Nehty ESSENCE colour&go: No.176 Headphones on!

Víte, že na takové věci já zásadně nikdy nesahám! Jenže když jsme na závěr výletu v Německu našli otevřené jen dva podniky (Aldi a Rossman), tak jsem svoje vášně musela ukojit tady. Tudíž došlo i na Essenci, která v lahvičce vypadala zajímavě, jako důl na černé uhlí. Chtěla jsem to utajit, obzvlášť když mi ve chvíli placení přišla zpráva od Kateryny, že dokud si nedá nehty dohromady po odlakování luxusního pískového Cuccio, nemůže psát na blog.

Instagram po nalakování.

Instagram po nalakování.

Tak jsem si říkala: nalakuju, ve středu odlakuju, někomu ho dám a budu je nadále ignorovat. Nedám. Ten lak je totiž senzační!

Lakování: všecko dobře. Štěteček, konzistence, zasychání. Dobře schne i na podlaku. Hrubé lesklé částice s mírným holoefektem jsou rozptýlené v tmavém průsvitném laku, takže není třeba příliš hlídat přetažení – jedna vrstva je málo viditelná, není třeba ani opravovat fixem.

Lehký hologram, kam se hrabe na Rimmráka.

Lehký hologram, kam se hrabe na Rimmráka.

Krytí: trochu horší, protože černá barva, jak psáno výše, je průhledná, je třeba více vrstev. Více, jakože třeba pět a více. Pokud ovšem chcete perfektní povrch a krytí, jako já. Dokážu si představit nehty s poloprůhledným závojem tohoto laku s jednou nebo dvěma vrstvami, ale to není nic pro mne. Já navíc vyžaduju mnoho vrstev, protože*

Slabé krytí v jedné vrstvě

Slabé krytí v jedné vrstvě

Vzhled: Pěkné. Není to nic dechberoucího, ale nehty jsou hezké, ne příliš výrazné, a vzhledem k ostatním vlastnostem se určitá malá atraktivita dá prominout.

Výdrž: famózní! Tohle je nejlepší vlastnost laku. Na fotce vidíte ruku po 7 dnech běžného provozu (osm hodin denně psaní na PC, domácnost) od nalakování, s tím, že jsem ve čtvrtek přetáhla jednou vrstvou, abych skryla odrosty a obroušené konečky. Dnes je neděle.

 

Tomáš jezdí na uhlí, přece!

Tomáš jezdí na uhlí, přece!

Odštěpky jsou, ale na první pohled neviditelné, nehty vypadají bezvadně, upraveně. Tohle je lak na bezstarostnou dlouhou služebku. Obvykle spím po hotelech, přes den práce, večer schůzky, od rána do večera program. Nějaké delší lakování nejde, obzvlášť když musím zvládnout svoje ayurvédské vlasy a taky nutný makeup. Tenhle lak mi umožní přežít týden bez ztráty kytičky. ***** z *****.

Z blízka drobné odštěpky, zdálky pěkné nehty.

Z blízka drobné odštěpky, zdálky pěkné nehty.

Odlakování: bez problémů, nehty jsou v normální kondici. Po hororech, které jsem četla na blozích a po Katčině příhodě jsem to čekala horší. Ale: používám perfektní a šetrný odlakovač + nikdy nelakuju lak přímo na nehet. Tady jsem se připravila 2 vydatnými vrstvami basecoatu China Glazel Calcium Gel. Normálně to mám na tři tampony (pravá, levá, dočistit), tady mi to vyšlo na čtyři.

essence_china_glaze

Chcete trik na odlakování strukturovaných laků (flitry, pískáče, nálepky, kamínky…)? Deset minut před odlakováním si přelakujte nehty nějakým pomaluschnoucím lakem. Já používám Fourseasons gel. Rozpustí horní vrstvu starého laku a všechny částice půjdou dolů jako po másle. Klidně tento postup odlakujte uprostřed odlakovacího procesu (naláknout, počkat), je to zdlouhavé, ale šetrnější, než drát dolů zbytky  násilím, pilníkem nebo máčet nehty v odlakovači v alobalu. A ještě jedna věc (už slyším to vaše “fůj, to je humáč!”, ale…) – zbytky starého laku ničemu nevadí. Zůstane vám na nehtu pár přilepených flitříků a nejdou dolů? Nebo lepidlo po kamínkách? Nervěte je pilníkem ani jiným nástrojem dolů i s kousky nehtů; nechejte je tam. Zalakujete je base coatem do hladka, povrch nového laku nenaruší. Ony se postupně odlepí a odlakujete je bezpečně a bez poškození v příštím kole.

*něco navíc: ochrana. Kdo sem chodí častěji, četl o mých procedurách s lakovánám lámavých nehtů. Je to vopruz. Laky, které obsahují hodně hrubých částic, bývají výborné pro ochranu nehtů. Vytvoří tvrdé brnění, které perfektně chrání nehet; jenže tohle brnění bývá křehké, takže se často odštípne. Essence 176 Headphones on! tuhle vlastnost nemá. Brnění drží vcelku, začal se odlupovat po pátém dni na pravé ruce, na levé až po týdnu.

podpis_ROM

 

You may also like...

1 Response

  1. Kateryna napsal:

    S odlakovanim třpytkatého laku Cucio jsem měla obrovský potíže. Vyzkoušela jsem alobalovou metodu, kterou se skoro nic neodlakovalo. Přelakovat to nějakým pomalu schnoucím lakem mě nenapadlo. Je to zajímavý nápad, v další nouzi vyzkouším. Nehty už mám naštěstí v pořádku, pilníkovou odlakovací metodu už mi odpustily.
    Tenhle lak Essence vypadá opravdu pěkně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..