*news* ATELIER COLOGNE Collection Azur: pojedeme k moři, drahý?

Prostě musím. Musím něco málo napsat o letošních novinkách Atelier Cologne. Mají totiž naprosto fascinující vizuály. Nevím o žádné další značce s tak propracovanými náladovými fotografiemi, jako má Atelier Cologne. A nejen fotografie. Stejně vkusné a zajímavé jsou flakony, kožená pouzdra na flakony, na která si můžete nechat vygravírovat svůj monogram i zařízení jejich butiků. A samozřejmě vůně. Ale ty obrázky jsou fakt parádní a tak se kochejte, moc vám do toho kecat nebudu.

Za značkou Atelier Cologne stojí  Sylvie Ganter a Christophe Cervasel, kteří se před pěti lety dohodli na zajímavém konceptu: založit svůj parfémový sen pouze na kolínských.

Tvurci

Jejich kolínské jsou ale výjimečné svou vysokou koncentrací esenciálních složek. A tak to vlastně kolínské v tom smyslu, jak je chápeme, tj. nízká koncentrace, nejsou. Vymysleli pro to nový termín – Cologne Absolue /absolutní kolínská/ a koncentrace esenciálních složek v některých z nich dosahuje koncentrace, kterou známe spíše z čistých parfémů. Kolínské jsou to tedy spíše z hlediska své stavby s vysokým podílem citrusových složek a z hlediska osvěžujícícho dojmu, který vyvolávají. A pohybují se na hraně unisexu, někdy se kloní spíš k pánské straně.

Romana v tom vidí oxymoron, ale já to chápu. Opravdu mají charakter kolínských, ale výdrž na úrovni edp.

Flakony

Nová kolekce Collection Azur

Pětileté výročí se v Atelier Cologne rozhodli oslavit novou, azurovou kolekcí. Azurová prý proto, že má být oslavou míst, kde se “stává moře a obloha jedním”, moře pod azurovým nebem. Jo, tak jestli mě nějaká vůně bude umět přenést na nějaké takové místo, tak to si dám ráda říct.

Láhve jsou z modrého benátského skla opatřené koženými štítky. Koncentrace vonných složek je v nich 15%, takže taková luxusnější edp nebo slabší extrait. Patnáct procent je ta hranice.

Skupina

  • Mandarine Glaciale

První z kolekce je Mandarine Glaciale slibuje citrusovou čerstvost postavenou na madarince z Kalábrie. Zajímalo by mě, nakolik jsou ty s oblibou uváděné země původu u složek pravda a nakolik jsou to nějaké “hexapentacosik” z Firmenichu. Ale zní to krásně a luxusně, taková mandarinka z Kalábrie a vetiver z Haiti.

Složení: mandarinka z Kalábrie, citron ze Sicílie, bergamot z Kalábrie, zázvor z Číny, jasmín z Egypta, petitgrain z Paraguaye, vetiver z Haiti, oakmoss ze Slovinska, bílá ambra.

MandarineGlaciale

 

  • Sud Magnolia

Asi nepřekvapivě je Sud Magnolia založená na magnolii a to až z Luisiany. V Luisianě si vzali magnolii za svou už v roce 1900. Je to tam státní kytka a mají ji všude. Jmenují se po ní ulice, školy, hřbitovy i svatební kapela.

A zase malá procházka po mapě, aneb složení: hořký pomeranč ze Sevilly, pomelo z Floridy, černý rybíz z Burgundska, magnolie z Louisiany, bulharské růže Absolue, šafrán z Indie, cedr z Maroka, santal z Nové Kaledonie, pižmo.

SudMagnolia

 

  • Figuier Ardent

Když jsem se v Chorvatsku přejedla fíky, kterých nám hodná paní domácí každý den nosila plnou igelitku a nemohla jsem je pak nějakou dobu ani cítit, netušila jsem, že se mi jednou budou líbit vůně s fíky. Ale líbí, některé dokonce hodně moc, jako třeba Pierrův fík v Bois Naufragé a nebo nedostižný meditační Philosykos od Diptyque. A tak jsem na Figuier Ardent hodně zvědavá. Zvlášť, když “ardent” znamená žhavý, nebo taky vášnivý.

Kromě žhavého fíku tam prý najdeme bergamot z Kalábrie, anýz z Turecka, kardamom z Guatemaly, fíkový list z Provence, černý pepř z Madagaskaru, cedr z Virginie, kosatec z Toskánska a tonku z Brazílie.
AtelierCologneFiguierArdent
  •  Cèdre Atlas

Last but not least je cedrovka, podle vizuálu i složení to vypadá spíš na pánskou záležitost. Ale bacha, něco pro Romanu – složení slibuje papyrus.
Cedr by měl pocházet z Rifu, což je severní část Maroka se specifickým podnebím daným tím, že se rozkládá na úzkém pásu mezi mořem a horami (Atlasem) a cedrům se tam daří.

 Poslední cesta kolem světa: citron ze Sicílie, bergamot z Kalábrie, pupeny černého rybízu z Burgundska, cedr z marockého Rifu, jasmín z Egypta, meruňky, bílá ambra, papyrus z Indie, vetiver z Haiti.
AtelierCologneCedreAtlas
Figuier Ardente má na svědomí parfumér Ralf Schweiger, ostatní tři Jerome Epinette.
Vzorky i celé flakony už jsou nabízeny na stránkách Atelier Cologne, ale jen když se přepnete do US and International store. Na stránkách určených EU zatím kolekce chybí. Asi si budeme muset ještě chvíli počkat. Ale podle prvních ohlasů blogerů bude kolekce stát minimálně za vyzkoušení.
A tak pokud vás drahý k tomu moři nevezme, polejte se aspoň některou vůní z kolekce Azur. A nebo se na něj vykašlete a jeďte samy. Na co tahat dříví do lesa?
Které ohlášené jarní vůně se nemůžete dočkat vy?
mirka_podpis

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..