• NEHTOVÝ ZÁKONÍK §2. Zásady bezpečnosti práce pro pěkné nehty

Včera jsme si probrali něco ze zdravovědy budoucího nehtu, dnes tady máte triky, jak chránit mechanicky nehty, když už je máte.

Paragraf č. 2: ZÁSADY BEZPEČNOSTI PRÁCE

Pro někoho z vás to bude možná hardcore, tak přeskočte a počkejte na zítra, to už bude poslední díl a ten se bude týkat jen krotkého lakování. Ale všechno tohle je zadarmo a když si zvyknete, tak to přestanete vnímat a vaše nehty nebudou zmrzačené.

a. Nestrkejte nehty, kam nepatří

Naprosto zásadní věc! Uznávám, že bude nějtěžší ze všech, ale zase je na celý život. Naučte se používat bříška a paličky prstů, namísto špiček. Nejčastěji senehet zlomí, když špičkou do něčeho vrazíte, nebo ji často mechanicky namáháte – ohýbá se když na něso saháte, berete, otvíráte dveře a dvířka spotřebičů, otvíráte kosmetiku, odemykáte, píšete na PC. S tím musí bý konec!

Názorně takto, vlevo vždy špatně, vpravo správně:

1_nehty_dlane

V podstatě jde o to, že stisknutá pěst bude vypadat jako vpravo. Na nehty není tlak ani shora, ani zespota. A tento princip pak uplatníte v denních činnostech. Vlevo zastaralý model!

1_nehty_susicka

K zaháknutí ruky za otvírací lištu použijte délku prstů, ne špičky.

1_nehty_pc2

Pište bříšky nebo hranami prstů. Stejně to ťukání hetů na klávesnici všechny kolem otravuje.

1_nehty_mycka

Jako u sušičky výše: hranou, ne špičkami.

1_nehty_klic

Odemykání je jeden z nejnebezpečnějších nehtových sportů.

1_nehty_domestos

Skleničku nemusíte, ale těžkou láhev s Domestosem je fajn brát tak, aby váha ležela na prstech.

1_nehty_avivaz

No a ani flašky už nebudete otvírat s prsty kolmo dolů.

Vím, že se na to nedá pořád myslet a taky potřebujete identifikovat ty situace, kdy se vám to stává. Proto doporučuju pomůcku: kupte si v Rossmanu ty nejdelší nalepovací nehty, přilepte si je třeba bílou lepicí pastou nebo izolepou okolo prstu a zkuste s nimi strávit víkend. To bude mazec! Nezvyk na dlouhé hehty vám přesně ukáže ta kritická místa, kde si nedáváte pozor. V zájmu výuky bych následně klidně obětovala jedno kolo a nechala si na měsíc nalepit dlouhatánské gelovky. Tvrdý výcvik se skvělými výsledky. Na konci budete držet JINAK i papír.

Nehty vzhůru!

Nehty vzhůru!

Akorát nedoporučuju jít hned z nehtů na mejdan, abyste se nedostali do nepříjemné situace jako já zamlada s prvními nehty, kdy mne probuzená matka vysvobodila plačící, zmrzlou a skrz-naskrz podnapilou ze schodů domova ve tři ráno, protože se mi nepodařilo odemknout domovní dveře. Zima mi na schodech byla taky proto, že jsem seděla s rozepnutýma džínama, musela jsem se prostě vyčurat (do záhonku sněženek před domem) a nablízku nebyla žádná kamarádka, která by mi pomohla se zipem, jako na diskotéce. Dokážete si představit reakci mojí matky…

b. Kašlete na sjednocenou délku

Možná jste si všimli, že na fotkách, kde mám delší nehty, nejsou všechny stejně dlouhé. Nemám! No a co? To je jedna z věcí, na kterou přijdete ve chvíli, kdy vám nehty dorostou do určité délky. Jednak se různě kroutí, jsou různě široké, takže stejně opticky nevypadají stejně dlouhé, i když jsou, ale především, stejně jako někomu narostou vlasy po ramena a tam se zastaví a never more: všechny nehty na jedné ruce spolupracují na společné věci – nakrmit vás, odemknout, vyprat…a při tom se obrušují. Když je necháte volně dorůst, dostanete se na délky, které budou pohybům ruky přirozené a pohodlné a důsledkem bude, že se vám ty delší přestanou ulamovat.

kiko nails www.frangipani.cz swatch

Tohle taky ještě není úplně ono, potmě fotit neumím, a tady stejně šlo hlavně o tu Giuliettu, protože si myslím, že to je auto pro mne. O tom jindy.

Čili: nehtařka ať vám je zarovná na krátko a pak už jen udržujte tvar konečků, délku neznásilňujte. Stejně máte většinou ruce v pohybu, málokdy je ukazujete ve strnulé zarovnané poloze jako na fotce, takže rozdíly nejde poznat.

c. Rukavičky, pilníček a láček

Měla jsem kamaráda (to patří časově k té historce s prvně nalepenými nehty), který byl pořád připraven. Ale pořád! Neztrácel ani sekundu, dokázal využít i cesty výtahem s neznámou ženou. Zajímalo mne, jak to dělá, že mu ty cizí ženy okamžitě podlehnou, odpovídal: “Zeptám se jich. Spousta z nich jsou uvnitř jako já a okamžitě souhlasí.” To ale pro nás není zajímavé. Interesantní je jeho motto: “Nikdy nesundávám prezervativ – nikdy nevíš, kdy co přijde!”

Jo, nikdy nesundávejte prezervativ! Nehty musíte mít neustále chráněné před mechanickým poškozením. Neustále znamená bez výpadků, byť na sekundu. Jedna vrstva je lak, druhá vrstva rukavice a jako u každého pořádného prezervativu je u nich třeba dbát na celistvost, bez dírek, poškození, nedostatků.

Momentka z tašky bez přípravy: samozřejmě voňavka, rukavičky a minilak nevidíte, protože je v kapsičce...ale je tam!

Momentka z tašky bez přípravy: samozřejmě voňavka, rukavičky a minilak nevidíte, protože je v kapsičce…ale je tam!

Ty zdrobněliny v nadpisu jsou správně. U mne v každé kabelce najdete mini top coat (nakoupila jsem si topy Alessandro, výtečná věc, a do skoro každé kabelky jsem hodila jeden), po většinu roku rukavice, v zimě s podšívkou, v teplých měsících tenké semišové a v peněžence nosím trvale papírový pilníček. Teda pilníček…abyste si nemysleli, že se tady kasám nějakou nóbl péčí, tak já mám v kapsičce mezi papírky hozený zlomek papírového hotelového pilníčku. Jestli se přestanu stydět za tohle přiznání, tak vám ho i vyfotím. A to stačí.

Topíkem okamžitě opravuju jakýkoliv odštěpek. Každý uštípnutý kousek laku znamená, že to pojede dál a bude to sebou rvát povrch nehtu. Šup tam s rychleschnoucí kapkou, doma se to opraví. Mmch. když mám koncem týdne občas oloupané konečky a vím, že příští dva dny se nedostanu k lakování, přejedu celé nehty topem. Uzavře trhlinky, sice to nevylepší vzhled, ale nerozjede se odlupování povrchu i s hmotou nehtu. No a pilníček je jasný: jak se něco zatrhne, tak se to zarovná. Stejně jako odštíplý lak má i uštíplý nehet pokračovat a rvát zdravou hmotu, obzvláště u nervóznějších jedinců, kterým ta šupinka nedá pokoj…zatáhnout pilníčkem, přemáznou topem, večer se to opraví. A kdyžtak máte v kabelce ty elegantní rukavičky…

Můj kousíček pilníku. Dostatečný!

Můj kousíček pilníku. Dostatečný!

NEHTOVÝ ZÁKONÍK – všechny paragrafy:
§1. Co nemusíte dělat pro pěkné nehty
§2. Zásady bezpečnosti práce pro pěkné nehty
§3. Povrchová chemie

podpis_ROM

 

 

 

You may also like...

10 Responses

 1. sagiti napsal:

  Ne,naopak mně se nehty roztřepí když dlouho piluju.Já naopak nechápu to pilování.Je ale fakt,že to piluju jemným skleněným pilníkem,který si chráním jako oko v hlavě.Byl to bonus k nějakému zboží v Albertu a zatím nejlepší co jsem kdy měla.asi na to třepení má vliv jaký je pilník.Ale je to jen na to zarovnání po stříhání.

 2. sagiti napsal:

  Používala jsem odlakovače s acetonem,hlavně Ebelin.Pak nevím co mě popadlo a koupila Ebelin bez acetonu a po určité době začala pozorovat jakési zdrsnění nehtu.Jakoby se po celé ploše ty nehty drolily.Pořád jsem uvažovala z čeho to může být,když se snažím laky střídat a teď už to vím.Odlakovač bez acetonu.Aby se lak odlakoval,tak tam musí být jiná chemie a třeba horší než je aceton.Jinak co nechápu je všeobecně doporučované nestříhání nehtů na rukou ale jen pilování.Nehty stříhám celý život/hodně dlouhý/:-) a pak zapiluju.Kůžičku také stříhám.Také dolakovávám nehty během týdne,takže vydrží krásné celý týden a někdy i déle a tím se nelámou.Teď jsem dokonce navlékala povlak na matraci v zimních rukavicích aby nehtíky neutrpěly.:-) A krom mytí sebe ,na vše používám gumové rukavice.Zkusím i doporučený SH.Díky za články.Moc ráda sem chodím.:-)

  • Romana napsal:

   Díky za příspěvek.
   A tobě se “nerozletí” konec nehtu, když stříhneš? Mně se úplně roztřepí až tak jeden milimetr a pak to je šílené to upilovat… Občas ale musím, když už se mi fakt délka nehtů rozejde tak, že vypadají kulhavě. 🙂

 3. Sedmi napsal:

  jo, to je fakt, kdyz mam nove gelovky, tak se citim vzdycky par dni divne, nez si to sedne 🙂 tenhle manualek by meli mit povinne i v kazde nehtarne 😛

 4. dzona napsal:

  A to buď ráda, že nemáš psa, protože největším nepřítelem nehtů jsou psí postrojky. Otvírají se velkými zaklapovacími přezkami, které mi zlikvidovaly už kolik pěkných nátěrů. Jak je to tuhé a nejde to zmáčkout, tak lak na konečku odpreskne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..