• Pařížský parfémový bod 5v1: nejkrásnější parfémové butiky

Zhlédnutí: 7

Srdce touží po parfémech a rodina chce vidět to nejlepší z Paříže. Vím, jak se to dá spojit: ukážu vám bod 5v1, kde najdete ty nejzábavnější parfumerie, zatímco děti a partneři se budou fotit, prohlížet památky, bavit  a pít kávičku. A to vše na trase 750 metrů. Všichni budou spokojení.

Začínáme v Louvre. Teď vám prozradím moje tajemství, které moc lidí neví: nestůjte frontu do Pyramidy! Ať už máte vstupenky na Monu Lisu, nebo se chcete jen podívat, jak to vypadá pod pyramidou, existuje boční vchod do podzemí Louvru, kde není ani noha. Najdete ho na mapce, kterou jsem vložila na konec článku. Otočte se zády k pyramidě a čelem k Eiffelovce a vedle malého vítězného oblouku najdete malé, nenápádné schodiště do podzemí (na začátku zahrad Tuileries).

carrousel de louvre Paris

Sejdete přímo pod obrácenou pyramidu, kde můžete díky platné vstupence pokračovat přímo do galerie, anebo se prozkoumat podzemí  Louvru, plné nádherných obchůdků s čokoládou Maxim´s, křišťálem Lalique, makronkami, kosmetikou, suvenýry z Paříže, kabelky, obrovský galerijní shop…tam pošlete rodinu. Vy se vydejte na vaši první zastávku, do Fragonardu.

Zastávka č. 1 – FRAGONARD v Louvre: nejzábavnější parfumerie přímo pod pyramidou Louvru

Tenhle malý obchůdek je koncentrací vší malebně kýčovité nádhery, kterou Fragonard produkuje. Samozřejmě vůně, kosmetika, mýdla, svíčky, keramika, šátky, kosmetické taštičky, polštáře a polštářky, prostírání, šperky, kabelky… a krásné letní oblečení: tuniky, šaty, halenky…

 

Z Fragonardu pak vyjdete  po nejbližším eskalátoru ven z Louvru východem označeným Rue Rivoli / Rue Saint Honoré.  Po cestě nezapomeňte rodince u jezdících schodů nabídnout návštěvu nejkrásnější veřejné toalety v Paříži, kde si můžete vybrat barvu toaletního papíru asi z 30 odstínů a za příplatek si můžete dopřát kabinku i se sprchou. Japonci to milují!

Zastávka č. 2 – BENLUX mainstream parfumerie

Přímo za přechodem na Rue Rivoli uvidíte parfumerii Benlux. Je to parfumerka typu Fann, která nabízí obvyklou masu nejběžnějšího mainstreamu za celkem dobré ceny (ale na Notino nemá) a vrací DPH (non-EU turistům). Pokud vyloženě nesháníte nějakou mainstream novinku, klidně se jí vyhněte – zmiňuju se o ní jen proto, abyste se zbytečně nenechali rozptylovat. Recenze mainstreamu ČTĚTE ZDE.

Běžte cestou přes náměstí Place Colette. Před Comedie Francaise narazíte na nejkrásnější zastávku Metra v Paříži (to je ta barevná věc na začátku vide), ale taky se tam často konají různé společenské exhibice. Letos v červenci se tam tančil jive na živou muziku.

 

Na Place Colette najdete už sloupořadí, kterým se vstupuje do Královského paláce a Comedie Francaise. Děti se rády proběhnou a vyfotí na sloupech (pro nás dospělé ztratily kouzlo, když přestaly hrát a pohybovat se do rytmu a žádný francouzský řemeslník už je nedokázal opravit).

HEELEY v Palais Royal: nejstudenější parfémový čumák

Nechte je tam blbnout a pokračujte přes další sloupořadí do zahrady na nádvoří Královského paláce – Palais Royal. Po obou stranách zahrady vede podloubí, pod kterým najdete úžasné věci. 

Jako první narazíte na butik – butiček Heeley. Takte značka je taková noblesně chladná a jejich obchod taky. Možná se budete bát vstoupit, ale běžte, Je to vzrušující zážitek jako návštěva mrazícího boxu, ale vůně mají krásné. Recenze Heeley ČTĚTE ZDE

 

Rodina ať si prohlíží zahradní dvůr, kašny, dá si pití a croque madam v kavárně, nebo si může odpočinout na židlích ve stínu stromů ve společnosti mladých Pařížanů, kteří si sem chodí povídat. A vy pokračujte až na konec podloubí, protože v otočce podloubí narazíte na čirou parfémovou radost.

Les Parfums de Rosine v Palais Royal

Tenhle butik je tam asi 100 let a vypadá to, že bude navždy. P. de Rosine je jedna z nejstarších pařížských značek, založená módním návrhářem Paulem Poiretem pro jeho dceru Rosine. Takže to “Rosine” neznamená “růže”, ale je to jméno první majitelky (ale ano, vůně jsou založené na růžích, čistý OMEN-NOMEN). Zkuste tam všechno!

Recenze parfémů Parfums de Rosine NAJDETE ZDE.

LUTENS v Palais Royal: nejhustší parfémový butik na světě

No a nakonec temná sluj krále parfémů. Myslete si o Lutensovi, co chcete. Že sám ze sebe vyrobil kýč opakováním motivů, že je zbytečně melodramatický, že si s cenama dělá srandu, že se zaprodal komerci a prodejem značky skončila její DNA a kreativita… já si taky myslím svoje. ALE!

PARIS Serge Lutens boutique Palais Royal

Tenhle butik, který navrhl a otevřel ještě sám Serge, je nejhustší voňavkárna, kterou jsem kdy navštívila.

PARIS Serge Lutens boutique Palais Royal

Původní interiéry, tma, centrální schodiště, těžká vůně, sametové ticho, hustá atmosféra (které na videu neuslyšíte skrz nějakou hlučnou Američanku, kterou jsem zde tentokrát zastihla)…

Ještě, když Serge Lutens pečoval o značku sám, udělal každý rok jednu až dvě vůně, které se pak prodávaly jen a jen ve flakonu “bell” (zvoneček) pouze v tomto butiku. Dnes už to tak neplatí, ve zvonečkách je pár vůní z původní kolekce a vždycky tak tři vybrané se dají koupit i přes internet.

Přesto pro mne je pořád Lutens a jeho zvonečky pořád symbolem té nejvyšší pařížské parfémové společnost a odvézt si zvonek, třeba ještě s vyrytým monogramem, co vám rádi udělají, je nejkrásnější suvenýr.

PARIS Serge Lutens boutique Palais Royal

Prohlédněte si i kolekci kosmetiky, který má z žen udělat femme fatale podle představ Serge Lutense: bílá pleť, černé oči, krvavé rty…

Recenze parfémů Serge Lutens ČTĚTE ZDE.

No a co dál?

Luxusní sekáče v Palais Royal

Pro ty, kdo vyznávají starou kvalitu voňavek, ale i kabelek, doplňků, šperků, cesta nekončí: pod podloubím najdete pár second-hand butiků s nejluxusnějším vintage zbožím: kabelky Hermés a Chanel, kufry Vuitton, nadýchané sukně a saka s vosím pasem Dior New Look. Jejich ceny jsou vlastně vyšší, než nových výrobků… ale běžte, zkuste si, jaká je na omak kabelka z ještěrky nebo krajty nebo jak bezchybně se leskne řetízek Chanelky z 60. let pokovený silnou vrstvou zlata!

A taky staré vůně…

 

Opravdu, tato všechna tato nádhera na pouhých 750 metrech!

Google mapa procházky je tady, můžete ji rovnou rozkliknout nebo si ji poslat do mobilu: https://bit.ly/mapa-LOUVRE-PALAIS-ROYAL

Jasně, že byste mohli jít všechno vyzkoušet do Galleris Lafayette. Jenže to je království konzumu s ukřičenýma frontama, unavenýma prodavačkama, bez atmosféry a rodinu tím leda otrávíte.

A napište mi, prosím, do komentářů, jestli se vám takové trasy zamlouvají a chcete přidat další tipy – na která města?

A kdo ještě nehlasoval pro nejprotivnější ingredience, tak to určitě udělejte TADY!

Hezký víkend!

 

parfémový supermarketparfémové recenze

 

You may also like...

11 Responses

 1. Magda napsal:

  Krásný cestopis voňavkopis.. děkujeme ❤️

 2. Lenka napsal:

  Tak to je neco! Jako bych tam opet byla. ❤️ To v beznem pruvodci nenajdes. Dekuji za skoeo zive vysilani.

 3. Fubu napsal:

  Madame báječné! Trasuj pokračuj…Vìdeň, Berlin, Bangkok, Sao Paulo
  A jakým parfémem by jsi navoněla Pařìž?

  • Romana napsal:

   Bangkok tady už je: edit – aha, tak bohužel, galerie se zratila… 🙁 Tak tam budu muset zajet a udělat to znova.
   Berlin taky: https://frangipani.cz/%e2%80%a2-berlin-kompletni-parfemovy-shopping-guide/

   Jaký parfém, jakože aby to mně vonělo jak můj dojem z Paříže? Já hodně vnímám v Paříži parky, záhony a zahrady. Lidi se asi v Paříži soustředí na jiné věci, chápu, chtějí vidět highlights a ochutnat to nejlepší. Ale my tam jezdíme každý rok od té doby, co se znám s manželem, od roku 2006 i víckrát do roka, ty “topky” jsme dali stranou a věděli jsme, že není kam spěchat, takže jsme šli “od konce” – od zeleniny. Já jsem se do toho zamilovala, vím, kde v Paříži roste nejstarší strom, kde roste jaká kedlubna (nerostou, ve Francii kedlubny nerostou :), ale uvnitř města je třeba zeleninová biozahrada), vím, který pařížský starosta vyhrál volby, protože snížil počet zahradníků ze 4.000 na 3.000, vím, ve které zahradě si můžete dát šampaňské se šupinkama zlata a kde na kterém hrobě zastřihuje travičku městský zahradník… a tak. Schovávám si i osazovací plány pařížských záhonů. 🙂 Jezdíme tam v různých ročních obdobích, takže to mám zmáknuté 12/12.
   Víš, že v Paříži je 4.000 parků?
   Takže pro mě je Paříž voňavá kytice kytek a zeleně a napadají mě samé italské věci, ale abych byla stylová, tak dám třeba Herbes Troublantes od Guerlaina.

   • Fubu napsal:

    Musìm to napsat Romanko!…nádherná, inspirativnì a překvapivá odpověď …blìzká mému srdci…a vybavil jsem si tebou recenzovanou Artisanovskou zeleninovou řadu.

 4. Karel napsal:

  Trasa super…
  Nevím, jestli ty páry tančily jive… ale ok… něco v tom stylu 🙂

 5. Pavla dokonale šťastná napsal:

  Boží, Romanko – přesně takový kapesní průvodce mi celý život chyběl… Vykopávkám Řím, Neapol, Parmu a samozřejmě Bratislavu, kterou příště musím zvládnout už na otevíračku, ne v “teplákách” a s ADHD aspoň na to dopoledne pečlivě ukrytým až na dně své rozjívené duše.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..