*NEWS* YSL Oriental Collection: Supreme Bouquet, Noble Leather, Majestic Rose

Jak velí nová móda orientů, YSL uvádí na trh novou sadu parfémů ve flakonech dejme tomu exkluzívní linie La Collection, známé z retro oktetu, která nám vrátila Nu, Y, Yvresse, Pour Homme, Jazz….jen trošku reformulované, že jsme je skoro všichni poznali. Flakony nejsou moc lákavé, ten tvar a obrovský plastem křičící špunt, ne moc povedená arabeska YSL, kaligraf pláče, no, snad Yvese časem napadne udělat retru retro a přinese něco jako…sakryš, měl vlastně YSL někdy nějaký povedený flakon?
Předsudky pryč! Já jsem zvědavá na kůži. YSL-Oriental-collection_www.frangipani.cz
Majestic Rose: šafrán, růže, oud, gajak, malina? Na co pštrosa? Neholduju klasické oudistické východní růži, ale dokážu uznat, že může tahle klasika poskytovat olfaktickou rozkoš; maliny přímo nesnáším, nicméně šafrán a malina, to by mně teda zajímalo…mně se to asi líbit nebude, ale třeba by to mohlo být fakt autentické. Vlastně, nevíte, kde na arabském poloostrově rostou maliny?
Supreme Bouquet: ylang, jasmín, tuberóza, cosi ovoce, pižmo, pačuli, ambra.  Připadá vám to složení nějak výjimečné? Budeme tedy hodně zvědavi na kvalitu složek, surovin a zpracování. Jinak s tímhle asi díru do světa YSL neudělá.
Noble Leather: kůže, ambra, sušené ovoce, pačuli, vanilka. Já jsem tu kůži dala nejdřív na začátek a pak, když jsem si po sobě přečetla první dvě noticky, jsem ji přetáhla na konec, abyste si odnesli něco hezkého. Protože to složení zní fantasticky! Představuju si něco jako Cuir Ottoman/Parfum d´Empire se sušenýma jabkama, nebo ještě líp Traversee du Bosphore/L´Artisan či Aziyadé/Parfums d´Empire s pořádnou dávkou kozáckých bot. Na tu se opravdu upřímně těším.
A pozor! Kdo se chystá do Paříže, tak v Sephoře na Champs Elysées (hned vedle La Maison Guerlain) už je mají! Ovšem cena: cca 175€/50 ml…mno…když pár kroků odsud se valí plnou parou parfémové dějiny i kosmická budoucnost…
podpis_ROM

You may also like...

2 Responses

  1. derad napsal:

    M7 měla slušný flakon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..