*news* PENHALIGON´S: Tralala (miluju skandály!)

Penhaligon´s sortiment je zajímavý a bohatý, ale značka sama tak anglicky suchá, nudná a konzervativní jako vévodkyně Kate. V Evropě to nikoho moc nezajímá. My milujeme skandály, Ivetiny manžely, Cicciolinu v italském parlamentu, Berlusconiho tanečnice a nemanželské děti francouzských prezidentů. Z královské svatby si každý pamatuje jen PPP (Pipinu pikantní prcku). Mohl by u Penhaligonů vzniknout skandálek? Takový malý, sexuální, s trochou násilí a malou vraždičkou?

Bertrand Duchaufour pracoval tři roky v laboratoři Penhaligons na vůni pro praštěnou anglickou módní značku Meadham Kirchhoff. Když si nechá fashion značka uvařit parfém od známého nezávislého parfuméra pod labelem zavedené superznačky, je to nejen dobrý nápad, ale v pafémovém světě událost: prémiové hadrářské značky obvykle nemají nápad ani představu, ale mají peníze na nejlepší suroviny, vyberou výborného parfuméra který dostane naprosto volnou ruku a nezáleží jim na ceně výsledku, jejich zákazníci prachy mají (džínovou bundičku MK můžete mít od pětačtyřiceti tisíc nahoru, pokud se vám nepoštěstí kápnout na slevu).

Zdroj: http://blog.stylesight.com

Duchafour o spolupráci často mluvil, popisoval, že vůně bude stejně bohatá, rozverná, pestrá a opulentní, jako móda MK. A že už mají název, ale ten on nesmí prozradit, protože by tím porušil tajemství, ale ať se prý těšíme, protože to bude BOMBA. Parfémový svět žil v napětí a když minulý týden to prasklo: Penhaligons vydal tiskovku s fotkou podivného flakonu nového parfému s názvem Tralala for Meadham Kirchhoff a bomba VYBUCHLA.

tralalaKdyž kliknete na odkaz na web, spustí se vám krátký film s názvem “A Cautionary Tale”. Film je vlastně o ničem, je to módní přehlídka a na konci stejně podivný hlas, jako jsou modely, prozpěvuje Trá-lá-lá… Jenže: filmoví fanoušci mezi přáteli vůní si spojili název, určitou lascívnost a vyzývavost modelů, název filmu a vůbec to, že film vznikl, s hlavní hrdinkou filmu Last Exit to Brooklyn.

Celý film je zoufalý, plný beznaděje lidí new yorské spodiny. Jednou z hlavních postav je prostituka Tralala (a teď prozradím zahradníka, pozor), kterou na konci filmu brutálně znásilní dav dělníků, při čemž při realizaci používají různé předměty, násilí a pěsti. Mrtvé tělo pohodí na ulici. Jedna z nejbrutálnějších scén filmů z konce osmdesátých let, tehdy se ještě netočilo se syrovým masem.

Zdroj: www.hotflick.net/

Zdroj: www.hotflick.net/

Sama Tralala nebyla žádná romantická hrdinka, animírka se zlatým srdcem, statečná rebelka s nešťastným osudem. Byla to hloupá a sprostá kurva, vyzývavá a cynická; nic, co by se mělo stát vzorem pro naše dcery. Filmy je natočený podle knížky Huberta Selbyho jr. (a spíš jste asi viděli jeho novější, ale stejně ponurý a tragický, film Requiem za sen). V knížce má Tralala charakter ještě odpornější, než ve filmu.

Zdroj: Youtube.com

Zdroj: Youtube.com

Vzhled tváře na flakonu? Pro mne jasná avantgarda značky Meadham Kirchhoff. Pro ty, kdo chtějí: tvář zmalované a zbité blond prostitutky. Flakon se mi hrozně moc nelíbí, je špatně zvládnutý a vůbec není vtipný. Na klasický tvar naražený špunt z plastu s potiskem kvality loga na plastové propisce. Ale není urážející, možná tak vkus.

penhaligons_tralala_frangipani.czDalší indicie? Duchaufour v rozhovoru pro módní časopis pronesl, že jeho parfém pro Meadham Kirchhoff bude mít “temný podtón” a bude obsahovat whisky. Je vám to jasné, z čeho ho to usvědčuje, že ano?

No a hned po vydání tiskovky, v polovině tohoto týdne (dnes máme 18. 1. 2014) se zvedla vlna obrovské nevole na internetu proti názvu téhle vůně. Událost! Skandál! (Nejen) parfémové komunity za tím vidí narušení integrity vznešeného a tradičního Penhaligon´s, žádnou modernizaci ani rebelii, ale hloupost, pošpinění svatého zaprdělého anglického pudingu. Chybný marketingový krok. To by ještě nebylo nic hrozného. Jenže rychlé soudy uživatelů sociálních médií v Anglii vyprodukovaly konspirační teorii o podpoře násilí na ženách, teď, v době, kdy se mluví o opakovaných znásilněních a vraždách žen v koloniální Indii (Cože? Ona Indie už není naše?). Každá pořádná západní celebrita je zapojená po kampaně proti násilí na ženách, krásné modelky se nechávají maskovat za zmlácené zombie a tady si někdo dovoluje dělat si z toho legraci? Co bude přístě? Holocaust v televizních spotech?

Kampaň byla nejdřív legranda, dokud se nezapojil respektovaný server NSTperfume a Duchaufour dostal předívku “pan Fuj” (neprávem, parfumér má na fmarketing pramalý vliv)…koncem týdne už to gradovalo tak, že do různých diskusních fór nechal vložit Matthew Huband, šéf marketingu Penhaligon´s dnes v noci příspěvěk: “Hello all, I’m the head of marketing at Penhaligon’s, We’d just like to clarify that the name Tralala is simply an innocent and musical expression which reflects the fragrance.” Ano, ano, to my přece známe, jasné…tenhle víkend bude v marketingu Penhaligon´s asi trochu rušno, tralala…

Zdroj: www.hotflick.net/

Zdroj: www.hotflick.net/

Složení parfému je velkolepé, samá mašlička, perlička, stužka, zlatý prýmek, parádička a myslím, že se mi bude líbit, i když vůbec nedokážu odhadnout jeho charakter.

Sledujte to :

  • pikantní hořko-suchá hlava: šafrán, whisky, ambrette, galbanum, fialkové listy
  • těžce sladké klasické srdce: karafiát, kosatec, tuberóza, ylang ylang, kadidlo, kůže
  • sladce zelený balzamický základ: pryskyřice, balzámy, pačuli, vetiver, cedr, pižmo, vanilka, pudrový heliotrop

Myslím, že každý řádek by vydal na samotný parfém. Zajímá mne kůže a kadidlo v srdci, čekala bych kůži v té suché hlavě a kadidlo v základu s ostatními smolnými složkami. Duchaufour měl pravdu, že to bude vypadat stejně přeplácaně jako jejich modely, ale předpokládám, že si tři roky nekousal nehty, ale všechny ty dobroty poskládal do pěkné kompozice. Prodej začně 21. dubna exkluzivně v Harvey Nichols a od 5. května v buticích a na webu Penhaligons. Prodejní cena: 150 liber za 100ml. Nekoukám se raději, kolik je dnešní kurs libry, Tralala!

podpis_ROM

You may also like...

2 Responses

  1. U dvou Verunek napsal:

    Skvělý příběh! Flakón se mi velmi nelíbí, ale čichla bych si. Zatím jsem očichala tři jejich vůně a připadaly mi moc hezké, uhlazené, příjemné, o Amaranthine jsem i přemýšlela… Veronika

  2. derad napsal:

    Ty jejich hadříky jsou příšerné. Flakón se mi líbí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..