vnímám jako blond. Záhada barvy, bude to podobný efekt jako v Escentric Molecules – není to cítit/vidět, jen to vnímáš.

 2. dzona napsal:

  A to je smůla, že ti zrovna skočil ten sněhulák do záběru! Je ten AT takový mrňous nebo stojí o schod níž? Asi to tuším, schody tam nejspíš nebudou.
  P.S.: Despektu vůči Bollywoodu jsem se do jisté míry zbavila poté, co jsem jich pár viděla. Není to blbější než Hollywood, scénáristicky to vyjde nastejno, jen ta klišé jsou z jiného kraje. Co ale obdivuju, je propracovanost tanečních vložek, však oni taky neberou jen tak někoho, tanečníky mají vynikající.

  • Romana napsal:

   Andy je takový výškově průměrná žena, ale sněhulák má metrosmdesátjedna a podpatky, takže výškově průměrný muž, takže vlastně jsme takový průměrný ideální pár. Neela je normální.

 3. Na té fotce ti to moc sluší! Máš nový účes???

 4. 747 napsal:

  Obdivuji, že si dokážete pamatovat vůně a ještě je rozlišit. Já rozeznám jenom vepřovou pečeni od vanilkových rozhlíčků.

 1. 19. 1. 2013

  […] Bling! (Bollywoodská zářivka) Mohur – coming soon Trayee – coming […]

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d bloggers like this: