*news* PARFUMERIE GENERALE: PG 07.1 Grand Siecle Intense – Signature Collection

Pierre Guillaume, jestli ne nejnadanější, tak nejkrásnější parfumér současnosti, ach, má v oblibě některá témata a protože už je jednou zpracoval, rozhodl se vytvořit si kolekci nových nápadů. Znáte to, upletete svetr a když ho nosíte, tak vás napadne, že u krku to mohlo být jinak, tady mohly být tři knoflíky, ne dva, a aveliké a vlastně i ta barva, kdyby byla teplejší, bylo by to lepší, kdyby byl delší, netáhlo by vám na cemr…a další je ten samý, akorát má jiný tohle…tohle…tohle…vlastně může dopadnout úplně jinak. Šaty místo svetru.

Pierre Guillaume

Pierre Guillaume

PG si tyhle zopakované, propracované nápady seřadil do kolekce Collection Signature, v roce 2013 byly tři a právě teď přidává čtvrtou. Podle číslování X.1 poznáte, ze které vůně jsou pandány odvozeny: 2.1 Cozé Verde patří k PG02 Coze, PG 3.1 Arabian Horse je interpretace PG 03 Cuir Venenum, PG 6.1 Vetiver Matale rozpracovává PG 06 L´Eau Rare Matale.

Středomořské fíky v říjnu

Středomořské fíky v říjnu

Chcete znát rozdíly? PG 02 Cozé (zkratka C’est Osé, odvážný) je první vůně PG. Na pačuli a ebenu posazené pikantně sladké tóny 90% čokolády, kávy, pepře, feferonky a vanilky, kulatá, teplá, pikantní, skoro gurmánská. PG 2.1 Cozé Verde je zahuštěná mléčnými tóny fíku a místo pepře je tu sladkohořká lékořice; aby byla zelenější, dostala citrusy a zelený amyl salicylát, typickou fougére složku, která tady má podobu zeleného tabáku. CV je odlehčená a sušší, sladkost je utlumená, kakao jen jako lehký poprašek.

brockenhurst_kohant_ketry (7)

Arabian Horse má se svým zákaladem PG 03 Cuir Venenum společnou jen myšlenku kůže. CV je medově sladký, balzamický pomerančový květ se zřetelnou živoucí, pižmově teplou pokožkou. Kůži tady reprezentuje březový dehet, který prořezává sladkost jako nůž medovou želatinu a občas působí až disharmonicky. Zato PG 3.1 Arabský kůň vyběhl na pastvu na kvetoucí louku, běží přes lesní palouk, přes bažinu a vlastně necítím jeho kůži, ale to všechno kolem: trávu, luční kytky, kobyty rozdupaná šťavnatá zelená stébla a silný závan koňského potu.

Osvícení volové.

Osvícení volové.

Recenzi PG 06 L´Eau Rare Matale najdete tady. V PG 3.1 Vetiver Matale vyměnil Guillaume černý čaj za zelený, ale protože v Matale se pijí čaje husté a hutné (ještě existuje třetí Matale čaj PG – Hyperessence Matale), zelený čaj by to sám neutáhl a pomáhá mu vetiver. Tím to, pro mne bohužel, Pierre převrátil vzhůru nohama: vetiverová vůně s příměsí čaje s medem.

No a teď na konci dubna se představil PG 7.1 Grand Siécle Intense, pandán kolínské PG 07 Cologne Grand Siecle z roku 2005.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPůvodní vůně byla reminiscencí na zlatý dvůr dvůr Krále slunce, Ludvíka XIV. Ve Versailles se nesla koncentrovaná vůně zakrývající nedostatky hygieny. Úrodné Grasse začalo nabízet vše, co mohlo vyprodukovat v nejlepší formě a v co největším množství, protože zdroje krále Slunce byly bezené. Po hedvábná stezce přitékal nepřetržitě proud vzácného koření a bylin. Kolínské, základ hygieny, mycí voda, však měla trochu jiné nároky: musela osvěžovat, zanechávat pocit čistoty, nesměla postrádat jemnost, musela mít dobrý vliv na lidskou pokožku, muselo jí být hodně a pořád k dispozici. Dostalo se tak do ní to, čeho bylo hodně a odpovídalo požadavkům na svěžest a neškodnost. A stejně tak postavil PG první GS: 100% složek přírodních, 99,4% složek z bio zemědělství. 1956786_10152607562106501_1518135338_o[1]

Ve složení najdete všechny možné citrusy, extrakty z pšenice, vetiver, kardamom, seno… Vůně je krásná, lehká, poměrně dlouhoživotná, ale taková…kolínská. Prostě trochu prostá citrusová vodička a přestože větší flakony (50 a 100ml) jsou levnější, než ostatní PG, zůstala na okraji zájmu. Přece jen kolínských je na světě spousta, receptury podobné jako vejce vejci (jak jinak, kolínská je absolutní klasika a když se do ní něco přidá, už to není kolínská). No a to se zdálo být škoda, takže Pierre vymyslel, že posílí některé složky a posune intenzitu Grand Siécle k parfémové vodě. Nová Grand Siécle Intence EdP má tedy stejné složení, ale z jejího základu byla vypíchnutá pomerančovo-zelená složka, tedy vetiver a bigarade (hořký pomeranč).

pierre guillaume parfumerie generale romana granatova 2013A jaká je? No NEVÍM! Zatím jsem neměla to štěstí ji okoštovat. Ale rozhodně mne nenechává v klidu, protože Bigarade Concentrée / Frederic Malle je jedna z mých dvaceti signature a podle složení (a vlastně i podle životní anabáze, BC je “silnější” verzí klasické kolínské Cologne Bigarade) by si mohly být podobné: citrusové složky stejné, seno, zeleň, jen Pierre Guillaume používá med tam, kde Jean-Claude Ellena vrazil růži. Já jsem tedy jako na jehlách!

pozn. Kolekci “Signature Collection” je možné koupit jen na webu PG v omezeném množství, ceny jsou stejné, jako u běžné produkce.

 

podpis_ROM

 

 

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..