Nehty ála CHANEL SUMMER

Nemám ráda opičení a popravdě se mi obvykle nelíbí nápady nailartu z propagačních fotek, protože jsou to většinou silně retušované zběsilosti. Ale fotka, co mi dorazila v mailovém bulletinu Chanel Manicure remix okamžitě okouzlila moje srdéčko nehtové lůžko.
chanel podzim
Fotka od Chanelu je taky retušovaná, nikdo na světě nemůže mít tak dlouhé poslední články prstů kromě modelky Chanel a E.T.ho, ale nevadí, svět chce být klamán a já s ním.
et
Takže jsem se rozhodla volný víkend strávit lakováním ála Chanel. Vybrala jsem si trochu tmavší barvu, spíš podzimní, oranžovou u mne nenajdete, a sněhově bílou. Vše Alessandro, včetně ridgefilleru a topu.

  • Příprava nehtů

To nikdy nepodceňuju, takže ani tentokrát. Bílý lak je prevít, chce to dokonale hladký podklad. Takže jedna vrstva kalciového gelu a na to pořádná vrstva ridgefilleru. Tři hodiny zasychání.

  • První vrstva – bílý lak

No, já jsem to věděla! Nejzapeklitější fáze. Oproti barevné vrstvě, která se nakonec ukázala jako brnkačka, peklo! Nehet má být celý pokrytý podkladem ode zdi ke zdi a takhle já prostě nelakuju. Neumím to. Lak mi zatékal pod kůžičku, kterou mi v Turecku ošmikali – bez toho bych se do akce vůbec nepustila, takže poprvé jsem zákrok ocenila. Bílá je průhledná! Furt! Zkoušela jsem i bílý lak Dior, ale ten proti Alessandru blbě zasychá a kryje ještě míň. Spokojená jsem byla až po třetí vrstvě, kdy už jsem měla zapatlané všecko kolem. No, prostě bude muset pomoct korekční fixa.

  • Druhá vrstva – barevná grafika

Tak to se ze začátku zdálo jako největší problém. Konsilium na facebooku se shodlo, že to půjde buď pomocí dekoračního štětečku, což by byla hrozná piplačka, anebo prostřednictvím nastříhaných šablonek, což by byla ještě větší piplačka. Nehledě k tomu, že moje pokusy se šablonkami VŽDYCKY dopadnou takhle. No ale přece si vždycky lakuju nehty do tvaru, to musím zvládnout od ruky, maximálně s korekcí štetečkem. A taky že jo! Šlo to jako prd! Nejtěžší bylo odhadnout velikost toho barevného pásku – a pak už to bylo šup šup a to i na pravé ruce.
Zkoušela jsem si různé tvary a rozsahy před odlakováním předešlého laku (čímž jsem zjistila, že fuchsiová na modré taky nevypadá zle), tak jsem to nacvičila. Pak jsem si párátkem do ještě vlhkého bílého povrchu lehce vyryla obrys na prostředníčku, abych se měla čeho držet. Ten jsem si namalovala jako první – a pak už jsem jela. Normálně štetečkem laku jsem malovala obloučky, je to na šířku štětečku, celkem tři vrstvy, při každé trochu koriguju oblouček. Bohužel Alessandro má seříznutý šteteček, tak se mi s tím hůř pracovalo, s Kiko dokonalým štetečkem by to šlo fenomenálně.
Závěrečná úprava byla dekoračním štětečkem, ale ne oranžovou na bílou, ale bílou přes nerovné oranžové okraje. Voilá!
nehty_ala_chanel
 
 

  • Finále – top coat a fixa

Top coat hezky spojil přechody mezi laky, ten Alessandro je prostě perfektní, kupte si to, stojí za to. Fixkou jsem dočistila obloučky a kůži. Co se ukázalo jako problém, a so ce určitě silně vyretušované na fotce Chanelu, je přirozený tvar lůžka: každý nehet ho má jiný, barevný oblouček jsem si namalovala plus-minus stejný a on když nekopíruje tvar lůžka, tak to není tak hezké. A fixkou už to moc vyladit nešlo. Je potřeba si na to dát pozor už při lakování.
nehty_ala_chanel_2
 

  • T!Py na lakování Chanel Summer nails 2014

Sněhově bílá je blbá, moc kontrastní (ani ne k barevnému laku, ale k ruce, obzvlášť k opálené ruce) – lepší bude lehce krémová nebo teplá bílá. Nebo nějaká úplně jiná, uvažuju o mléčně žluté dolů a mechově zeleném vršku.
Všechny laky musejí být superrychle schnoucí a hodně krycí – počítejte, mám 2 base coaty, 3x bílá, 3x oranžová a 1x top = 9 vrstev. Alesandro je špička, přesto mi to schne už čtvrtou hodinu a pořád není vytvrzené. Nemyslím, že potřebujete přímo Chanel, ale s čímkoliv z drogerky nebo z katalogu bych se do toho nepouštěla.
Nedávejte si to na krátké nehty! Já mám výjimečně hluboká lůžka, pak už to má jen modelka Chanelu a E.T., ale ani tak to nevypadá dokonale. Chtělo by to tři milimetry až půl cenťáčku navíc.
A jako obvykle knížecí rada: z drobných nepřesností si hlavu nedělejte, nevidí je nikdo, kromě vás! Nikdo vám na nehty nekouká zblízka a málokdy je nemáte v pohybu.
Zkusíte to taky? Pošlete mi fotky vašich barevných kombinací, přidám je sem a na instagram do #frangipanimondaynails.

 
A dámy, potřebuju radu: máte někdo skutečně dobrou, tenkou, netřepivou a hodně účinnou korekční fixku? Na ceně nesejde, poté, co jsem investovala hromady peněz do nefunkčních šedesátikorunových krámů z drogerek.
podpis_ROM
 

You may also like...

6 Responses

  1. Jak jsem v lakování konzervativní (červená, červená a červená), tohle se mi líbí. Ale nikdy bych to nedala. Jako cholerik s mírným třasem v rukou prostě nemám šanci…

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d bloggers like this: