• Normální kosmetická recenze

V den mých 40. narozenin jsem se probudila s drásavou myšlenkou: “Je můj život k něčemu? Kam směřuji, co chci být?” Zrekapitulovala jsem své životní úspěchy i prohry a rozhodla jsem se pro ZMĚNU: co by to ale mělo být? Jak dám smysl svému žití? Musím začít hledat.

Nejprve jsem zašla do Haussmanna. Hned u dveří, jak jsou košíky, stál stojan se slevama. Zběžně jsem ho prohrábla: nepotřebuju moc času, jsem zkušená milovnice kosmetiky, miluju to, a ve svém věku už poznám, co je pro mne dobré. Takže svatý grál jsem poznala hned: úplně vespod, odřený a se strženou etiketou na mne čekal poklad: turecký třpytkový lak na nechty! Zelený! Miluju zelený lak na nechty! Chápete to, takové štěstí?

Taková kvalita a jen za 19,90 korun a ještě jsem u pokladny dostala kuponek na slevu na nákup Sava! Já tyhle laky znám, jsou skvělé.

Kamarádka mi jednou dala lak Dijon? Dijor? tak nějak, prý značkový, který chtěla vyhodit, ten se ale kvalitou vůbec nedal srovnat s tímhle pokladem. Jako trochu smrdí, někdy se mi rozmaže i druhý den, ale jinak na něj nedám dopustit. Jsem za něj ráda.

Pak jsem skočila do Tesca. Už několik let hledám ten pravý lak na vlasy. Miluju laky na vlasy! Myslím, že mám skvělý vkus na účesy.

Vlastně vůbec, vkus na účesy je můj nejvíc nejvíce vyvinutý vkus.

Narazila jsem na lak pro mne neznámé značky za 100 korun. Je to dražší, než si normálně kupuju, ale co, za kvalitu si člověk má připlatit. Hned před obchodem jsem z něj strhla víčko, opřela jsem si mobil o dopraví značku, spustila video, a pustila jsem se do stylingu! Lidi se na mne sice trochu divně dívali, ale to je dnes normální, yútuberky se přece natáčí pořád. Když tam bylo tak hezký pozadí, ten velký nápis Tesco, vozíky, popelníky a tak.

Nechala jsem se strhnout nadšením, nastříkala jsem si trochu do očí a málem jsem zapomněla, že mám trojčata pořád na plavání. Škoda, že jsem si před tím nezkontrolovala video, mohla jsem instruktorku ušetřit mdloby. Ještě když jsem vylezla z busu a běžela pro ty moje tři lásky, který se klepaly před bazénem zmrzlé jak sobolí *****, netušila jsem že ten lak je tyrkysovej. Bylo to tam anglicky, já sice anglicky mluvím perfektně, ale zrovna tohle slovíčko jsme se neučili. Miluju angličtinu! Báli se mne i vlastní haranti, začali řvát, instruktorka je zalehla vlastním tělem a rychle vytáčela 158.

Ale…….jakmile jsem na ni promluvila, sekla sebou na zem, zřejmě infarkt, sebrala jsem děcka a šli jsme. Dneska ten pedagogický personál nestojí za nic. Miluju Tesco.

Cestou domů jsem se ještě stavila pro voňavku. Chtěla jsem něco jen tak do práce, ne moc investovat, stejně v tom platíte jen reklamu. Minulý týden jsem kupovala děckám tepláky a všimla jsem si u pokladny takových krásných flakonků za 59Kč, to je přímo pro mne a můj velejemný smysl. Vlastně čich je můj nejvíc ze všeho nejvyvinutější smysl. Jsem za to ráda.

Nastříkala jsem se ještě u pokladny, v úvodu mne uvítala růže, jež se odnesla do dáli na velejemných nótách patchouli a na závěr ještě vystrčil růžky jasmín. No Šanel hotový! Miluju jasmín! K mínusům, aby byla recenze objektivní, řadím, že mi to odlakovalo nehty, na druhou stranu je pozitivní, že mi po tom konečně slezl z ksichtu ten tyrkysový lak, děcka mne poznaly a přestaly řvát: „Únos! Únos!“ Miluju svoje trojčata. Jsem za ně ráda.

Pětka

Večer jsem uléhala do postele a najednou mne osvítilo: vždyť já jsem vlastně kosmetická recenzentka! To je to, co mne v živtě bude naplňovat!

Konečně chci dělat, v čem jsem dobrá a co umím! Takže, milá redakce, jestli mne vyberete, budu nejšťastnější člověk na světě, ráno vstanu, něco si nakreslím na obličej, třeba to co jsem včera viděla nasprejované na vagónu metra. Myslím, že to přesně vyjádří můj názor na moji šéfovou, až jí půjdu dát výpověď. Hm. Dvě. Dvě si tam nakreslím! Miluju redakci.

Opouštím tedy svoji nudnou pozici ředitelky lidských zdrojů v nadnárodní korporaci a vydávám se do dobrodružství s vámi a vašimi čtenářkami. Jen doufám, že to uživí mne, rozmazlená trojčata a že to pak z toho ksichtu půjde smazat. Kdyžtak použiju můj nový parfémek. Miluju kosmetiku, kosmetické blogy, Hanku Žabičku, rtěnky z výprojede a jsem za to ráda. Miluju vás!

Forever! Chraňte bobry!

I :srdce: YOU!

:unicorn: :pudl: :lipstick: :nail: :rose: :kytka:


Článek nic neznamená, i když se vám třeba zdá, že tam něco nebo někoho poznáváte; byl to příspěvek do konkursu na recenzentku na jednom magazínu a oni mi ho smazali, no tak ho máte tady. Fotku Chanelu jsem si pučila od Mirky.

A jestli se vám líbil, tak doporučuju ještě článek ANTIFASHION BLOG, to je podobná konina.

Hezký víkend!

 

 

You may also like...

9 komentářů

 1. jerry napsal:

  Jé, díky, já doufala, že to máš někde uloženo, když už to u konkursu neprošlo:-)

 2. Romana napsal:

  No, trochu mne zklamalo, že mne nevzali, ale konkurence je silná. Porážka od mistra nemrzí. 😉

 3. Liba napsal:

  Moc mě to pobavilo. Přijdou o hodně, když Tě smázli a nevybrali

 4. Romana napsal:

  To byla jen sranda. 🙂 Já přece píšu jen pro Frangipani. 🙂

 5. Věra napsal:

  Já jsem na vteřinu uvažovala, že se tam přihlásim. Zvláště potom, co se mne zeptala jedna moje kamarádka, čím jsem se to posledně nalicila, že jsem vypadala o 10 let mladší…Myslela jsem, že báze pod make up je běžně známá věc, zvláště pro ženu 40+, která se denně líčí.

 6. Romana napsal:

  Jak se jmenuje báze -10let, proboha???

 7. veraki007 napsal:

  Já používám buď EL Illuminating perfecting Primer nebo ten Matte Perfecting Primer (většinou je kombinuju) a také mám bázi od Clarins, Lisse Minute Instant Smooth Perfecting Touch. Ale myslím, že s těmi 10ti lety přeháněla…

 8. Mirka napsal:

  Já chci taky mínus 10 let! Už googlím 🙂

 9. Kateřina napsal:

  Šmankote, to je úžasný náhled do života ale myslím, že na začátku mělo být nějaké varování o bezpečnosti ve smyslu: konzumace jídla a pití při čtení článku na vlastní nebezpečí. Málem jsem se utopila čajem

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..