• Niche black friday 2: recenze Xerjoff, Zarkoperfume, Nobile1942

Ježiš, já jsem si spletla den! Myslela jsem, že další Niche Black Friday je až zítra, tak honem další tři recenze Xerjoff, ZArkoperfume, Nobile 1942. Dnes to bude hodně na letní, svěženkovou notičku. A na konci najdete vyhlášení dalších tří značek, které budou v akci od 19. do 21. listopadu.

Připomínám: slevy potrvají do konce měsíce, každé tři dny tři nové značky a nich najdete ve slevě mnoho dalších jednotlivých vůní – můžete se na ně podívat TADY ve FLASH SALES

A nezapomeňte na kódíček s kódem FRANGIPANI10 máte slevu 10%


 

Recenze Pink Molecule 090.09 / ZARKOPERFUME

Z nabídky Zarkoperfume jsem vám sem chtěla přihodit recenzi nějaké novinky, ale při zpytování paměti jsem došla k tomu, že stejně nejlíp ze všech voní Růžová Molekula, kterou jsem tady už kdysi recenzovala. Proč se to jmenuje “Pink Molecule”? Protože Zarko je jedna z těch moderních značek, které se snaží tvořit ze syntetiky realitu. A na rozdíl od některých jiných brandů, které už skončily a z trhu zmizely, se jim daří ty obrázky tvořit pořád dál.

Jak teda voní ta Pink Molecula? Jako kaki churma s šampaňským

Znáte koktejl Bellini? Broskvové pyré se šampaňským? Tak si k tomu přidejte průměrně zralou meruňku nebo zralé ovoce kaki churma, a máte to. Na začátku je trocha přívětivé růžové růžičky, takové té obyčejné zahrádkové, a pak se vůně rozleží do perlivé, ovocné, jásavé veselosti. Čisté a zářivé jak zuby Simony Krainové, sterilní jak vyžehlená košile z bavlny.

Šampaňské? Pink Molecule je založená na tzv. broskvovém aldehydu, který se do vůní přidává, aby vyvolával dojem perlivosti – voní jako bublinky šampaňského. Je ho tady hodně, asi nejvíc ze všech parfémů, co znám. Díky čistotě všech ostatních složek a bublavé bublivosti však nepůsobí nijak gurmánsky.

Meruňky, anebo osmanthus nebo kaki churma – představte si pod tím, co chcete, ta vůně zde je samotná ovocná dřeň. Zmražená. Proto není moc znát sladkost, i když tam je, ale jejím úkolem je jen chlácholit případnou kyselost ovoce okolo pecky.

Malinko, špetička, sladkého dřeva v základu plní čistě funkci báze: vyplňuje siláž určitou kulatostí, aby nebyla jen prchavým závanem ovoce. A to ona není, vydrží mnoho hodin, dokonce si pořád zachovává ten meruňkovo-šampaňský charakter.

Pobavilo mě, že se ve složení uvádí šlehačka: žádné mlíko tam neucítíte, nebojte. Ale tahle vůně, objektivně, JE NAŠLEHANÁ.

Nechci napsat, že jde o mainstream – vůbec ne! Ani vyzněním, ani zpracováním se neblíží momentálně populárním mainstreamům. Navíc flakon je překrásný, noblesní a luxusní. Ale jde o naprosto univerzální letní vůni, kterou lze vzít kamkoliv: do práce, na party, do divadla, na sport, na pískovište, do školy. Bude se líbit úplně každému, ženám i mužům (ale vidím ji spíš na ženě). K tomu ten krásný flakon a super cena, myslím, že letos neexistuje lepší “dárek na slepo” pro někoho, kdo není zběhlý v niche, ale přál by si krásně a jinak vonět.

Koupíte ji TADY na Beautinow za 2.000 Kč (nezapomeňte pro slevu použít kódíček FRANGIPANI10). Za trochu vyšší cenu – právě teď je ve slevě – ji najdete na NOTINU TADY. 

Jinak já už jsem kdysi tuhle vůni+6 dalších ZARKOPERFUME recenzovala, recenze najdete TADY

Recenze UDEN OVERDOSE / Xerjoff

Tak nejprve jedno upozornění: chlupaté flakony Xerjoff už nebudou chlupaté! Flakony se změnily na hladce lakované a už teď se s nimi můžete setkat v některých shopech. Proto nebuďte překvapení, až dostanete oholený flakon namísto sameťáka – nejde o fake, naopak, držíte v ruce čerstvé zboží! A pokud chcete ještě nějakého plyšáčka do sbírky získat, tak honem honem. Zbytek recenze najdete V TOMTO ČLÁNKU.

 

Recenze Il Sentiero degli Dei / NOBILE 1942

A poslední: chtěla jsem vám oprášit recenzi famózního kadidlového Rudisu (recenze je TADY), ale když to tady dnes máme takové letně svěží, tak jsem se rozhodla pro Il Sentiero degli Dei, chodníček Bohů, kterou strašně ráda nosím.

Já vám napíšu, co to je “Il Sentiero degli Dei” a vy hned budete vědět, jak to voní: po chodníčku Bohů se vydala antická Božstva zachránit Odyssea před sirénami. Měří necelých 7 kilometrů a vede po pobřeží Amalfi a Sorrenta, z Positana do Bomerola. Má dvě částí, vysoká stezka vede po vrcholcích útesů, prudce zaříznutých do moře, kde ve výšce až 700 m.n. prosperují už celá tisíciletí citronové a pomerančové háje, obehnané neprostupnými živými ploty z fíků a opuncií. Nadmořská výška a vlhkost přímo vyhánějí ze země zeleň: trávy, byliny a divoké květiny. Včetně divokých frézií, což je pro mne nejkrásnější vůně na světě. Zbytek recenze najdete v TOMTO ČLÁNKU

Cesta bohů, supercitrusovka od Nobile1942.

 

 

 

Co příště: od 19. do 21. listopadu budou v akci Niche black friday tyto tři značky, takže čekejte další 3 recenze niche parfémů:

 

Další recenze na tuto akci NICHE BLACK FRIDAY najdete TADY

Jestli chcete včas dostat další články, tak se nezapomeňte přihlásit k odběru TADY.

 

Hezky voňavý svátek!

 

parfémový supermarket
parfémové recenze

 

 

Některé odkazy na této straně mohou být affiliate. Uvedené ceny a nabídky platí v den vydání recenze. Nákupem přes tyto odkazy nás podpoříte maličkou částkou, která pomáhá udržovat provoz blogu. Nejde o spolupráce se značkami, takže na objektivitu recenzí to nemá žádný vliv. Popsané ceny a slevy platí ke dni vydání recenze. Disclaimer: Tato recenze shrnuje moje dojmy a subjektivní názory a nenesu odpovědnost za to, pokud se váš dojem liší, ani v případě, že jste se rozhodli pro koupi této vůně na základě mojí recenze.

 

You may also like...

5 Responses

 1. Jana napsal:

  Romi, opět super článek. Za dva týdny jedeme do Brna, tak se těším, že si tam očichám Nobile 1942 ve Vavavoom. Už se těším na další články a bojím se, že můj účet z toho bez šrámů nevyjde 🙂

 2. Akret napsal:

  Díky, čte se to samo. Sentiero mám z Vavavoom a potvrzuji, že je to vůně na léto geniální, se kterou lze obdarovat každého. Já ji už kupuji každé léto a balím do kufru, protože se s ní můžu polít já, manžel i syn. Posledně jmenovaný mi pak zbytek flakonu prostě zabavil. Už ne to máme reflexy jak Pavlovovi psi – jakmile doma zavoní Sentiero, začíná dovolená 🙂

  • Romana napsal:

   Děkuju za komentář, jsem ráda, že ty články baví, bála jsem se přesycení publika. 🙂

   Jako že syn bere mamince voňavky, to je sen… to u nás skončilo asi ve 2. třídě a od té doby furt doufám, že přijde nějaká holka a donutí ho se k vůním vrátit.
   Jak je starý syn?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..