• Novinky INGREDIENTS jaro 2024

Vydala jsem se okouknout novou prodejnu Ingredients, vystála jsem čtvrthodinovou frontu před vchodem a vyzkoušela jsem tři parfémy, kandidáty na hvězdy letošního jara: Tilia / Marc Antoine Barrois, Acne Studio / Frederic Malle, Avigno /  Comme des Garcons. Tady máte recenze. Vše najdete tentokrát ve videu.

Pod videem najdete stručný výpis textu a tipy, kde vůně koupit nejvýhodněji. Napište mi do komentářů jestli je pro vás lepší čtení, nebo video. Díky!

 

VideoRecenze: parfémy z Ingredients a novinky na jaro

Recenze: nové parfémy v Ingredients

Recenze Tilia od Marc Antoine Barrois

Mám špatnou zprávu pro milovníky Ganymeda: Tilia od Marka Antoína Baroá mu není vůbec podobná!

Tilia zcela naplňuje to, co slibuje: soliflor lípy. Na začátku omamná, sladká, medová s nádechem zeleně a mimozy, postupně přejde do dřevitosti, která ke konci získá dominanci.

Perlička: Mimoza ve složení není, je tam napsaný broom, divoký čilimník, žlutý keř, který vám právě teď kvete na zahradě.

Hodnocení: Ten dřevitý ambroxan v bázi… za mne tam opravdu nepatří. Je to příliš mainstream, laciná vějička, v této cenové skupině to nemá co dělat.

Věřím, že v Pařížské ulici se to bude dobře prodávat, ale pro milovníky niche parfémů je to málo… Kdo chce autentickou lípu, je tady pořád starý dobrý Tilleul od D’Orsay, bohatě kvetoucí strom i s bzučícími včelami, hodím vám odkaz na recenzi do stories. Zobrazit recenzi na Tilleul od D’Orsay.

Parfémy BARROIS koupíte v Ingredients, nebo zde na BEAUTINOW (využijte 10% slevový kód FRANGIPANI10 na 1. objednávku).

Recenze Acne Studio od Frederic Malle

První flakon od Fredrika Mála, kde není jméno parfuméra.

Parfumérkou je mladá začínající Suzy le Heely, zaměstnankyně Symrise. Spolupráce Malého s mladou a nezkušenou parfumérkou by mi dávala smysl: Fredrik vždycky říkal, že pro svou značku hledá nové a neotřelé cesty a dává tvůrcům svobodu… Přesto: jméno Suzy na flakonu není.

Podle rozhovorů v médiích, Sury s Fredrikem na vůni makali spolu, Akne si vybíralo až z hotových vůní, aby jim seděly “do brandu”. Přesto je na flakonu jméno komerční fešn značky, a ne parfumérky. Proč ta změna? A proč změna flakonu?

Jak voní nový parfém Acne Studios?

Začátek je hodně nenápadný, tupě vonící, mýdlový sliz. Vůně páry, která vychází ze sušičky plné bílých triček a froté ručníků vypraných v dětském prášku na praní. 

Pak to zašumí… broskvový aldehyd, který dá vůni ovocnou příchuť a perlivost šampaňského.

A nakonec přijde taková úlitba Bohu mládí a trendů, sladký pálený kosatcový karamel.

Pěkná vůně, umírněný mix syntetických nápadů z Angela, Lancomu, Pětky, Yvresse… nosila bych.

Parfémy FREDERIC MALLE koupíte také ve Vavavvoom v Brně, nebo zde na BEAUTINOW (využijte 10% slevový kód FRANGIPANI10 na 1. objednávku).

Recenze Avignon od Comme des Garçons

Tohle není novinka, ale naopak kolekce z roku 2002. Ne dvacet dva, ale nula dva. Kolekce “Insens” od “Comme des Garçons”. Stojí za to si připomenout staré flakóny, zvláště dnes, když se kadidlo ocitlo na blacklistech uživatelů a o dobrou kadidlovku není snadné sehnat.

Toto je kolekce 5 kadidlových soliflorů podle 5 slavných svatých míst světa:

 • Pravoslavná ruská Trojicko-sergijevská katedrála v Zagorsku reprezentuje ortodoxní křesťanství.
 • V indickém zlatém městě Jailsaimer uprostřed pouště stojí sedm nejkrásnějších hinduistických chrámů.
 • Katedrála Panny Marie v Avignonu zastupuje naši kulturu, nebo aspoň moji, katolismus.
 • Marocké město Ouarzazate, pouštní křižovatka, poskytovalo duchovní službu muslimům na jejich cestách s karavanami koření už od 12. století.
 • Kyoto bylo po tisíc let hlavním městem Japonska. Díky zázraku nebo ochraně bohů za 2. světové války nebylo vybombardováno jeho 1600 buddhistických chrámů a 400 šintoistických svatyní, a tak si můžete čuchnout, jak to tam voní. 

Už deset let si vybírám, ale teď si ho konečně koupím a bude to “Avignon”. Teplý cedr s něžně sladkým olibanem a nakyslou myrhou, bez kouře. Ten okamžik, kdy nasypete krystalky na mřížku lampy a ještě trochu počkáte s jejich zapálením. Parfumérem je Bertrand Duchaufour, ten chlap mi fakt sedí.

Parfémy kolekce INSENCE od Comme de Garcons koupíte výhodně ZDE na Notinu, na BEAUTINOW ZDE (kód FRANGIPANI10) a samozřejmě v Ingredients. 

Nebudu vám dělat recenzi, zkuste si to sami, jestli hledáte něco s kadidlem, tady určitě najdete. A cena je taky dost prima.

 

 

 

 

Originální niche parfémy koupíte velmi levně na Beautinow, pro 10% slevu použijte kód FRANGIPANI10

parfémový supermarket
parfémové recenze

 

Některé odkazy na této straně mohou být affiliate. Nákupem přes tyto odkazy nás podpoříte maličkou částkou, která pomáhá udržovat provoz blogu. Nejde o spolupráce se značkami, takže na objektivitu recenzí to nemá žádný vliv. Popsané ceny a slevy platí ke dni vydání recenze. Disclaimer: Tento text shrnuje osobní dojmy a subjektivní názory autora. Nikdo z autorů na blogu nenese odpovědnost za to, pokud se váš dojem liší, ani v případě, že jste se rozhodli pro koupi produktu na základě článku.

Key Word: parfémy recenze ingredients

You may also like...

4 Responses

 1. hatifnat napsal:

  prosím čtení raději

 2. Zuzana napsal:

  Já prosím čtení. Nesnáším videa. Jednak mobiluju ve vlaku, nemám sluchátka a nechci obtěžovat spolucestující, jednak mi to vždycky přijde trochu jakoby autor předpokládal, že publikum má problém s gramotností. À propos, je ještě ve hře možnost objednávky vzorků od Orsayů? Nedorazila žádná výzva k platbě, tak jestli jsem něco nepromeškala?

 3. Jana napsal:

  Romi,
  díky za seznámení s novinkami. Zrovna před pár dny jsme se dívala na web Ingredients a chtěla jsem se zeptat, co říkáš na tu Tilii od A. Barroise. A pak jsem si přečetla složení do konce, uviděla ambroxan a říkala si, že se snad ani ptát nebudu 🙂

  • Romana napsal:

   Ahoj Jani,
   vidím, že strašák ambroxan už v popularitě dohnal Polednici. 😀
   Ona je ale docela hezká, opravdu, ten začátek je takový bujný… a věřím, že spoustě ženských udělá radost. Ale já si představuju jako “krásnou lípu” něco, co mě posadí na zadek a uspí. A to je prostě Tilleul (i když si nejsem schopná zapamatovat to blbé nové jmémo, ani zaboha!!!!)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..